Bilgi Teknolojisi (BT) İpuçları ve Örnekler Devam

Posted on

Bilgi Teknolojisi (BT) İpuçları ve Örnekler Devam

Herkes iş arama için, bir özgeçmiş yazma son derece zorlu bir görev olabilir, ama bilgi teknolojisi (BT) uzmanları için, özellikle zor olabilir. oldukça teknik sanayi sürekli değişiyor ve özgeçmiş sürekli güncellenmesi gerekmektedir.

Dikkat süresi anlama

Tüm alanları karşısında, iş ilanları genellikle gönderimleri yüzlerce hatta binlerce olsun. genellikle işe, hacim nedeniyle yöneticiler sadece yağsız sürdürür. Özgeçmişinizi sadece metnin bir blok ise, uygulama muhtemelen yöneticisi Hiç okumadan atılacak.

Bunu önlemek için, bu tür eğitim, iş geçmişi, ve beceri olarak kategoriler halinde Özgeçmişinizi kırmaya gerek. Ayrıca düzgünce önemli bilgileri özetlemek madde işaretli listeler oluşturun gerekir. Listeleri ve kategoriler özgeçmiş görsel olarak daha çekici ve kolay okumayı kolaylaştırır.

Özgeçmiş Uzunluğu sınırlayın

İşe Alma yöneticileri böylece mutlak en fazla bir sayfa veya iki Özgeçmişinizi sınırlandırmaya çalışın, okuma özgeçmiş ayıracak zaman sınırlı miktarda var. Her şey daha o iki sayfa daha muhtemelen göz ardı edilecektir.

En büyük başarıları vurgulamak ancak kolej veya liseden herhangi bir iş deneyimi kaldırmak için emin olmak için Özgeçmişinizi kullanın. Ayrıca, doğrudan sizin için uyguluyorsanız iş ile ilgili olmayan herhangi bir deneyimleri kaldırın. Eğer deneyim çeşitli varsa, bu farklı deneyimler vurgulamak Özgeçmişinizi farklı versiyonlarını oluşturmak isteyebilirsiniz. farklı pozisyonlarda başvurusu sırasında bu deneyimi özgü özgeçmiş kullanılabilir.

Vurgu Başarıları, Değil Görevler

Çoğu özgeçmiş gibi görevlerin bir listesi gibi okuma “olarak güncellenen yazılım, kullanılan problem çözme giderilir becerileri, oluşturulan veritabanları.” Bu her gün ne yaptığını bir şirket bilgiler verir, ancak seni benzersiz iş getirmek özellikleri öne çıkararak rakiplerinizden belirlemez.

Bunun yerine, başarıları odaklanmak ve mümkün olduğunca onları özellikle söz. Örneğin, eğer önemlidir basitleştirilmiş işlemler ve kaydedilen çalışanlar zaman, söz bir program oluşturdu. Eğer bütçenin altında, önde tarihine sonuçlarını teslim veya beklentilerimin var.Örnek değer vurgulama olduğunu.

Mümkün olduğunda, başarıları ölçmek için numaralarını kullanabilirsiniz. Eğer şirket para biriktirdim bir uygulamayı geliştirdi Örneğin, devlet de kaydedilmiş ne kadar para. Eğer düzene bir süreç yardımcı olursa, süreç haline ne kadar daha verimli göstermek için bir yüzdesini kullanın. Özellikle, bu tür veri takdir, işe alım.

Kullanım Anahtar Kelimeler

Sizin için uyguluyorsanız iş sığdırmak için her özgeçmiş yeniden belirlemelidir. Bunu yapmanın bir yolu, özgeçmişinizi listeleme işten anahtar kelimeleri eklemektir. İş ilanına gerekli becerileri bir dizi içeriyorsa Örneğin, Özgeçmişinizi bu beceri kelimeleri içeren (her ne kadar o becerilere sahip olması halinde). Bu işe yöneticisi kolayca iş için nitelikli görürüz yardımcı olacaktır.

Dahası, birçok şirket ekran başvuru sahiplerine bir Başvuru Takip Sistemi (ATS) kullanın. başvuran kendi uygulamada listeleme işinden yeterince anahtar kelimeler yoksa, aday elimine edilebilir.

Kişisel İlgi kaldır

İlgi alanların doğrudan işin ilgili sürece, işveren gerçekten futbol, ​​müzik veya fotoğraf hakkında eğer ediyoruz tutkulu umurumda değil. Özgeçmişinizi çıkarları bölümünü aldığınızdan emin olun.

senin dışında gönüllü çalışma karşılık işinizin Buna tek istisna değildir. Eğer donör bilgilerini yönetmek için yerel bir kar amacı gütmeyen bir program oluşturdu Örneğin, bu özgeçmişinizi dahil alakalı bir şeydir.

vurgula Becerileri

Eğer ilgisiz çıkarları kaldırmak istediğiniz rağmen, özgeçmişinizi teknoloji becerileri dahil gerekiyor. ( “Teknik Yetkinlikleri” gibi benzer falan) “Yetenekler” etiketli bir bölümde iş için önemli olan herhangi bir yazılım programını programlama dilleri ve diğer becerilerini içerir.

Microsoft Office bilgisine gibi en iş başvurusunda sahip temel teknoloji becerileri içerecek şekilde gerek yoktur.

Teknik Dili karmakarışık kaçının

öz geçmişine teknik bir dil kullanmak gerekir iken (örneğin, teknik beceri listenizde), özellikle bazı insanlar aşina olmadığı kısaltmalar ve terimler, çok fazla ifadeler kullanmaktan da kaçının.

Eski şirkete özgü olan teknik bir dil kaçının. Bunun yerine, BT herkesin aşina olduğu sanayi açısından sopa. Eğer yapabileceğimizin göstermek gerekir böylece sadece çok teknik dil olarak kullanmak, İşverenler teknoloji jargon aşina olmayabileceğini unutmayın.

İnceleme Devam Örnekleri

Bir özgeçmiş örneği olması oluşturma veya özgeçmişini güncelleyerek daha kolay sürecini yapabilir. Ön Uç Web Developer, Yardım Masası Teknisyeni, Yazılım Mühendisi, Teknik Yüklenici ve Web Geliştiricisi olarak bu tür pozisyonlar için örnek özgeçmiş incelerken yararlı ispat edecektir.

Tashih ve Düzenleme Özgeçmiş

Eğer IT sırf özgeçmişinizi yazım veya dilbilgisi hataları olabilir anlamına gelmez. emin iyice göndermeden önce özgeçmişinizi tashih olun. Biçimlendirmenize hatalardan yanı sıra tutarsızlıklar arayan yanı Özgeçmişinizi üzerinden okumak için bir arkadaş veya hatta bir kariyer koçu sor.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *