Bir Özgeçmiş dahil etmek için neler yönergeleri

Posted on

 Bir Özgeçmiş dahil etmek için neler yönergeleri


Bir özgeçmiş yazarken, kronolojik, fonksiyonel ve hedefli özgeçmişler dahil seçebilirsiniz özgeçmiş formatları, bir dizi vardır. Ancak, ne olursa olsun seçtiğiniz özgeçmiş formatı nedeniyle, çoğu özgeçmiş takip etmelidir bazı kurallar vardır.

İşte özgeçmiş ekleyebileceklerinizle yanı sıra Özgeçmişinizde listelenmesi gerekenle hakkında bilgi var. özgeçmiş uzunluğu, yazı tipi ve sayfa kenar boşlukları için kılavuzlar da vardır.

İşte Bizim Devam Kuralları Are

Devam uzunluğu

Özgeçmişiniz mümkün olduğunca kısa olmalıdır; iki sayfa maksimum uzunluğu, ancak bir sayfa tercih edilir. İşte özgeçmiş uzunluğu ve ne kadar süreyle devam olmalıdır ilgili. Eğer tek bir sayfada özgeçmişini almak gerekiyorsa, onu buraya sıkın ve ekstra alan kazanmak için nasıl.

Yazı ve Boyut

okunması zor olan süslü yazı kullanmayın. Times New Roman, Arial, Calibri veya benzer bir yazı en iyisidir. Adınızı ve bölüm başlıkları biraz daha büyük ve / veya kalın olabilir rağmen Kişisel yazı tipi boyutu 10 ve 12 noktaları arasında olmalıdır. İşte özgeçmişinizi için bir yazı tipi seçmek için nasıl.

Sayfa Kenar

kelime işlem programlarında standart sayfa kenar boşluklarını (1″ üst, alt kenar boşlukları ve sayfanın sol ve sağ taraf) en özgeçmişler için çalışıyorum. Ancak, özgeçmiş uzunluğunu azaltmak için marjları sıkın gerekirse, sorun değil yan ve üst ve alt kısmında bir 1/2″ için kenar boşluklarını azaltmak için.

düzen

Ancak, Özgeçmişinizi bölümlerini düzenlemek her bölüm üniforma tutmak için emin olmaya karar. Eğer italik bir şirketin adını koymak Örneğin, her firma adı italik olmalıdır. Eğer kalın bir iş unvanı ise hepsini cesur.

Bilgi kaçının

pozisyon gerektiriyorsa sürece, vb doğum günü, boy, kilo, medeni durum, çocukların, gibi kişisel bilgileri dahil etmeyin.

doğruluk

göndermeden önce özgeçmişinizi düzenlemek için emin olun. Yazımı denetleme, dilbilgisi, zamanlar, vb şirketler ve insanlar, isimleri de özgeçmişinizi üzerinde arkadaş ya da kariyer hizmetleri danışman denetlemesini sağlayın. özgeçmişinizi mükemmel olduğundan emin olmak için bu redaksiyon denetim listesini kullanın.

Özgeçmiş üzerinde ne dahil etmek için

Burada özgeçmişinizi eklemeyi unutmayın gereken bazı bilgiler aşağıda verilmiştir:

Kimlik

 • Özgeçmişinizi üstündeki kimlik bölümünde senin ad, adres, telefon numarası ve e-posta adresini dahil veya Özgeçmişinizi ele almak için bu seçeneklerden birini düşünün.
 • (Yani johnsmith@gmail.com ziyade soccerlover@hotmail.com yerine) bir profesyonel e-posta adresi kullanın.

Amaç

 • Bu bölüm isteğe bağlıdır. Eğer bir özgeçmiş hedefini içerecek şekilde karar verirseniz, özlü ve spesifik tutmak; İstediğiniz işi veya alan, ve ne bu alanda gerçekleştirmek için umut etmektedirler.

Profil

 • İsteğe bağlı başka bir bölüm iş ilanı için özel olarak yazılmış beceri, deneyim ve hedefleri bir özetini içeren bir özgeçmiş profilidir.

Eğitim

İşte dahildir ve nasıl bir özgeçmiş eğitim bölümünü biçimlendirmek için gerekenlerle ilgili daha fazla bilgi verilmiştir.

 • (İlk listelenen en son derecesi ile) ters kronolojik sırayla almış derece dahil edin.
 • Her kurumun adını, yerini, ve mezuniyet tarihini (veya mezuniyet beklenen tarih) eklemeyi unutmayın.
 • Uygun durumlarda, sizin majör / minör alanları, yanı sıra GPA ve herhangi onur, yayınlar ve projeler bulunmaktadır.
 • Şu anda bir lise öğrencisi olmadığı sürece, lise eğitimini içermez.

Deneyim

İşte daha ne listesini içeren bir özgeçmiş deneyimi bölümündeki bilgiler, ve nasıl biçimlendirmek etmektir.

 • (İlk listelenen en son derecesi ile) ters kronolojik sırayla iş deneyiminizi ekleyin.
 • Bu bölüm işlerini, staj ve gönüllü çalışma içerebilir. ne zaman uygulanabilir Lise öğrencileri de kulüpleri ve spor takımları içerebilir.
 • şirketin adını, konumunu ve istihdam tarihleri ​​ekleyin.
 • Her işte kazanılan kabaca üç önemli görevler, başarıları veya becerilerini listeleyin. başarılarınızı tanımlamak için eylem fiiller kullanın; Böyle sorumlu ve görevleri şunlardır olarak pasif ifadeler kaçının.

Beceri (İsteğe bağlı)

İşte özgeçmiş beceri bölümünde hakkında bilgi var.

 • Eğer onlar başvuruda bulunduğunuz pozisyona ilişkilidir, özellikle yetkin olduğumuz herhangi bir bilgisayar sistemlerini içerir.
 • Eğer aşina olduğumuz yabancı dil dahil; devlet hem dil ve aşinalık seviyeniz (orta, yetkin, akıcı, başlar).
 • iş ile ilgili ama başka bir yerde özgeçmişinizi dahil edilmez konusunda başka becerileri listeleyin.

Gönüllü Çalışma (İsteğe bağlı)

 • Sen kuruluşun adını listeleyin vb liderlik, iletişim becerileri, aktarmaya gönüllü deneyim bölümü, sizin gönüllü çalışma tarihleri ​​ve başarılarınızı içerebilir.

Hobiler ve İlgi (İsteğe bağlı)

 • Yerlerine ilgili olmadığını da hobileriniz ve ilgi alanlarınız ile ilgili bir bölüm içerebilir. Eğer bir spor malzemeleri mağazasında çalışmak için başvuruda bulunuyorsanız Örneğin, sen basketbol için tutkunuzu içerebilir.

Devam örnek

Bu bir özet bir örneğidir.

Ahmed Faishal
1234 Outback Ridge
Jackson, WY 83002
(123) 456-7890
faishal@email.com

OTOMOTİV TEKNİSYENİ

onarım ve iç ve dış otomobillerin bakım 7 yıllık tecrübesi ile yüksek vasıflı Otomotiv Teknisyen.

 • otomotiv tamirhane müşterilerine mükemmel hizmet veren eyimlerimiz.
 • Üstün iş ahlakı ve ekip oluşturma becerisi; mesai ve esnek vardiya çalışmaya hazır.
 • ASE Mechanic Sertifikalı.

MESLEKİ DENEYİM
Ace Oto Tamir, Jackson, WY
Mekanik Otomotiv Teknisyen / , Ocak 2017-Günümüze
Ustaca teşhis ve yerli ve Japon ithalat otomobil ile onarım sorunları. Yeniden ve motor, radyatör ve su pompaları tamir; gözyaşı ve onarım güç sistemi yerine getirir.

 • yardım yeni işe yetiştirmek ve otomotiv teşhis ve tamir tutarlılığı sağlamak için bir süreç kontrol listesi oluşturuldu.
 • bütün devlet taşıt gereksinimleri ve emisyon kontrol standartlarına Garanti edilmiş operasyonel uyum.

Johnson’ın Oto Tamir, Idaho Falls, ID
Oto Mekanik , Haziran 2013-Aralık 2016
Denetlenen araçlar, tespit çözmek, hasar ve arızaya düzeltmek için. Yeni parça ve sistemler Yüklü; Pnömatik hava sıkıştırma araçlarını işletilmektedir.

 • Yükselen motor güvenlik ve emisyon kontrol düzenlemelerine ve teknolojileri izlenen sürekli eğitim.

Howard Brothers Construction, Idaho Falls, ID

İşçi , Haziran 2011-Haziran 2013
eğitimle eşzamanlı bir çerçeveciden olarak konut inşaat projeleri üzerinde çalıştı. Kullanılan el ve güç aletleri; ameliyat beko ve mini ekskavatörler.

 • Mükemmel katılım rekoru sürdürdü.

EĞİTİM

Otomotiv Teknoloji Gelişmiş Teknik Belgesi 2013
Doğu Idaho, Idaho Falls, kimliği Koleji
ASE (Otomotiv Servis Mükemmellik Ulusal Enstitüsü) Sertifikalı

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *