Sözlü İletişim – Bir Temel Yumuşak Beceri

Posted on

Sözlü İletişim - Bir Temel Yumuşak Beceri


Sözlü iletişim konuşma yoluyla bireyler veya gruplar arasında bilgi paylaşımı olduğunu. Biz iş yerinde Patronlarımız, çalışanlar, iş arkadaşlarınız ve müşterilerinizle veya müşterilerle etkileşime yollarından biridir. Ayrıca bu tür vücut dili ve yüz ifadeleri ve iletişim kurmak için yazılı olarak aktif dinleme, sözsüz iletişim kullanabilirsiniz.

senin sözlü iletişim becerileri zayıf olduğunda, Mesajlarınızın hedeflenen alıcıların, daha sonra onları anlamaya ve mümkün olmayacak uygun bir şekilde yanıt mümkün olmayacaktır. Bu başarısızlıklar hoparlör fakir dinleme becerileri ile sadece dinlenme yoktur veya sözel olmayan ipuçlarının yanlış okuma da olabilir iken suçlarlar-bunlar kendisi ile başlar.

Kişisel Sözel İletişim Geliştirmek için nasıl

sizin sözlü iletişim becerilerinin geliştirilmesi işte yanlış anlamaları önlemek yardımcı olacaktır. herhangi kelimeler ağzını terk bile önce başlayan aşağıdaki adımları uygulayın:

 1. Hazır olun: Eğer bir görüşme başlatmak Verdiğiniz istiyorum bilgi anlamaya önce. Sonra alıcıya röle en iyi yolu karar verirler. Örneğin, bunu yüz yüze do gerekir, yoksa bir telefon yapacak mı?
 2. Kelimelerini dikkatli seç: kelime kullanın alıcı kolayca anlayabileceği: o sözlerini anlamazsa, mesajınız kaybolacaktır.
 3. Açıkça konuşun:  senin hacmi ve konuşma hızının farkında olun. Çok alçak konuşan kimse duymak için zor hale getirecek, ama bağırarak çok kapalı olabilir. Ama o yavaş dinleyici taşıyordu ya koydular ya uyumasına olduğunu, yeterince yavaş konuşun anlaşılmalıdır.
 4. Uygun Tone kullanın:  Sesiniz gerçek duygularını ve tavrını ortaya çıkarabilir. Örneğin, kızgın ya da üzgün iseniz, bu sizin tonu ile karşı karşıya geleceksiniz. İstediğinizden daha fazla açığa ve iletinin amacından dinleyici dikkat dağıtıcı önlemek için, bu kontrol kalmak için deneyin.
 5. Göz Teması olun: kişinin daha iyi konuşma boyunca göz temasında eğer sizinle bağlantı kurmak mümkün olacak konuşuyoruz kime.
 6. Dinleyici Periyodik ile Giriş Tarihi: kime Konuşurken sizi anlıyor ile emin bir insan yapar geribildirim alın. O ya da o söylemeye çalışıyoruz ne “get” olmalıdır. Konuşmaya ederken, onun yüz ifadeleri ve vücut dili gözlemlemek, ya da sadece o seni anlayan sözlü onay ister.
 7. Distractions kaçının: Arka plan gürültüsü dinleyicinizin dikkatini dağıtmak ve zor onu ya da onu anlamak, zihin, ne söylediğini asla duymak için yapacaktır. Konuşmak için sakin bir yer bulun. Telefonla birisiyle konuşma yapıyorsanız, sakin bir bölgede gidip o emin olun veya o da birinde yer almaktadır. O anda mümkün değilse, o zaman konuşmaya düzenleyin.

Mükemmel Sözlü İletişim Becerileri gerektir Kariyer

Ne olursa olsun senin kariyerin ne, muhtemelen vesilesiyle en azından insanlara konuşmak zorunda kalacaktır. Bu nedenle iyi sözlü iletişim becerileri önemlidir. Bazı meslekler ise üstün sözel iletişim becerileri sahip bağlıdır. İşte bu yumuşak beceri gerektiren birkaç şunlardır:

 • İcra:  Baş Yöneticiler onlar koşmak kuruluşlarda tüm faaliyetlerinden sorumlu bulunmaktadır. Bunlar diğer üst düzey yöneticiler, çalışanlar, müşteriler ve hissedarlar dahil iç ve varlık dışında olanlar, bilgi paylaşımında gerekir.
 • Okul Müdürü:  Müdürler ilk ve orta okulları yönetmek. Mükemmel sözlü iletişim becerileri onları okul fakülte, veliler ve öğrenciler ile etkileşimde bulunmasını sağlar.
 • Yönetici : Yöneticiler bir bölümün veya tüm kuruluşun çalışanlarının çalışmalarını denetleyecek. Onlar açık bir şekilde kendi işçilerine geribildirim sağlamak gerekir.
 • Yöneylem Araştırması Analist: matematik uzmanlıklarını kullanarak, operasyon araştırma analistleri işletmelere yardımcı ve diğer kuruluşlar sorunları çözmek. Güçlü sözlü iletişim becerileri onları bir takım üyesi olarak çalışmaya izin verir.
 • Medikal Scientist:  Tıp bilim adamları buna esas önleme ve tedavi yöntemlerini hastalıkların nedenlerini araştırmak ve geliştirmek. Onlar meslektaşlarımıza sonuçlarını açıklamak gerekir.
 • Ekonomist: Ekonomistler kaynakların dağılımını incelemek. Onlar müşterileri ile işbirliği ve onlarla bulgularını tartışmak.
 • Klinik veya Danışmanlık Psikolog:  Klinik ve danışmanlık psikologlar teşhis ve zihinsel, duygusal ve davranışsal bozuklukları olan bireyleri tedavi etmek. Onlar insanlarla konuşarak onların günlerini geçirirler.
 • Arkeolog:  Arkeologlar insanlar tarafından geride bıraktığı kanıtları inceleyerek tarih ve prehistoryasını çalışma. Onlar meslektaşlarımıza kendi araştırma bulgularını açıklamak gerekir.
 • Evlilik ve Aile Terapisti: Evlilik ve aile terapistleri ruhsal bozuklukların ve kişilerarası sorunların bireyler, aileler ve çiftler davranın. Onlar müşterilerine bilgi röle gerekir.
 • Öğretmen:  Öğretmenler çeşitli konularda öğrencileri talimat. Bunlar, öğrencilere kavramları açıklamak diğer öğretmenlerle birlikte ve veliler ile öğrencilerin ilerlemesini tartışır.
 • Kütüphaneci:  Kütüphaneciler seçmek ve kamu, okul, akademik, hukuk ve kurumsal kütüphanelerde materyalleri düzenler. Onlar nasıl bu kaynakları kullanmak için kütüphane patronları öğretirler.
 • Diş Hekimi:  Dişçiler incelemek ve hastaların diş ve diş etlerini davranın. Bunlar diş hijyen uzmanları ve yardımcıları ile işbirliği yanı sıra hastalarıyla prosedürlerini tartışmak.
 • Eczacı:  Eczacılar hastalara reçete ilaçları dağıtmak. Onlar etkili ve güvenli bu ilaçları kullanmak, böylece Kendilerine bilgi ve açıklamalar yer almaktadır.
 • Pazarlama Müdürü:  Pazarlama yöneticileri hazırlamak ve şirketlerin pazarlama stratejileri uygulamak. Onlar pazarlama ekipleri üyeleri ile işbirliği yapın.
 • Yazılım Geliştirici:  Yazılım geliştiricileri bilgisayar yazılımı oluşturulmasını denetleyecek. Güçlü sözlü iletişim becerileri onların takımları üyelerini talimat verir.
Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *