Kişisel Özgeçmiş (CV) için biçimlendirme ipuçları

Posted on

Kişisel Özgeçmiş (CV) için biçimlendirme ipuçları

Eğer bir özgeçmiş yazmak gerekiyor mu? Yaygın bir CV olarak bilinen özgeçmiş, bir iş başvurusu için bir özgeçmiş yazma için bir alternatiftir. ABD dışındaki pek çok iş için saymıyorum – CV’ler en yaygın akademi, araştırma ve tıpta kullanılır.

Bir özgeçmiş Bir sayfa veya uzunluğunda iki genellikle sadece iken, bir CV daha sık bir özgeçmiş daha akademik başarıları hakkında daha fazla bilgi içeren, bu nedenle daha uzun detaylı ve kapanır. CV’ler alanınızda ve deneyimine bağlı olarak değişir, ancak genel formatı ve bir CV oluştururken takip edebilirsiniz stil kurallar da vardır. Çoğu insan özgeçmişleri dahil bazı bölümleri de vardır.

Eğer CV’nizi bir kağıt kopyasını kullanmayı planlıyorsanız, yüksek kaliteli bir özgeçmiş kağıda yazdırmak emin olun. daha kaliteli kağıt kullanma senin profesyonelliğini tasvir yardımcı olur.

cv’nizi ve ne dahil etmek biçimlendirmek öğrenin. İnceleme CV ipuçları ve kendi CV için şablon olarak biçim örneği kullanın.

Özgeçmiş Formatı Örneği

İletişim Bilgileriniz
Adı
Adresi
Telefon
Cep Telefonu
E-posta

Opsiyonel Kişisel Bilgi
Bu bilgiler ABD özgeçmişleri yer almamaktadır. Diğer ülkelerde talep edilebilir.
Doğum tarihi
Doğum Yeri
Vatandaşlık
Vize Durumu
Cinsiyet
Medeni Hali
Eşinizin Adı
Çocuk

İstihdam Tarih
kronolojik Liste, pozisyon ayrıntıları ve tarihleri arasındadır.
Çalışma Geçmişi
Akademik Pozisyonlar
Araştırma ve Eğitim

Eğitim
tarihleri, binbaşı ve dereceleri, eğitim ve sertifikasyon ayrıntıları ekleyin.
Doktora Sonrası Eğitim
Enstitüsü
Üniversitesi
Lise (ülkeye bağlı olarak)

Mesleki Yeterlilik
Sertifikalar ve Akreditasyon

Bilgisayar yetenekleri

Ödüller

Yayınlar

Kitaplar

Profesyonel üyelikler

İlgi

Özgeçmiş Biçimlendirme Hızlı İpuçları

CV Uzunluğu: özgeçmiş ve bir sayfa uzunluğunda genelde olsa da, çoğu CV’ler uzun ve genellikle çok daha uzun, en az iki sayfalarıdır.

Yazı Seçim ve Yazı Tipi Boyutu: okunması zor olan süslü yazı tiplerini kullanmak için gerek yoktur; Times New Roman, Arial, Calibri veya bunlar gibi yazı en iyisidir. Adınızı ve bölüm başlıkları biraz daha büyük ve / veya kalın olabilir rağmen Kişisel yazı tipi boyutunu, 10 ve 12 noktaları arasında olmalıdır.

Biçim: Eğer CV bölümlerini düzenlemek için karar Ancak, her bölüm üniforma tutmak emin olun. Eğer italik bir kuruluşun adını koyarsanız Örneğin, her kuruluşun adı italik olmalıdır. Eğer bir cümle veya belirli bir pozisyona, dostluk, vb başarıları hakkında bir iki eklerseniz, her başarının işaretli liste yapın. Bu CV organize ve kolay okunması devam edecektir.

Doğruluk: göndermeden önce CV’nizi düzenlemek için emin olun. Vb şirketler ve insanlar, yazım, gramer zamanlar, isimleri kontrol

Kişisel CV ne dahil etmek için

Tüm özgeçmişler aynı görünüyor. Sen başkalarının arka plan veya sektörünüz için geçerli değildir, çünkü sadece bu bölümlerden bazılarını tercih edebilir. özel bölge için uygun görünüyor ekleyin.

Not : CV’niz pozisyonuna ve müracaat kuruluşa göre stil ve içerik olarak değişmelidir.

İletişim Bilgileri: CV’nizi üst kısmında, adınız ve iletişim bilgileri (adres, telefon numarası, e-posta adresi, vs.) sayılabilir. ABD dışında, birçok CV’ler daha kişisel cinsiyet gibi bilgileri, doğum tarihi, medeni durum ve çocuk hatta isimler bulunmaktadır. ABD’nin bir iş dışarıya uygulayarak sürece, bu bilgiyi içerecek şekilde gerek yoktur.

Eğitim: Bu kolej ve yüksek lisans çalışmalarını içerebilir. Alınan katıldığı okul, çalışmanın tarihleri ve derecesini ekleyin.

Burs ve Ödüller: herhangi onur derneklerde sizin dekanın liste sıralamalar, departman ödüller, burslar, ve üyelik listelemek için çekinmeyin.

Tez / Tez: tez veya tez başlığını ekleyin. Ayrıca kısa bir cümle ya da kağıt üzerinde iki, ve / veya danışman adını içerebilir.

Araştırma Deneyimi: Liste çalıştığınız yerler dahil Sahip olduğunuz araştırma deneyimi, ve ile. Araştırmalarınıza kaynaklanan yayınları dahil edin.

İş Deneyimi: Liste ilgili iş deneyimi hissettiğini dışı akademik çalışmaları da dahil olmak üzere ilgilidir. İstihdam işveren, konumunu ve tarihleri listeleyin. Senin görev ve / veya başarıları kısa bir listesini ekleyin.

Öğretim Deneyim: Liste sahip olduğunuz daha öğretme pozisyonlar. Okul, ders adı ve dönem ekleyin. Ayrıca diğer ilgili ders veya grup liderlik deneyimini içerebilir.

Beceri: Liste henüz dil becerileri, bilgisayar becerileri, idari becerileri, vb gibi, şimdiye kadar bahsedilmeyen, alakalı herhangi beceriler

Yayınlar ve Sunumlar: Liste size yazılı ortak yazılı veya katkıda bulunmuş herhangi yayınlar. Gerekli tüm bibliyografik bilgileri ekleyin. Ayrıca şu anda üzerinde çalıştığınız herhangi parçaları içermelidir. Listeyi kağıt, kongre adı ve yeri ve tarihi adı: konferanslarda sunulan bildiri ve / veya dernek ekleyin.

Profesyonel Üyelikler: Liste ait olduğun hangi herhangi meslek birlikleri. Eğer dernek yönetim kurulu üyesi iseniz, sizin sıralanır.

İçi Aktiviteler: yaptın herhangi gönüllü veya hizmet işlerini, yanı sıra topluluklarının mensup olduğu herhangi kulüpleri veya kuruluşlar dahil edin. Ayrıca zaten bunları bahsetmedim varsa çalışma yurtdışında burada yaşar içerebilir.

Kişisel CV sayesinde Düşünme

: CV Sizin için Doğru Seçim mi Emin olun iş açılması ve iş geçmişine bağlı olarak, bir CV veya beceri ve deneyimi vurgulamak için en iyi yol olabilir veya olmayabilir. Örneğin, bir sayfada deneyim uyan eğer bir özgeçmiş daha iyi bir seçim olabilir.

: Yazma Öncesi Numune özgeçmişlerini gözden öncelikle sıfırdan, eleştiri özgeçmiş örneklerinden CV’nizi başlıyorsanız ve yazınızı yapısı için bir şablon kullanın. Benzersiz bir deneyim ve nitelikleri yansıtmak için CV’nizi kişiselleştirmek için emin olun.

Her İş Açılış için Özel özgeçmişlerini yaz Evet, sadece bir jenerik CV göndermekten daha uzun sürer – ama onun değer o. Eğer rol için ideal bir uyum yapmak beceri ve iş tecrübesi vurgulayarak özel bir CV yazma ve mülakat alma şansınızı artırmak gerekir.

ÖZGEÇMİŞ Örnek

EMILY WILLIAMS
42 Meşe Sürücü, Center City, Indiana, 46278
Telefon: 555-555-5555
Hücre: 555-666-6666
email@email.com

EĞİTİM

Doktora , Tarih, Merkezi City Üniversitesi, 2018
Tez: “Batı Seyahat etmek: Demiryolu A History of 1850-1900”
Tez Danışmanları: William James (ilk okuyucu), Tatiana Ayole (ikinci okuyucu)

MA , Tarih, Merkezi City Üniversitesi 2015
Tez: “Golden Spike: Sanayi Devrimi Demiryollarının Rolü”
Tez Danışmanı: John Murray

BA, Amerikan Araştırmaları, Rogers Koleji 2010
Mezun Summa Cum Laude

ONURLAR VE ÖDÜLLER

En İyi Tez Ödülü, Centre City, 2018 University of
beşeri iyi tez ödülünü aldı. Üç ödül doktora her yıl verilir beşeri bilimler, fizik bilimleri ve sosyal & davranışsal bilimlerde mezun oluyor.

James Doe Ödülü, Centre City, 2017 University of
okullarında en yüksek not ortalaması Kazanılan lisans öğrenciye Verilen.

Phi Beta Kappa, Rogers Koleji’nde Davetli Genç Yıl 2009

Dekan Listesi Rogers Koleji, 2007-2010

YAYINLAR

Amerikan Tarihi ve Teknoloji Cilt 71 Dergisi, hayır 8 (Bahar 2018) “Philadelphia, 1840-1860 Gelişiminde Demiryolu Rolü.”.:.. 88-101.

“Kitap İncelemesi:. Michael Weston Seyahatleri Philadelphia aracılığıyla” Philadelphia Tarih Dergisi. Vol. 71, no 2 (Güz 2017): 121-123.

ÖĞRETİM DENEYİMİ

Merkezi City Öğretim, Üniversite, 2016-2018

  •  Amerikan Tarihi, 1865-Günümüze
  •  Teknolojinin tarihi

Öğretim Görevlisi, Merkezi City Üniversitesi, 2014-2016

  • Dünya Tarihi
  • Amerika’da Popüler Kültür

KONFERANS SUNUMLARI

“Easton Demiryolu Şirketi Yükselişi.” Amerika Konferansı Tarihi. Philadelphia, PA, 2018.

“Amerikan Edebiyatında Demiryolu.” Amerikan Demiryolu Tarih Konferansı. Trenton, NJ, 2017.

PROFESYONEL SERVİS

Başkan, Center City Mezun Öğrenci Derneği, 20XX Üniversitesi
Konferans Organizatör, Lisans Tarih Konferansı, Center City, 20XX Üniversitesi

TOPLUM HİZMETİ

Eş organizatör, Center City Cares, Center City Üniversitesi Sosyal Yardım Programı, 20XX

DERNEK ÜYELİKLERİ

Amerikan Tarihçiler Örgütü
Amerikan Teknoloji Organizasyonu

duujjil

İngilizce: Ana Dil
İspanyolca: Akıcı, İleri Okuma ve Yazma
Mandarin: Acemi Konuşmacı

BİLGİSAYAR YETENEKLERİ

Microsoft Office, WordPress, Google Analytics Sosyal Medya

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *