Bir Aktüer Ne Yapar? Maaş, Gerekli Beceriler, & More Hakkında Bilgi

Posted on

Bir Aktüer Ne Yapar? Maaş, Gerekli Beceriler, & More Hakkında Bilgi


Aktüerler kaza, hastalık, tüketici talebi ve yatırımlarla ilgili çeşitli sonuç ihtimalini belirlemek için karmaşık hesaplamalar. Onlar rakamları ve bulguları ile ilgili tablolar, grafikler ve raporlar oluşturmak için özel bilgisayar yazılımları kullanmaktadır. Bir aktüerya matematik büyük mezunları için üst işler biridir.

Aktüerler sigorta poliçeleri, ürün geliştirme / pazarlama planlaması, stok teklifleri ve yatırım seçimler fiyatlandırma hakkında kararlarını desteklemek için sigorta yöneticileri, pazarlama yöneticileri, sigortacıları, yatırım bankacıları ve emeklilik yöneticilerine bu istatistiki bilgi sunmak.

onlar oluşturmak aktüeryal veri onların genel finansal riskleri kontrol etmek ve onların iş operasyonlarının istikrarı sağlamak için sürekli olarak iş, araştırma ve geliştirme, pazarlama operasyonları değiştirmelisiniz şirketlerin başarılı kurumsal risk yönetimi çabaları için gereklidir.

Aktüer Görev ve Sorumluluklar

Bu iş şunlardır görevleri yerine edebilmek için aday gerektirir:

 • Toplama ve ek analiz için istatistiksel verilerin derlenmesi
 • Böyle bir kaza, ölüm, doğal afet ya da hastalık olarak olasılığını ve olayların muhtemel maliyetini tahmin edin
 • Tasarım, test ve riski en aza indirmek ve sigorta poliçeleri, emeklilik planları karlılığını maksimize ve önerilerini ve hesaplamaları açıklamak grafikleri ve diğer sergiler Üretmek için politikalarını yönetmek
 • şirket yöneticilerinin müşterilerine, ortaklarına ve hükümet yetkililerine çeşitli taraflara öneri ve bulguları, açıklayınız.

aktüerlerinin çoğunluğu yaşam, sağlık, mülkiyet, ve kaza sigortası ile ilgilenen şirketler için çalışıyoruz. Diğerleri Emeklilik şirketleri, danışmanlık firmaları veya devlet kurumları için çalışıyorum. Birçok aktüerlerin onlar yönlendirmek ve iş birimlerini denetlemek yönetim veya icra pozisyonlara taşımak.

Aktüer Maaş

Bir Aktüerin maaş işveren, deneyim, eğitim, belgelendirme ve diğer faktörlere seviyesine göre değişir.

 • Medyan Yıllık Maaş:  $ 101.560 ($ 48.83 / saat)
 • En iyi 10% Yıllık Maaş: $ ‘dan fazla 184.770 ($ 88,83 / saat)
 • Alt% 10 Yıllık Maaş: $ ‘dan az 59.950 ($ 28.82 / saat)

Kaynak: 2017 ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu

Eğitim, Öğretim ve Belgelendirme

Aktüerler en az lisans bir matematik ilgili alanda lisans ve sayılar ile güçlü yeteneğe gerek.

 • Kolej Derecesi: Çoğu aktüerlerin matematik, aktüerya bilimleri, ya da iş alanında lisans derecesi elde. İstatistiklerinde Kurs, ekonomi, bilgisayar bilimleri, matematik ve kurumsal finansman aktüeryal sınavlar ve giriş seviyesi işler için mükemmel bir zemin oluşturmaktadır.
 • Stajlar: bir aktüer olarak tatmin edici bir giriş seviyesi iş arazi potansiyellerini maksimize etmek için, üniversite öğrencileri ayrıca deneyimli aktüerlerinin ile ortaklaşa çalışabilir en az bir staj yapmak için çalışmalısınız. Aktüer stajlar genellikle sık sık 15 $ ve 22 $ bir saat arasında kendi stajyerleri ödemek büyük sigorta şirketleri tarafından sunulmaktadır. Böyle bir staj için standart şartlar en az bir aktüer sınavın tamamlama ve 3.5 veya daha yüksek bir not ortalaması arasındadır. Aktüeryal staj adayları da bazen Excel ve veritabanı hakim olması gerekmektedir / istatistiksel böyle SQL veya SAS gibi dilleri inceler. Aktuarya böyle özel bir alan, staj başarılı yürütme Çünkü may üniversiteden sonra hemen istihdam iyi açık kapılar.
 • Sertifikasyon: Aktüerler herhangi sertifikasyon olmadan stajyer olarak kendi kariyerini başlayabilir. Çoğu aktüerlerin iş yaparken sınavlarına hazırlanmak için kapsamlı rehberlik, eğitim ve serbest bırakma zamanı alırlar. Ancak, tam profesyonel statü için, aktüerler ile associate- ve dost düzey sertifikasyon devam etmelidir ya da Aktüerler / SOA (Society of çalışmak amacıyla (mal ve kaza alana ilgi aktüerleri için) Kaza Aktüerler Derneği / CAS hayat sigortası, sağlık sigortası, emeklilik faydaları, yatırımlar ve finans sektörlerinde). Bir aktüer nihayet sertifikalı olmak sonra (ortak sertifikasyonu için dört ila altı yıl ve burs durumu için ek bir iki ila üç yıl sonra), hala sürekli eğitim gereksinimlerini tamamlamak için CAS ve SOA tarafından gereklidir.

hazırlanmak ve giriş seviyesi işler için işe bir kenar olacak okulda iken bu aktüeryal sınavlardan bir veya daha fazla geçiş Koleji öğrencileri. ‘Aktuaryal Modeller: Yaşam Koşullu’, ‘Stokastik Süreçler ve İstatistik Modelleri’ ve “İnşaat ve Aktüerya Değerlendirilmesi: İlk aktüeryal sertifikasyon için ön sınavlar için Başlıklar“Olasılık”, “Finansal Matematik “,‘Finansal Ekonomi, Aktüeryal Modelleri’include Modeller.”

Aktüer yetenekler ve Yeterlilikler

Üniversite seviyesinde eğitim ve öğretim bu pozisyon için önemli bir gereklilik olmakla birlikte, bir ofis ortamında başkalarıyla çalışmaya geldiğinde bireylere bir kenar verecektir belli “yumuşak beceriler” vardır. Bunlar arasında:

 • Analitik becerileri: Aktüerleri karmaşık veri kümelerinin çeşitli eğilimleri ve kalıpları tespit edebilmelidir
 • Bilgisayar becerileri: programlama dilleri kullanılarak elektronik tablo modelleri, veri tabanları ve istatistiksel modeller geliştirerek bir Aktüerin işinin ayrılmaz bir parçasıdır.
 • İletişim ve kişilerarası becerileri: Aktüerler farklı kitlelere karmaşık fikirleri ve teknik verileri açıklamak ve başarılı ekipleri kurşun ve diğerleri yanında iyi çalışma yeteneği gerekir.
 • Problem çözme: Bireyler kendi risklerini yönetmek için firma için planlar bir şirketin riskleri tanımlamak ve geliştirmek gerekir.
 • Matematik becerileri: riskini ölçmek için bu işte kullanılan temel araç hesabı, olasılık ve istatistik vardır.

İş Outlook 

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu’na göre, diğer meslek ve sektörlerde göreli önümüzdeki on yıl içinde aktüerlerce için görünüm şirketleri finansal riski yönetmek, hem de yardımcı olmak için personel için artan bir ihtiyaç tarafından yönlendirilen tüm meslekler için ortalama, çok daha iyi müşteri büyük miktarda veri analiz etmek gerekir sigorta şirketleri tarafından.

İstihdam yüzde 28 olan yüksek bir oranda büyüyeceği tahmin edilmektedir 2016 ve ilgili matematiksel bilim işleri için 2026 Büyüme arasındaki tüm meslekler için öngörülen ortalama büyüme daha yüksektir önümüzdeki on yıl içinde yaklaşık yüzde 22, büyümesi beklenmektedir önümüzdeki on yıl içinde.

Bu büyüme oranları tüm meslekler için öngörülen yüzde 7’lik büyüme karşılaştırın. Kullanılan aktüerlerinin sayısı az, yani istihdamda bile büyük bir artış önümüzdeki on yıl içinde yaklaşık 5.300 yeni iş anlamına gelen. Tipik işveren sigorta şirketleri ve finansal risk yönetimi grupları veya firmaları kapsar.

Çalışma alanı 

Aktüerler bir ofis ortamında, sigorta ve finans şirketleri için esas çalışır. Bir danışmanlık şirketi için çalışan Eğer bir aktüer istemci ofislerine seyahat etmek gerekebilir.

Çalışma programı 

Çoğu aktüerlerin geleneksel ofis ortamında tam zamanlı çalışma; yaklaşık yüzde 30 den fazla haftada 40 saat çalışmaktadır.

İş alın Nasıl

Uygula: Mevcut pozisyonlar için Indeed.com, Monster.com.tr’de ve Glassdoor.com gibi iş arama kaynaklarını ziyaret edin. Ayrıca Aktüerler Derneği (SOA) sitesinde çevrimiçi iş ilanları ziyaret edebilir veya sigorta şirketi iş ilanları doğrudan başvurabilirler.

Diğer Aktüerler ile Ağ: katılmadan ve LinkedIn gibi çevrimiçi siteleri aracılığıyla bir aktüeryal ağ grubuna katılarak bir fırsat arayın. Ayrıca planlanan ağ etkinlikler için SOA sitesini kontrol edebilirsiniz.

Bir Staj bul: Deneyimli bir aktüer ile çalışarak rehberlik alın. Sen açık işleri listelemek aynı çevrimiçi iş arama siteleri aracılığıyla aktüerya staj bulabilirsiniz. SOA ayrıca staj ve yardımcısı aktüerya pozisyonları için listeleri vardır.

Benzer İşleri karşılaştırılması 

bir aktüer de onların medyan yıllık maaş ile sıralanan şu kariyer yolları, göz önünde olma ilgilenen kişiler:

 • Muhasebeciler ve Denetçiler: $ 69.350
 • Bütçe Analistler: $ 75.240
 • Maliyet Kestirimciler: $ 63.110

Kaynak: 2017 ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *