Dinleme Becerileri – Daha İyi Bir Dinleyici Kariyer Yarayacak Becoming Nasıl

Posted on

Dinleme Becerileri - Daha İyi Bir Dinleyici Kariyer Yarayacak Becoming Nasıl
Dinleme insanlar başkalarının kendilerine iletmek bilgileri anlamak olanak tanıyan yumuşak bir beceridir. Ayrıca sözlü iletişim olarak bilinen konuşma becerileri, ve iletişim becerileri içeren iletişim beceri setinin bir parçasıdır.

İşitme fiziksel yetenek kimse bizim beş duyu-dinleme iken bir birey kazandırmak ve yaşamları boyunca geliştirebileceği bir beceridir. İyi dinleme becerileri en mesleklerde excel yardımcı olacaktır, ancak mükemmel dinleme becerileri bazı esastır.

Not : Büyük dinleyici olabilir İşitme engelli bireyler ve zayıf dinleyiciler olabilir mükemmel işitme sahip olanlar. Dinleme becerileri ne olursa olsun kimse aldığı nasıl bilgi almak ve yorumlama yeteneğini gerektirir.

Nasıl İyi Dinleme Becerileri Kariyer geliştirmek Can

İyi dinleme becerileri işte başarılı koşuldur. Onlar başarılı bir şekilde iş görevleri yürütmek patronun ve iş arkadaşlarınızla birlikte olsun ve müşterilerinize ve müşterilerine hizmet sağlar.

Bir yönetici bir görevi tamamlamak için nasıl talimatlar verdiğinde, iyi dinleme becerileri onların beklentilerini anlamaya izin verir. görevi tamamlamak için yeteneğiniz başarıyla artar.

dinleme becerileri dahil olmak üzere mükemmel iletişim becerileri, tüm iyi ilişkilerin temeli altındadır. İşyeri ilişkileri bir istisna vardır. Ne iş arkadaşlarınızı anlayabilme onlarla ilişki kurmak için izin verir. Bir takım tabanlı bir ortamda çalışırken bu vesile oluyor.

Müşteriler ve müşteriler ayrıca, iyi dinleme becerileri yararlanacaktır. onların ihtiyaçlarını yerine getirmek için ne olduklarını anlamak gerekir.

Sizin Dinleme Becerileri Artırmak İçin 7 Yolları

iyi bir dinleyici olmayı öğrenmek için aşağıdaki ipuçlarını uygulayın:

 1. Göz Teması koruyun: Bir konuşma sırasında gözün birisi Looking Eğer dikkat zorlayan ve aynı zamanda ne söylediklerini odaklandık hoparlöre sinyal gönderir.
 2. Kesintiye uğramasını engellemek: hoparlör konuşurken bitene kadar soru ve yorumlarınızı kaydedin. Sözel iletişimde iyi yetişmiş Birisi size soru sorma isteğini sağlamak için düzenli aralıklarla duraklar. O noktalarda bunu tamam, ama bunun olmaması halinde, bekleyin.
 3. Yine Sit: Kıpırdanmayı sıkılmış görünmesini sağlar.
 4. Your Head Nod: Bu o taşıma bilgilere yer alıyor hoparlöre gösterir.
 5. Sözsüz yardımlar için Özenli olun: hoparlör demiyor neyi dikkat etmek onun sözlerini dikkatli olmak kadar önemlidir. Böyle yüz ifadeleri ve tam her şeyi anlamak için duruş olarak kapalı sözler arayın.
 6. Hoparlör doğru Lean : Bu konuşma yapan diğer kişiye sinyal gönderir.
 7. Talimatlar tekrarlayın ve Uygun Sorular sorun: konuşmacı konuşurken bittikten sonra, onları anlamak onaylamak için kendi talimatları tekrarlayın. Bu aynı zamanda herhangi bir soru sormak zamanıdır.

Dinleme Önündeki Engeller ve nasıl Aşma

Engeller birisi söylediğini anlamak yeteneği engel olabilir. Her ikisi de iç ve dış faktörler sayılabilir.

Konuşmacının yabancı aksan veya konuşma engeli zor onları anlamak yapabiliriz. Arka plan gürültüsü böyle trafik ya da yüksek sesle müzik sesleri olarak da dinlemek yeteneğinizi engelleyebilir.

İç faktörler de sizi engelleyebilir. Kendi önyargıları ve önyargılar önemli bir engel sunabilir. Örneğin, çünkü onlar hakkında da önyargılı kavramlara ciddiye birisi almayabilir. Anksiyete veya öfke de zor birisi ne söylediğini anlamak için yapabilirsiniz. Kendi dikkat zorluklar da bir sorun olabilir.

Eğer bu bariyerlerin birini veya birkaçını karşılaşırsanız, onlarla başa çıkmak için en iyi deneyin. Örneğin, daha yavaş konuşmaya ağır bir aksanı ile birine sormak. arka plan gürültüsü bilgi almak yeteneğinize müdahale ise daha sessiz bir yere taşıyın. senin önyargıları veya önyargıları Fetih daha zordur, ancak bunların farkında olarak başlamak için iyi bir yerdir.

Mükemmel Dinleme Becerileri gerektir Kariyer

Mükemmel dinleme becerileri bu ve diğer meslekler birincil iş görevlerini yerine getirmek üzere gerekli olan:

 • Ruh Sağlığı Danışmanı
 • Hakim
 • sosyal görevli
 • Psikolog
 • ruhban sınıfı
 • Hava trafik Kontrolörü
 • Doktor
 • Avukat
 • arabulucu
 • Okul Müdürü

Active Dinleyici Olmanın 5 Temel Avantajlar

Mükemmel dinleme becerileri size yardımcı:

 • işinizi iyi yapın
 • İş arkadaşlarınızı ve patron ile iyi ilişkiler kurun
 • Bir ekibin üyesi olarak çalışır
 • hastalar veya müşterilerin ihtiyaçlarına cevap ve onların sorunlarını çözmek
 • Özellikle mesleklerin niteliklerini Tanışmak
Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *