Eğitim ve Lisans Gerekleri – Bir Diyetisyen ol nasıl

Posted on

Eğitim ve Lisans Gerekleri - Bir Diyetisyen ol nasıl

Diyetisyenler okullarda gıda ve beslenme programları, toplum kuruluşları, üniversiteleri, sağlık tesisleri ve şirket kafeteryalar planlıyoruz. Özel uygulamalarda bazı işler.

obezite ve diğer beslenme ile ilgili problemler insanların refahını etkileyen devam ettikçe, bu sağlık profesyonelleri daha iyi yemek halkı öğretirler. Bu çabanın bir parçası olarak, gıdalar sağlığımıza zarar verebilir ve hangilerinin korumak ne hakkında eğitmek. Bu işgal ile ilgileniyor musunuz? Bir diyetisyen olmak öğrenin.

Eğitim Do Diyetisyenler ne gerekiyor?

Bir diyetisyen olabilmek için, diyetetik, gıdaların ve beslenme en az lisans derecesine kazanmak zorundadır; foodservice sistemleri yönetimi; ya da ilgili bir alan. Sitemize diyetisyenine (RD) olmak istiyorsanız bir programı seçmeden önce, karar verin.

RD bir kimlik bilgisi olan Beslenme ve Diyetetik Akademisi Beslenme Eğitim ve Diyetetik için Akreditasyon Konseyi (onaylı üniversite programlarının mezunlarına hibe ACEND ). Eğer belli tanıştım gösterir çünkü o atamalı değerli zaman iş arama sahip olmak istiyorsanız standartları-aynı zamanda bir ACEND-akredite altı ila 12 aylık staj denetimli yapmak ve bir sınavı geçmek zorunda kalacaktır. RD kimlik korumak için, kariyeriniz boyunca süregelen mesleki eğitim gereksinimlerini tamamlamak zorunda kalacak.

ACEND lisans ve yüksek lisans programlarının iki tür akredite etmektedir. İlk Dietetics (DPD) içerisinde didaktik programlar ve ikinci Diyetetiğin (SP) olarak düzenlenmiş programlar olup. Bir DPD, ayrıca staj olarak bilinen bir ACEND onaylı denetimli uygulama programı, başvurmak mümkün olacak mezuniyet Diyetetik uygulama ve üzerine temellerini ele alacağız. Bir CP olarak, diyet uygulama temellerini öğrenmek ve eşzamanlı bir RD olmak için gerekli pratik eğitim tamamlayacak.

senin majör ders başlamadan önce, aşçılık beslenme, diyetetigi veya besinler ve beslenme olsun, okulunuzun genel eğitim gereklerini yerine getirmek zorunda kalacak. Bu alarak bilimi, sosyal bilim ve beşeri sınıfları içerir.

Akredite programlar ACEND tarafından belirlenen diyet eğitim standartlarını karşılamalıdır iken, sundukları gerekenleri kursları kesin ilişkin başka hiçbir gereklilik yoktur. Örneğin, mutfak beslenmesinde programları teker gibi  Johnson & Wales Üniversitesi , beslenme derslerin yanı sıra mutfak sanatları kursları düzenlemektedir. En diyet programı Beslenme Georgia State Üniversitesi Bölümü toplum sağlığı ve beslenmeyi vurgular. İşte bütün Birisi Kayıtlı diyetisyenine olma sonuçlanabilir sınıfların çeşitli tasvir bazı örnekler:

 • Toplum Beslenmesi
 • İnsan beslenmesi
 • Tıbbi Beslenme Tedavisi
 • Beslenme Kimya
 • Uygulamalı Beslenme Danışmanlığı
 • Kullanım ömrü Beslenme
 • Tıbbi Etik
 • Spa Mutfağı
 • Vejetaryen Mutfağı

lisans derecesi diyetisyen olmaya minimum gereksinim olmakla birlikte, bazı insanlar yüksek lisans kazanmak için karar verirler. Bu ileri derecede zaten diyetisyendir ama çalışmanın başka bir alanda lisans derecesi vardır ve bu alanda kariyer yapmak istemesi ileri eğitim veya birini istiyorum bir öğrenci için uygun bir seçenektir.

Nasıl Diyetetik Programı Girebilmek İçin

Kabul şartları okula göre değişir. Çoğu lisans programları doğrudan liseden öğrenci kabul ve genellikle matematik, kimya ve biyoloji dersleri içeren bir transkript gerektirir.

Bazı master programları zaten kariyer değiştiriciler için diyetisyenler ve diğerleri olanlar için tasarlanmıştır. hedeflerinize en iyi şekilde uygun olanı bulun.

Ne Mezuniyet Sonrası yapmak zorunda mısın?

Kırk altı devletler diyetisyenler-hem RDS ve lisanslı veya sertifikalı olması aren’t- edenler gerektirir. RDS olmak isteyen öğrenciler bir ACEND onaylı uygulama programı (staj) tamamlamak ve yazılı sınava gerekir.

Eğer bir lisans veya sertifika gerekli olup olmadığını öğrenmek için çalışmak istediğiniz devletle kontrol etmeleri tavsiye olunur ve biriyse, belirli düzenlemeler nelerdir. : Beslenme ve Diyetetik Akademisi, her devlet için iletişim bilgilerinin listesini tutar Devlet Licensure Ajansı Kişi Listesi .

Bazı diyetisyenler kendilerini beslenme diyoruz. diyet tavsiyelerde Diğer insanlar da o başlığa göre gidin. Bir beslenme uzmanı kendinizi aramaya karar vermeden önce, uygulama istediğiniz hangi devlet bu terimin kullanımını düzenleyen olmadığını görmek için biraz araştırma yapmak.

Bir Diyetisyen olarak İlk İş alın Nasıl

muhtemelen RD kimlik alma, ve bunu yapmak için gerekirse profesyonel bir ruhsat alma, üniversiteden mezun olduktan sonra, iş aramaya hazır olacaktır. Çeşitli kaynaklardan İş duyurular aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 • “Geniş kronik hastalıkların aralığında, prognozu, ilaç, tedavi yöntemleri ve tıbbi beslenme tedaviye hastalık tepkisinin değişiminin Bilgi”
 • “Kendini yönde yüksek düzeyde bağımsız çalışma”
 • “Vb maliyet kontrolü, gıda yönetimi, diyet terapisi, eğitim”
 • “Etkili bir hastane personeli ile iletişim yeteneği, hekimler ve hastalar”

O niteliklere sahip musunuz?

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *