Co zawrzeć w przeżyciu Resume Sekcji

Posted on

Co zawrzeć w przeżyciu Resume Sekcji

Kiedy piszesz CV, CV doświadczenie sekcja zawiera szczegółowe informacje na temat historii zatrudnienia. Jest to prawdziwe serce swoje CV, a im więcej lat został zatrudniony, więcej decyzji trzeba będzie zrobić, co należy uwzględnić, a co zostawić się w tej sekcji.

Co jest wliczone w sekcji doświadczenie z CV

Ta część CV jest, gdy pracodawca będzie chciał zobaczyć, jakie miejsca pracy i stanowiska pracy już odbyło się w przeszłości, zapewniając im informacyjnym obraz swojego łuku kariery.

Najlepiej, chcesz sekcja doświadczenie CV wykazać wzrost. W ciągu swojej dotychczasowej karierze, masz prawie na pewno dodaje umiejętności, doświadczenie i odpowiedzialność. Ta sekcja będzie podkreślać, jak już opracowany jako kandydata, a także zapewnienie poczucia, że ​​jesteś osobą ambitną, który zawsze uczenia się.

Wskazówka: Jeśli ścieżka kariery podjął kilka zwrotów akcji, to może dać wstrzymać, ale nie martw się; nawet zygzakowata ścieżka może wykazać wzrost.

Niektóre z najsilniejszych kandydatów, którzy dodaliśmy umiejętności w innych, pozornie niepowiązanych dziedzinach. Chodzi o to, w jaki sposób przedstawić informacje. Jest to także w porządku opuścić miejsca pracy, które nie pasują historię próbujesz powiedzieć kierownik rekrutacji.

Pisząc rozdział Experience

Listy firm pracowałeś, daty zatrudnienia, stanowiska trzymałaś i krótkie opisy swoich obowiązków zawodowych, wzbogaconych słów kluczowych i rozszerzonych z wypunktowanych list wymiernych osiągnięć.

Historia ta praca jest zazwyczaj przedstawiane w odwrotnej kolejności chronologicznej, zaczynając od aktualnej pracy i pracy w czasie. Staże, praca lato, pracy tymczasowej, oprócz stałych pozycjach, mogą być zawarte w tej części CV.

Nie muszą obejmować każdą pracę, które utrzymują, zwłaszcza jeśli mają kilkuletnie doświadczenie lub pracowali w dziedzinach niezwiązanych. pracowników entry-level, którzy nie mają dużego doświadczenia na stanowisku pracy, powinno obejmować każdą pracę możliwą kładąc nacisk na umiejętności, które pasują do oferty pracy.

Ale kiedy już pracował przez ponad 10 lat, może się okazać, że niektóre z twoich wcześniejszych prac są mniej istotne dla twojej kariery. Można zostawić te pozycje off, lub zgrupować wcześniejsze doświadczenie w bardzo okrojonej formie na końcu CV. Oto dwa przykłady tego, jak wcześnie zadania mogą być wymienione w CV:

  • Dodatkowe doświadczenie obejmuje detalicznych Praca sprzedaż na książki Barry’ego (20XX-20XX), Cindy Sklep odzieżowy (20XX-20XX), a jako kelnerka na babeczki i więcej (20XX-20XX).
  • Dodatkowe doświadczenie obejmuje wczesne role w ABC Company i firmy XYZ.

Ile Experience do listy

Zazwyczaj CV będzie miał informacje o swoim najnowszym lat 10 do 15 doświadczeń. Poza tym terminie, nie muszą zawierać dane, chyba że pozycje te są istotne dla bieżącej karierze.

W niektórych gałęziach przemysłu, w tym doświadczenia, które sięga więcej niż 10 czy 15 lat może faktycznie boli kandydatów. Dla przykładu, w technologii, w tym zadań, które koncentrują się na starszych, przestarzałych technologii może zrobić kandydat wyglądać tkwi w przeszłości, nawet jeśli oni trzymane prąd ich umiejętności.

Wznowić pisanie opisów stanowisk

Dla każdej firmy, w której pracowali na, będziemy chcieli, aby podać swój tytuł, nazwę i lokalizację firmy, lata byłeś zatrudniony, oraz krótkie podsumowanie obowiązków i osiągnięć.

Uniknąć błędu zadań po prostu aukcji. Aby skorzystać z tej sekcji, aby podkreślić swoje umiejętności i osiągnięć. Użyj słowa wznawiania działania i skupić się na wykazaniu, że firma pomogła rozwiązać swoje problemy i osiągnąć swoje cele; Dodatkowe punkty, jeśli można to zrobić ze znakiem dolara w załączeniu. Te podkreślone osiągnięcia „pop” na stronie, jeśli je rozdzielić za pomocą kul, z opisów swoich obowiązków pracy. Jest to także mądry strategia Boldface figur dolara, procenty wzrostu, lub innych kluczowych osiągnięć.

Wznowienie Doświadczenie sekcji Przykłady

Oto dwa przykłady, jak pisać wznowienia punkty doświadczenia.

Jedna próbka : To jest dla kandydata do pracy entry-level. Tutaj, zamiast korzystania z nagłówkiem „Doświadczenie zawodowe”, jeden może korzystać z szerszej pozycji „Highlights Experience” – co pozwala na włączenie opisu niedawnego szkolenia College:

Najciekawsze Doświadczenie

University of Washington, Seattle, WA
Student  ~ Environmental Science (9 / 20XX do 6 / 20XX)
Pomyślnie zakończono kompleksową studiów w nauce środowiska, kładąc solidne podstawy do kariery w rekultywacji środowiska. Klucz zajęć obejmował: Biologii Środowiska, Geologii i gleby, zanieczyszczenia powietrza Meteorologia, Oczyszczalni technologii i ekologii. Praktyki :

  • Acme Environmental Consulting  (wiosna 20XX): szlifowane ekspertyzy próbek gleby, dokumentacji i relacji z klientem podczas stażu z ustaloną firmy konsultingowej środowiska.
  • Hamilton Mine Rehabilitation Project  (jesień, zima 20XX 20XX): Pod kierunkiem doradcy wydziału dr Sarah Rose, uczestniczyli w 1,4 miliona dolarów projektu rekultywacji, aby odzyskać pola górniczego zanieczyszczonych rtęcią.

Sequoia Kings Canyon National Park Serwisowy, California
Park Przewodnik / Trail Robotnik  (Summers 20XX i 20XX)
Zapewnione przyrody warsztaty wzbogacania i doprowadziły wycieczki park dla odwiedzających park; zapewnić terminową konserwację szlaków i obiektów parkowych.

  • Wynajęte na podstawie sprawdzonej pracy zespołowej, etyki pracy, wysoki poziom obsługi klienta.
  • Grał kluczową rolę w przywracaniu 18 mil pustyni szlak zniszczony podczas pożarów.

Dwie próbki : To jest przykładowa sekcja doświadczenie zawodowe napisany przez tech Professional. Zauważ, że jest wzmocniona za pomocą krótkiego opisu biegłości technicznej kandydata. Zobaczysz również jak aktualna pozycja kandydata jest napisane przy użyciu czasu teraźniejszego, a jej poprzednie stanowisko zatrudnia przeszłym.

Doświadczenie zawodowe

ABC Tech Innowacja, Syracuse, NY
Software Programmer  (9 / 20XX do chwili obecnej)
podstawowych technologii : Clarion, C ++, Visual Basic, systemy operacyjne Windows Server
Podawać jako ołów zespół rozwoju oprogramowania aplikacyjnego w Clarion. Zainstalować i skonfigurować środowisko testowe, rozwiązywania problemów projektowych i mentor klientów w instalacji systemów uaktualnień. Zapewnić ciągłą ocenę funkcjonalności oprogramowania. Najważniejsze osiągnięcia :

  • Koordynowaną i zespoły rozwoju ukończenie na czas od uruchomienia nowego oprogramowania w ciągu trudnym  3-miesięcznych
  • Zaprojektowane i przedstawiane dobrze przyjęty klienckich warsztaty szkoleniowe w nowym zastosowaniem oprogramowania.

Rozwiązania XYZ Tech, Syracuse, NY
programista C ++  (7 / 20XX 8 / 20XX)
podstawowych technologii : Python, C ++, Java, PHP
zabrany na pokład w celu zwiększenia wydajności platformy i systemy reagowania i skalę do użytku klienta w zwinny środowisku programowania. Najważniejsze osiągnięcia :

  • Opracowany nowy proces testowania, że  skrócenie czasu do oprogramowania rolecie o 35%.
  • Wybrane przez dyrektora rozwoju szkolić nowych pracowników w zakresie procedur roboczych specyficznych dla firmy.

Są to tylko dwa przykłady skutecznych strategii strukturyzacji sekcję „doświadczenie” w swoim życiorysie: istnieje wiele sposobów można przedstawić informacje o każdym zadaniu. Szablon CV może pomóc Wam w kierunku wybór projektu, który pracuje dla Ciebie.

Bez względu na styl i format wybierzesz, upewnij się, aby być spójne. Jeśli używasz wypunktowania, aby opisać swoją ostatnią pozycję, należy użyć wypunktowania opisać każdą pozycję już posiadanych. Jeżeli masz lat pracowałeś wyrównany do lewej strony dla jednego zadania, upewnij się, że wynika z tego samego wyrównania dla każdej pozycji na liście w sekcji.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *