Umiejętności interpersonalne w pracy – Jak to zestaw umiejętności może pomóc Kariera

Umiejętności interpersonalne w pracy - Jak to zestaw umiejętności może pomóc Kariera
umiejętności interpersonalne, zestaw miękkich umiejętności, pozwala nam na interakcję z innymi osobami. Czasami są one nazywane „ludzie umiejętności.” Komunikacja werbalna i słuchania umiejętności są u podstaw umiejętności interpersonalnych, ale wykracza poza naszą zdolność używać słów, aby dzielić się informacjami.

Ten zestaw zawiera również umiejętność bycia w stanie negocjować, przekonywać i pouczać ludzi, a także koordynować nasze działania z nimi i przeczytać ich język ciała, znany również jako sygnały niewerbalne. Możliwość współczuć i wczuć się w innych, a wiadomo, kiedy coś się obrazić kogoś są również umiejętności interpersonalne.

Jak rozwijać doskonałe umiejętności interpersonalne

Możesz myśleć, umiejętności interpersonalne są konieczne tylko jeśli twoja praca polega na pomaganiu innym ludziom, przekonując ich do tego lub coś kupić, lub zarządzania nimi. Tak długo, jak współdziałać z ludźmi w jakimkolwiek charakterze-to może oznaczać tylko side-by-side z nimi-interpersonalne umiejętności są istotne i przyczyni się do sukcesu w każdej karierze. Pozwalają one na dogadać z naszych współpracowników i szefów, służyć swoim klientom i klientom (lub pacjentów) oraz, funkcję jako członek zespołu, wziąć kierunku od swoich przełożonych, a przyczyniają się one do swoich cech przywódczych.

Nie każdy rodzi się z odpowiednich umiejętności interpersonalnych, ale istnieją sposoby, aby je poprawić. Postawić się w sytuacjach, które wymagają interakcji z innymi ludźmi. Praktyka będzie pomocne. Uczniowie powinni przystąpić organizacje pozalekcyjnych i absolwenci mogą stać się aktywne w grupach społecznych. Praktyka słuchać i rozmawiać z innymi członkami, i obserwując ich reakcje. Ochotnik do pracy nad projektami. Staż lub niepełnym wymiarze czasu pracy nauczy Cię, jak współdziałać z klientami i współpracownikami. Im więcej ćwiczysz, tym bardziej komfortowe staniesz, a swoje umiejętności interpersonalne będą z czasem poprawić.

Praca wymagających rozwinięte zdolności interpersonalne

Natomiast doskonałe umiejętności interpersonalne są korzystne w większości zawodów, niektóre absolutnie wymaga tej umiejętności. Spójrzmy na niektóre z nich:

 • Chief Executive Officer: naczelnych, powszechnie zwane prezesów, bezpośrednie podmioty wobec przyszłego sukcesu. Zawarte w tej misji są wyznaczaniu celów, opracowywaniu i wdrażaniu strategii, koordynację personelu wyższego szczebla oraz raportowanie do zarządów.
 • Dyrektor szkoły: dyrektorów szkół nadzorować wszystkie działania w podstawowych, średnich i szkół. Koordynują cały wydział i musi wchodzić w interakcje z uczniami i ich rodzicami.
 • Psycholog kliniczny:  Psychologowie diagnozowania i leczenia psychicznych, behawioralnych i emocjonalnych zaburzeń pacjentów. Muszą one komunikować się z pacjentami i koordynować ich traktowanie członków rodziny i pracowników służby zdrowia.
 • Małżeństwa i rodziny Terapeuta: małżeństwo i rodzina terapeuci leczyć psychiczne, problemy emocjonalne i relacji. Pracują z par i rodzin, jak i osób fizycznych.
 • Duchowieństwo:  Członkowie kleru, oprócz prowadzenia nabożeństwa i prowadzi programy edukacji religijnej, zapewniają duchowe wskazówki do ich kongregacji.
 • Marketing Manager: menedżerów marketingu bezpośredniego zespoły, które rozwijają strategie marketingowe firm.
 • Human Resources Specjalista: Po identyfikacji potrzeb swoich pracodawców, kadry specjalistów pomóc znaleźć kandydatów do pracy, którzy mogą je spełnić. Muszą być w stanie zbierać informacje za pośrednictwem swoich wywiadów z wnioskodawców.
 • Agent specjalny:  środki specjalne ustalenia, czy osoby lub firmy zostały naruszone lokalnych, stanowych lub przepisów federalnych. Zbierają dowody i wywiad podejrzanych, pokrzywdzonych i świadków.
 • Kucharz i szef Cook  Kucharze i gotuje głowy, oprócz przygotowywania potraw, nadzorować kierownictwo zakładów gastronomicznych. To zadanie obejmuje nadzorowanie innych pracowników kulinarnych.
 • Dentysta: Dentysta najpierw zdiagnozować, a następnie leczeniu problemów z zębami swoich pacjentów i tkanek jamy ustnej. Muszą ustalić relacje z nimi i ich pracowników, w tym higienistek stomatologicznych i asystentów.
 • Niania:  Nianie opieki dla dzieci. Oni zazwyczaj pracują dla poszczególnych rodzin i musi nadzorować życie dzieci pod ich zegarek, a także współpracować z rodzicami, innych krewnych, nauczycieli i rodziców, przyjaciół.
 • Psychiatryczna Aide:  psychiczne pomocnicy pomóc pacjentom w placówkach służby zdrowia psychicznego. Trzymają pacjentów bezpiecznie i komfortowo poprzez monitorowanie ich zachowań, służąc im posiłki i pomoc w codziennych zadaniach.
 • Nauczyciel: Nauczyciele polecić żłobek, elementarny, studentów i uczniów, pomagając im uczyć się i stosowania pojęć w różnych przedmiotów.
 • Inżynier środowiska:  inżynierowie środowiska rozwiązać problemy związane z tym zanieczyszczenie środowiska, gospodarki odpadami oraz wyczerpywanie się zasobów naturalnych. Oni współpracować z innymi inżynierów i naukowców.
 • Próbny naczelnego:  kuratorów rehabilitować osoby, które zostały skazane za przestępstwa, ale otrzymane w zawieszeniu zamiast więzienia lub więzienia czasu. Monitorują one swoich klientów i starają się zachować je od kłopotów.
 • Dietetyka lub dietetyka: Dietetycy i dietetycy planować programy dietetyczne i nadzorować przygotowania żywności. Radzą osób i grup o zdrowym odżywianiu.
 • Athletic Trener:  Trenerzy trenować jednostki i zespoły rywalizować w sporcie. Pracują ze sportowców zawodowych i amatorów.
 • Dyrektor artystyczny:  dyrektorzy sztuki nadzorować wizualny styl publikacji; telewizyjnych, filmowych i żywe produkcje; ogłoszenia; i opakowania produktu. Koordynują wysiłki osób, których praca nadrabia produktów końcowych.
 • Choreograf:  Po utworzeniu tańce, choreografowie instruować tancerzy, którzy będą je wykonywać.
 • Pielęgniarka (zarejestrowany lub Licensed Practical):  Pielęgniarki opieki dla pacjentów w placówkach służby zdrowia. Zarejestrowanych pielęgniarek (RNS) edukować pacjentów i ich rodzin o warunkach medycznych. Nadzorują oni również licencjonowanych praktycznych pielęgniarek (LPNs).
 • Doradca Finansowy:  Doradcy finansowi pomóc klientom plan na ich emeryturę, wydatki edukacyjne dla dzieci i inne cele finansowe.
 • Emergency Medical Technician (EMT) lub Sanitariusz:  sanitariusze i ratownicy administrowania opieki medycznej dla pacjentów, którzy są ranne lub nagle zachoruje. Otrzymują informacje i przekazać je do pacjentów, ich rodzin i świadków.

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *