Ako podať výpoveď z práce z osobných dôvodov

Posted on

Keď je potreba, aby odstúpil z práce z osobných dôvodov, môže byť ťažké vedieť, ako informovať svojho zamestnávateľa, a koľko informácií chcete zdieľať.

Prekvapivo, nemusíte nutne musieť poskytnúť informácie k svojmu zamestnávateľovi. Napríklad, môžete jednoducho povedať, že ste opustil z osobných dôvodov alebo rodinných dôvodov.

V iných prípadoch môže chcete dať dôvod. Napríklad, ak odchádzate z dôvodu choroby rodiny, alebo sa chystáte byť pobyt-at-home rodičia, môžete zdieľať. Ak by ste chceli, aby svojho zamestnávateľa s dôvodom pre vašu rezignáciu, existuje niekoľko dobrých dôvodov, prečo môžete zdieľať opustiť v pozitívnom duchu.

Ktorý vám pomôže orientovať sa v procese, tu je niekoľko rád, ako odstúpiť, ako povedať svojmu šéfovi, a ako zostať v dobrom vzťahu so spoločnosťou potom, čo opustí.

Koľko informácií zdieľať

To môže byť ťažké vedieť, koľko zdieľať so svojím zamestnávateľom o tom, prečo odchádzate.

Tip : Ak ste vôbec znepokojení zdieľať svoje dôvody, jednoducho povedať, že ste opustil z osobných dôvodov.
To bude demonštrovať svojmu šéfovi, že nie ste opúšťa, pretože nie ste spokojní s firmou.

Ak si myslíte, že by ste mohli znovu použiť pre prácu v spoločnosti, akonáhle sú vaše osobné problémy vyriešené, môže poskytnúť trochu viac detailov. Napríklad, ak ste odstúpil, pretože sa bude pobyt-at-home rodič po dobu niekoľkých rokov, môžete to vysvetliť svojmu šéfovi.

Ak ste skutočne odstúpi, pretože nie ste spokojní s vašou prácou, nechoďte do podrobností o tom. Ak chcete udržiavať dobré vzťahy so spoločnosťou (a svojho nadriadeného), takže ich môžete použiť ako referenciu. V tomto prípade môžete použiť vágny jazyk, ktorý je opúšťa z osobných dôvodov.

Zdieľanie dôvod odchodu – Or Not

Kedy odstúpil z osobných dôvodov, chcete vždy poraďte so svojím šéfom prvý osobne, pokiaľ je to možné. Môžete sa rozhodnúť, či chcete alebo nechcete, aby mu poskytol osobné údaje o tom, prečo ste opustil počas konverzácie.

Po rozhovore so svojím nadriadeným, nadviazať s rezignácia listu svojim šéfom, rovnako ako zástupca ľudských zdrojov. Môžete si vybrať, koľko zdieľať s ľudskými zdrojmi, o tom, prečo odchádzate, ale vysvetliť, že ste opustil z osobných dôvodov, a obsahovať údaje o tom, kedy budete opúšťať. Ak je to možné, ponúknuť pomoc počas prechodu. Len si spomeňte na oboch písmen, aby sa nedostala príliš-rozvláčny; Ak chcete zachovať list krátky.

Ak si nie ste istí, ako písať svoj list, je to v poriadku používať ukážkovej rezignáciu list ako východiskový bod pre svoje vlastné listom alebo e-mailom.

Rezignácia List z osobných dôvodov

Tu je príklad rezignácia e-mailu z osobných dôvodov. Tiež preskúmať ďalšie vzorové listy a s a bez dôvodov odchodu svoju prácu.

Subject Line: Rezignácia – Linda Evangelista

Dear Mark,

Chcem vám oznámiť, že budem rezignovať z osobných dôvodov, efektívne 27.septembra 2019.

Veľmi oceňujem podporu a vedenie ste mi poskytol počas svojho času so spoločnosťou ABC. Môj čas pracovať s firmou bol cennou súčasťou mojej kariéry, a som vďačný za príležitosti, ktoré ponúka, aby mi počas môjho pôsobenia tu.

Ak existuje vôbec niečo, čo môžem urobiť, aby pomohol s prechodom, prosím dajte mi vedieť. Budem k dispozícii aj prostredníctvom telefónu a e-mailu, či môžem nejako pomôcť.

S pozdravom,

Linda
Email
Telefón

Iné spôsoby, ako odstúpiť od Job

Aj keď najlepší spôsob, ako odstúpiť, je informovať svojho zamestnávateľa osobne a potom nadväzujú oficiálny rezignácia list, niekedy aj osobné záležitosti prísť rýchlo a ste nútený odstúpiť v zhone.

Keď tam sú poľahčujúce okolnosti, možno budete musieť rezignovať na telefóne alebo poslať e-mailovú správu. Avšak, títo nie sú profesionálne spôsoby, ako zaobchádzať s rezignáciu. použiť len tieto metódy v núdzových situáciách.

V ideálnom prípade by ste mali dať svojmu zamestnávateľovi aspoň dva týždne všimnete, keď odstúpil. To je prijatý profesionálny a zdvorilé správanie na pracovisku. Avšak, v niektorých prípadoch, budete musieť dať menej oznámenia, ale iba to, či je to naliehavé. Vždy chcete dať ľuďom toľko času ako je to možné prispôsobiť k svojmu odchodu.

Zostať pozitívne, zatiaľ čo Vy Moving On

Je to kľúč, ktorý je pozitívny, keď diskutujeme o firmu a vaša práca. Na tom nie je nič získať tým, že je negatívny, a všetko, čo stratiť.

Po ceste, Váš zamestnávateľ môže mať slúžiť ako referencia pre vás, alebo budete chcieť odporúčací list od neho. Tiež nechcete, aby to, čo hovoríte o svojho zamestnávateľa k ohrozeniu budúcich pracovných príležitostí, ak sa rozkríkne, že ste negatívne.

Aj keď budete nenávidieť svoju prácu, nenávidím spoločnosť alebo plat je hrozné, nemali by ste spomenúť nič z toho vo svojom liste alebo konverzácie so svojím šéfom.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *