Şimdi İşe Alınan Evden İş Bulma

Posted on

Şimdi İşe Alınan Evden İş Bulma

2020’lerin salgınının kapsamı arttıkça, okullar ve işletmeler ülke çapında kapılarını kapatırken, birçok çalışan (ve işverenleri) işlerini evden yapmak için teknolojiyi nasıl kullanacaklarını keşfediyor.

Tabii ki bu herkes için mümkün değil – restoran, misafirperverlik, üretim veya diğer endüstrilerdeki bir hizmetten veya “uygulamalı” bir işten çıkarıldığınızda, nasıl son vereceğiniz konusunda endişeleniyor olabilirsiniz buluşuyor. Bu özellikle evde okul çocukları olan insanlar için geçerlidir.

Amazon, Walmart ve Target gibi büyük şirketler şimdi binlerce yeni işçi işe alıyor ve ücretlerini artırıyor olsa da, çocuklarına önem vermesi gereken insanlar bu fırsatlardan yararlanamıyor.

Önemli : Bununla birlikte, iyi haber şu ki, evden çalışma işleri artık çok fazla – ve muhtemelen bir tanesi için işe alınacak becerilere sahipsiniz.

Aslında, uzaktan çalışma üzerine bir FlexJobs çalışması , “Son beş yılda% 44 ve önceki 10 yılda% 91 büyüdüğünü” bildiriyor.

Pandemi kendini oynadıkça gelirinizi artıracak evden iş fırsatlarını nasıl bulacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Kim İşe Alıyor?

İşe alımdaki en heyecan verici eğilimlerden biri, birden fazla sektördeki şirketlerin faaliyetlerini uzaktan işgücü içerecek şekilde yeniden yapılandırıyor olmasıydı. Bu özellikle sağlık hizmetleri, BT, müşteri hizmetleri, muhasebe, satış ve eğitim / öğretim sektörlerinde geçerlidir.

Çevrimiçi teknolojiler daha sağlam hale geldikçe, güçlü yönetici becerilere sahip olanların bu uzak bilgisayar / yönetim rollerinde evden çalışması da artık mümkün.

Evden iş piyasasında gerçekten “herkes için bir şey” var. Uzaktan çalışmak için en iyi işlerden bazıları çağrı merkezi ve bilgisayar işleri, veri girişi, kodlama ve transkripsiyon işleri, müşteri hizmetleri işleri, pazarlama rolleri ve özel ders / öğretim işleri.

İpucu : En iyi uzak işleri bulmak için bu içeriden ipuçlarına bir göz atın ve evden çalışma seçenekleriniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için ilk evden işinizi nasıl bulacağınız konusunda tavsiyeler alın.

İş Aramaya Hazır Olun

LinkedIn profilinizi ve özgeçmişinizi güncelleyin . LinkedIn evden iş bulmak için harika bir araçtır. Ayrıca, özellikle sanal bir işgücü tutmaya çalışan işverenlerle geniş çapta ağ kurmanıza olanak tanır. Uzak çalışanlarda çok değerli becerilerden bahsetmeye odaklanarak, özgeçmişinizi güncelleyin.

Not : Uzaktan çalışma için adaylarda aranan en değerli beceriler arasında iyi klavye yetenekleri, bilgisayar yazılımı bilgisi, esneklik ve organizasyon yer alır. İş reklamı, özgeçmişinizde hangi anahtar kelime öbeklerinin kullanılacağına karar vermek için en iyi kaynağınızdır.

Teknik becerilerinizi geliştirin . Uzak çalışanlar için genel bir gereklilik, Microsoft Office kullanımı, e-posta yönetimi, veri girişi, dijital takvim yönetimi, video konferans ve anlık mesajlaşma gibi bilgisayar becerileri hakkında iyi bir bilgiye sahip olmalarıdır.

Ücretsiz veya düşük maliyetli çevrimiçi bilgisayar sınıfları LinkedIn Learning, Udemy ve Microsoft 365 Fundamentals gibi sağlayıcılar tarafından sunulmaktadır.

Uzak İş Kartlarında Ara

Tamamen evden çalışma fırsatlarını listelemeye odaklanan çevrimiçi iş panoları var. FlexJobs gibi bazıları için abonelik gerekir, ancak bazıları ücretsizdir.

FlexJobs

FlexJobs sadece özenle seçilmiş uzak ve esnek işlerin listesini sunmakla kalmaz, aynı zamanda işe alım yapan şirketler, beceri testleri ve diğer iş arama kaynakları hakkında da bilgi sunar. (Maliyet: arada sırada% 50 indirimli abonelik teklifleriyle $ 14.95 / ay.)

WeWorkRemotely

WeWorkRemotely , Dev dahil olmak üzere evden iş işleri için güncel listeler sunar. Ops. ve Sysadmin, Ürün ve UX Tasarım, Programlama, Yönetim ve İşletme ve Yönetim. (Ücretsiz.)

uzak

Remote , işverenleri sitesindeki işleri listelemek için ücretlendirerek karını kazanır. Basit bir iş arama motoru sunar; sadece orada ne olduğunu görmek için ilgilendiğiniz iş unvanını yazmanız yeterlidir. (Ücretsiz.)

Sıçan Irk İsyanı

Rat Race Rebellion “ev işleri” ve “yan konserler” listelerini sunuyor. İlgilendiğiniz işi tıkladığınızda işe alım şirketinin çevrimiçi iş ilanına yönlendirileceksiniz. (Ücretsiz.)

oDesk

Gibi fiverr , oDesk konser bulmak için yazarlar, fotoğrafçılar, editörler, grafik sanatçıları ve web tasarımcıları gibi serbest için popüler bir araç. Ayrıca Mühendislik ve Mimarlık, Veri Bilimi ve Analitiği, Hukuk, Çeviri, İdari Destek, Müşteri Hizmetleri / Teknik Destek, Satış ve Pazarlama ve Muhasebe alanlarında serbest çalışanlar için evden çalışma fırsatları sunmaktadır.

Genel İş Kurullarında Ara

Glassdoor, tamamen uzak işler için şu anda işe alım yapan şirketlerin bir listesine sahiptir . Evden gelen işler, Monster, Gerçekten ve CareerBuilder gibi üst düzey iş sitelerinde de ilan edilir – açık pozisyonlar bulmak için “uzak” ve “sanal” gibi terimleri kullanarak arama yapın.

İpucu : İş arayanların uzak olarak tanımlanmış rolleri kolayca bulabilmesi için bir arama filtresi eklenmiştir. Girişlere erişmek için arama sonuçları sayfasının üst kısmındaki “Uzak” ı tıklayın.

Kullanılacak En İyi Arama Terimleri

Orada neler olduğunu görmek için arama penceresine “evde çalışma”, “evde çalışma”, “evden çalışma”, “uzaktan”, “uzaktan çalışma” ve “çevrimiçi” gibi anahtar kelime öbekleri girin. İlgilendiğiniz iş unvanını da girerek aramanızı daraltabilirsiniz (örnek: “uzak yönetici asistanı”).

İpucu : Reklamı yapılan bir işin aslında evden çalışma rolü olup olmadığını belirlemek için bu siteleri kullanırken daha fazla çalışmanız gerekebilir. Her iş tanımını dikkatle okuyun.

LinkedIn İşlerini Kullan

Başka bir harika kaynak LinkedIn’in ücretsiz iş arama motorudur . İş başlığınızı “İşleri Ara” alanına ve “Uzak” kelimesini “Konum” alanına girin. Kolayca başvurmak için iş ilanındaki talimatları izleyin.

Ayrıca, #hiring, #remote, #remotejobs ve #remotework gibi hashtag’leri kullanarak LinkedIn’de arama yapın. En son yayınları gözden geçirmek için hashtag’leri takip edebilirsiniz.

Şirket Web Sitelerini Ziyaret Edin

Sanal bir iş gücüne sahip olmanın onlara çok para kazandırabileceğini öğrendikten sonra, bazı şirketler evde çalışmak için aktif işe alım programları uygulamıştır. FlexJobs, uzak işleri olan ilk 100 şirketin değerli bir listesini sunar; bunlara Appen, Lionbridge, VIPKID, Williams-Sonoma, UnitedHealth Group, Aetna ve Amazon dahildir. FlexJobs ayrıca şu anda işe almakta olan 20 tamamen uzak şirketin bir listesine sahiptir.

Özellikle Amazon gibi çalışmak istediğiniz bir şirket varsa, kurumsal web sitesindeki “işe alma” veya “işler” bölümüne de bakmalısınız.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *