Wspólne rozmowy kwalifikacyjnej pytaniami stanowisko Software Engineer

Posted on

Inżynierów oprogramowania są odpowiedzialne za rozwój, testowanie, wdrażania i modernizacji programów komputerowych. Jeśli rozmowy na stanowisko jako inżynier oprogramowania, warto wiedzieć, jakie typy  pytań  się spodziewać.

Wiele pytań wywiad będzie koncentrować się na swoich umiejętnościach technologicznych , takich jak Jakie języki programowania, które znasz. Jednak pracodawcy będą również chcą wiedzieć o swoich umiejętności rozwiązywania problemów i umiejętności analitycznych . Będą one również chcą wiedzieć, czy będzie pasował dobrze z kulturą firmy .

Praktykując swoje odpowiedzi na większość pytań wspólny Software Engineer wywiad, można wyświetlić zaufanie i zaimponować pracodawcy podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Wspólna Software Engineer Wywiad pytania

Istnieją pewne pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej, że pracodawcy pytają kandydatów w każdej branży. Są to zarówno pytania o ciebie ( „ Opowiedz mi o sobie ”) do swoich wcześniejszych doświadczeń pracy ( „opowiedz mi o swoim najlepszym szefem”). Upewnij się, aby ćwiczyć odpowiedzi na te najczęściej zadawane pytania , ponieważ będą one prawdopodobnie pojawią się w każdej rozmowie.

  • Dlaczego powinniśmy cie zatrudnić?
  • Jakie są Twoje największe atuty?
  • Jakie są twoje największe słabości?
  • Jakie były twoje obowiązki w swojej poprzedniej pracy?
  • Jak radzicie sobie z presją i stresem?

Tech Umiejętności Wywiad pytania

Zazwyczaj ankieterzy są chętni, aby dowiedzieć się o swoich umiejętnościach technologii (takich jak, jakie programy i języki wiesz). Przed swoim wywiadzie przeglądu praca aukcji, aby upewnić się poznać wymagania techniczne pracy. Bądź pewien, że są zaznajomieni z programów i innych umiejętności technicznych niezbędnych do pozycji.

Niektóre z tych technicznych pytań będzie proste pytania dotyczące wiedzy i doświadczenia, technologii i sposobu wykonywania pewnych zadań technicznych. Te nie muszą mieć wyraźne prawo lub złą odpowiedź .

  • Jakie języki programowania mają korzystałeś?
  • Opisania procesu użyć do pisania kawałek kodu, od wymagań dostawy.
  • Jakie książki masz czytać na inżynierii oprogramowania, które można polecić kogoś w biznesie?
  • Jak upewnić się, że kod może obsługiwać różne rodzaje sytuacji błąd?
  • Jak znaleźć błąd w dużym pliku z kodem, który nie można krok po?
  • Jak zaprojektować skalowalne aplikacje? Spacer przez nas procesu.

Inni będą quizu podobnego pytania. Wiele z nich będzie mieć jasną odpowiedź, niektórzy z „tak lub nie” odpowiedź i innych, które wymagają, aby wykazać swoją betonu zrozumienia pojęć. Są one zaprojektowane, aby sprawdzić swoją wiedzę na temat poszczególnych aspektów inżynierii oprogramowania.

  • Jaka jest różnica między mutex i semafora? Które należałoby użyć, aby zabezpieczyć dostęp do przyrostu operacji?
  • Jaka jest różnica między re-engineering i inżynierii odwrotnej?
  • Jaka jest różnica między zmiennych lokalnych i globalnych?
  • Jaki jest zwinny filozofia oprogramowanie?
  • Wymienić jeden lub dwa przykłady, jak aplikacja może przewidywać zachowania użytkowników.

Istotne Umiejętności Wywiad Pytania

Niektóre pytania będą koncentrować się na innych, umiejętności nietechnicznych wymaganych inżynierów oprogramowania. Umiejętności te wahają się od rozwiązywania problemów z logiką do analitycznego myślenia.

Ponadto, ponieważ większość projektów oprogramowania zdarzyć na napięte terminy, ankieterzy będą chętni, aby dowiedzieć się, w jaki sposób wykonać pod terminów, zarządzać czasem i komunikować o niepowodzeń i opóźnień dla kierowników projektów i członków zespołu .

Niektóre z tych pytań będzie behawioralne pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej . Wywiad behawioralny pytanie jest taki, w którym dana osoba zwraca się o swojej przeszłości doświadczenie zawodowe. Na przykład, pracodawca może zapytać: „Opowiedz mi o czasach, kiedy starała się dotrzymać terminów” albo „Opisz raz użyty logikę do rozwiązania złożonego problemu w pracy.”

Podobny rodzaj pytanie jest  sytuacyjny wywiad pytanie . Wywiad sytuacyjny pytanie jest taki, w którym dana osoba zwraca się w jaki sposób poradzić sobie hipotetyczną sytuację pracy. Na przykład, pracodawca może zapytać: „Co byś zrobił, gdyby twój członek zespołu nie zakończył swoją część projektu na czas?”

Czy odpowiadając behawioralne lub sytuacyjnych pytań do wywiadu, użyj techniką wywiadu STAR . Opisania sytuacji jesteś w, wyjaśnić zadanie trzeba było wykonać, i zawierać szczegółowy opis działań podjętych w celu wykonania tego zadania (lub rozwiązać ten problem). Następnie opisuje wyniki swoich działań.

Aby przygotować się do tych pytań, dopasować swoje umiejętności do wymagań pracy . Przeglądu umiejętności wymienionych w wykazie zadań. Potem myśleć o czasach, które wykazały, te umiejętności w miejscu pracy.

  • Co byś zrobił, gdyby współpracownik poprosił Cię do dokonania przeglądu kodu, i to było pełne błędów?
  • Opisz swoją idealną poziom interakcji ze współpracownikami, które pozwolą Ci osiągnąć najlepsze wyniki.
  • Opowiedz mi o czasie pracował ze współpracownikami, aby rozwiązać problem w pracy.
  • Opowiedz mi o czasach, gdy trzeba było rozwiązać problem, ale nie posiada wszystkich niezbędnych informacji o nim w ręku.
  • Wyobraź sobie menedżer chce kupić nowe oprogramowanie dla biura, ale myślisz, że będzie to zmniejszyć wydajność. Co robisz?

Kultura Firma pytania

Pracodawcy chcą wiedzieć, że będzie dobrym rozwiązaniem nie tylko do pracy, ale również dla firmy. otrzymasz prawdopodobnie pytań o jakim środowisku pracy chcesz, i tego, czy będzie dobrym rozwiązaniem dla kultury firmy.

Aby przygotować się do tych pytań, badania firmę przed swoim wywiadzie. Dać szczerych odpowiedzi, ale także starają się podkreślać, że można zmieścić w dobrze w firmie.

  • Co wiesz o naszej firmie?
  • Dlaczego chcesz tu pracować?
  • Jaki rodzaj środowiska pracy czy rozwijać się ?
  • Jak się czujesz o współpracy środowiska pracy?
  • Jak wygodne jesteś w środowisku startowym?

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.