Ako vytvoriť Infographic Resume

Posted on

V prostredí s vysokou konkurenčnou niektorí uchádzači o zamestnanie sa obracia k nástrojom ako infographic obnoví sa vyčnievať z davu. Mali by ste mať Infographic životopis? Najlepšia odpoveď znie: záleží.

Všeobecne platí, že by ste mali vytvoriť iba Infographic životopis, ak máte prostriedky (buď svoje zručnosti a vedomosti alebo schopnosť najať projektanta) zložiť výnimočný konečný produkt. Čokoľvek sub-par neublíži len hľadanie zamestnania, a to najmä preto, že v drvivej väčšine prípadov Infographic pokračuje nie sú nutné. Tu je viac informácií o tom, kedy použiť Infographic životopis a ako vytvoriť jeden.

Čo je to Infographic životopis?

Ako vytvoriť Infographic Resume


Infographic životopis sa líši od tradičných štýlov životopis v tom, že používa grafické prvky dizajnu. Zatiaľ čo tradičné životopis bude využívať iba základný text na zoznam informácií z top-k-dolná časť, An infographic životopis používa rozloženie, farby, ikony a písma štýl usporiadať obsah.

Kedy použiť niektorý

Všeobecne povedané, ak nie je požadované, najímanie manažérov radšej tradičné pokračuje cez Infographic obnoví. Ak nie ste profesionálny konštrukcia, to môže byť naozaj ťažké vytiahnuť skvelý Infographic životopis a posielanie do nepríliš veľkého jeden je pravdepodobné, že robiť viac škody ako úžitku. Ďalšie hlavné nevýhodou z Infographic životopisu je, že môžu chýbať v procese žiadosti o zamestnanie, pokiaľ ide o uplatňovanie systému sledovania určitej spoločnosti, ktoré automaticky skenuje životopisy kľúčových slov, nemusí byť schopný rozpoznať text v Infographic životopisu.

Takže, keď mali by ste používať Infographic životopis? Pokiaľ nie je výslovne požadované, považujú to ako doplnok k príspevok na svojom profile LinkedIn, alebo sa pripojiť, ak ste e-mailom priamo s náborom alebo vedúceho náboru (ale vždy nezabudnite uviesť svoje tradičné, pôvodná verzia).

Ako vytvoriť jeden


Opäť skvelé Infographic životopisy sú ťažké zložiť. Okrem toho, že schopnosť vykonávať dizajnu na vysokej úrovni, budete tiež potrebovať chápanie bežných grafov a vizualizácie používaných na vyjadrenie dát. Koniec koncov, definícia infograph je “vizuálny obraz, ako je napríklad graf alebo schéma používané na reprezentáciu informácie alebo dáta.”

Takže, poďme rozobrať to. Ako vytvoriť infographic životopis závisí na vašej skúsenosti nielen s dizajnom, ale s infographs. Umazávání ju bude odrážať zle na vás, a to nielen preto, že konečný produkt bude vyzerať zle, ale nesprávne použitý grafu (napríklad pomocou stĺpcový graf alebo koláčový graf nesprávne) tiež sprostredkuje nedostatok vedomostí za dizajn. Ak to znie ako chúlostivé územia, je to preto, že je.

Ak ste úplne nový dizajn a je to prvýkrát, čo ste počuli slovo “infograph,” možno budete chcieť, aby zvážila prenájom voľnej nohe dizajnér (vyskúšať stránky, ako je Upwork.com, alebo dokonca Fiverr, hoci pamätajte, že dostanete, čo si zaplatí), ktorý vás prevedie celým procesom. To môže byť veľmi ťažké (ak nie nemožné) k vytvoreniu dobrého Infographic životopis s nulovou skúseností.

Ak ste oboznámení, alebo skúsenosti s grafickým dizajnom, je najlepšie začať s šablónou. Aj v prípade, že nemáte prístup k návrhového softvéru, ako je Adobe Photoshop alebo Illustrator, lokalít, ako je Canva , Easel.ly a Visualize.me , môže byť veľké možnosti. Canva je ľahko ovládateľný, zadarmo a má tony životopis šablón, a keď nie všetky z nich sú “ozajstné” infographs, robia používajú prvky dizajnu, farby a rozvrhnutie, ktorá bude oživiť svoj životopis. (Avšak, jedno slovo varovanie: Ak z nejakého dôvodu, prácu, o ktorú sa uchádzate, aby konkrétne požiadala o “Infographic” životopis, budete musieť použiť grafy reprezentovať svoj životopis v “data”, a preto budete musieť urobiť, viac než stačí použiť hip písmo a vložte text na farebnom pozadí).

Infographic Resume Tipy a triky pre všetky stupne pokročilosti

Bez ohľadu na vaše skúsenosti, existuje niekoľko pokyny by ste mali vždy dodržiavať.

Po prvé, minimalizovať vaše použitie farieb

Najlepším riešením je držať sa tromi až štyrmi farbami, a to buď rôzne odtiene alebo samostatné farby, ktoré pracujú dobre dohromady. Modré a zelené sú dobrým východiskovým bodom. V ideálnom prípade by vaše pozadie by mala byť pevná svetlé farby, s tmavšie textom.

Po druhé, Pamätajte, je to profesionálny Document

Vyhnúť hlasný, cutesy alebo karikatúry-ish grafiku, ktorá bude odvádzať pozornosť od obsahu svoj životopis. Dbať na vaše použitia písma. Urobiť čitateľnosť vašou prioritou číslo jedna, a vyhnúť sa používaniu akýchkoľvek bizarné alebo vysoko štylizované písma. Dobrá kontrola použitia môže byť, “Vidím toto písmo bežne používaných po celom internete?” Alebo, ešte lepšie, bude písmo byť použité na internetových stránkach spoločnosti? V prípade, že odpoveďou je hlasné nie, to je asi vaša odpoveď, taky.

Po tretie, Zabezpečiť Váš Layout robí Koherentné zmysel

Mali by ste sa snažiť nasledovať nejaký logický, alebo chronologické, tok informácií. Napríklad Vaše meno a e-mail nesmie byť v dolnej časti dokumentu. Ak ste úplne nový, to je miesto, kde šablóna bude hodiť.

A konečne, najdôležitejšie

“Nechaj si to jednoduché . ” To nemôže byť zdôraznené dost. Dokonca aj keď váš návrh využíva majstrovskej využitie grafov a využíva krásne farby, keď je to ťažké čítať, alebo v prípade, že kľúčové komponenty svojho životopisu sú náročné dešifrovať je infographic životopis bude pracovať proti vám. Udržiavať ju v čistote, aby to jednoduché, a pamätajte, že budete ešte musieť obsahovať náležitosti, ako je vaše meno, kontaktné informácie, dosiahnuté vzdelanie a pracovné skúsenosti.

Pokiaľ ide o dizajn, existuje mnoho viac nepísané “pravidlá”, aby zvážila. Najlepším riešením je, aby skúmaný vzorka infographs a Infographic životopisy, aby získali predstavu o tom, čo robia iní. Byť objektívne vo svojej práci, a získať druhý názor od dôveryhodného priateľa.

Zvlášť pokiaľ sa nevyžaduje dokument, najdôležitejšou otázkou je, aby zvážila: bude to pomôže, alebo zraniť, moja žiadosť o zamestnanie? Nemusíte získať bonusové body len za poskytnutie Infographic životopis. Pre dokument, ktorý má robiť tí žiadnu láskavosť, to musí byť výnimočné.

Váš životopis Infographic Kit Tool

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *