Ortak Zorluklar Yeni Stajyerler Yüz

Posted on

Ortak Zorluklar Yeni Stajyerler Yüz

ödevini yapıyor ve iyi yazılmış bir profesyonel özgeçmiş ve kapak mektubu göndererek, işverenleri, araştırma yapan ve staj sürecinde proaktif bir yaklaşım sürdürmek sonra, yaz için mükemmel bir staj gibi görünüyor ne indik.

En intern gibi, profesyonel deneyim kazanmaya başlamak için hazır, ancak beklentilerinizi yerine getirilmediği takdirde iş ilk gün sinir bozucu olabilir. İşte profesyonel yetkinlik sürdürmek ve staj değerli ve keyifli olmasını sağlamak için nasıl.

Sorunları bir Akılcı Yaklaşım atın

Yeni bir iş ile ilişkili öğrenme eğrisi dik, ve kaçınılmaz olarak süreç içinde erken aksilikler olacaktır. sonuçlara atlamak ya da endişeleri gidermek için bir girişim olarak bizzat şey almaya, soru sormak her duruma mantıklı bir yaklaşım değil öğrenin. İşte stajyerler iş ilk birkaç haftasında karşı karşıya bazı ortak zorluklardır.

Sorun 1: Grunt İşin tamamı Atanan olmak

Öncelikle, sonunda hayallerinizdeki tam zamanlı iş bulmak için stajyer olarak aidat ödemek gerektiğini unutmayın. Orada örgüt, insanları, misyonuna ve hizmet ettiği müşteri hakkında öğrenilecek çok şey olduğunu ve çalışma sıradan iş yaparken o öğrenmenin çok gerçekleşir.

ÇÖZÜM : süfli görevlerin bakış açınızı değiştirerek, avantaj birine dezavantajlı duruma dönüşebilir. Kahve yaparken Örneğin, ilginç tanýþmasý olabilir. Belgeleri dosyalama yaparken, şirket işlemler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Sorun 2: Çalışmanız İçin kompanse edilmemiş

Sen saatte 15 $ teklif ancak bunları yalnızca haftalık çekime saatte 10 $ aldığını fark olabilir. Veya, ulaşım veya yiyecek için vaat geri ödeme iki veya üç hafta sonra proferred edilmemiştir. Bu ya da benzer bir durumun iki durumda iseniz, size disheartened olmak ve tutum etkilenir önce sorunu olabilir ne olduğunu bulmak için önemlidir. Hiç kimse tazminat veya ödeme kontrol ettiğiniz için teşekkür suçlayacak.

ÇÖZÜM:  Eğer Katılımın sırasında bir İK temsilcisi atanmış olsaydı, onlarla temas ve size beklenen tazminat almıyor nedenini öğrenin. Bir İK temas yoksa, sizin acil danışmanı veya İşe ne zaman dirsek temasında olan kişiyle konuşun.

Sorun 3: Sizin elverdiğince gerçekleştir boğulmuş ve edilemiyor hisset

stajyerleri bunalmış hissetmek için anormal değildir ve birçok kesinlikle en az eğitim ile ağır bir yük verilir. erken dönemlerinde sebat ve kendinizi hıza gelmek için biraz zaman verin. Eğer amir tarafından basınçlı düşünüyorsanız, iyi bir iş yapmak ve hataları en aza indirmek için gereken zamanı istediğinizi açıklar.

rahatsızlık kalıcı olur ve işler hiç kolay hissediyorum yoksa Ancak, staj devam değer olup olmadığını gözden geçirmek isteyebilirsiniz.

ÇÖZÜM:  Diğer stajyer gelen ikinci bir görüş, iş yerindeki bir meslektaşım, yoksa size iyi bir bakış açısı vermek güvendiğiniz bir kişiden yardım alın. Kendin fazla yükleniyorsun olduğunu ve sadece para cezası performans gösterdiğine işaret olabilir. Bu sizin işvereniniz mantıksız talepleri olduğunu olabilir. Eğer ikincisi şüpheleniyorsanız, onların beklentileri konusunda ve performans konusunda geri bildirim yönetici konuşmak. Zor olsa da, performansı ve beklentiler hakkında dürüst bir tartışma olgunluğunu gösterir. Bu durumda rahat olmak Öğrenme gelecekteki performans konuşmalar için iyi yerine size duracak.

Sorun 4: Sen Yok Geri Bildirim ile Little’ı alın

Düzenli değerlendirmeler tüm çalışanlar için, ama özellikle stajyer ve giriş seviyesi adaylar için hayati önem taşır. Çalışanlar, iyi bir iş yaptığını falan değiştirmek gerekiyorsa eğer bilmemiz gerekir. Birçok işveren arayıp bulmak için size fırsat sunmuştur geribildirim ihtiyacını bakmaktadır.

ÇÖZÜM:  Eğer az veya hiç geri bildirim alırsanız yeterli performans gösterip, amirinize sorun. Eğer daha az resmi bir ortamda daha rahat eğer kahve üzerinde rahat bir soru olabilir. Bu yaklaşım amiriniz az gidişatınızı söylemek ihtiyacını gözardı ettikten yaklaşık korunan olmasını sağlar. Ayrıca bu tür Durumun A, B ve C nasıl işlemesi gerektiğini gibi belirli işle ilgili konularda amirinizin tavsiye sorarak bilgiler toplamaktadır

Eğer uygun bir şekilde sorunlarını ve diğer insanları yaklaşan ilişkili işyerinde karşıya gelecek Birçok zorluklar; sorunlar aşılmaz görünebilir ve insanlar mantıksız görünebilir. Bu bilgi ve en zor ders.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *