Čo treba zahrnúť do sekcie vzdelávania o životopis

Posted on

Čo treba zahrnúť do sekcie vzdelávania o životopis


Aký je najlepší spôsob, ako uviesť svoje vzdelanie na svoj životopis? V sekcii školstvo svoj životopis, zoznam škôl ste sa zúčastnili, tituly, tie dosiahnuté, vaše GPA ak ste študent alebo čerstvý absolvent, a všetky osobitné ocenenie a vyznamenanie ste získali.

Tie by mali prispôsobiť časť vzdelávacieho svoj životopis, aby sa zmestili vaše okolnosti, vrátane toho, či ste alebo nie ste ešte študent, koľko pracovné skúsenosti máte, a koľko akademické úspechy máte. Tým, vrátane správnych informácií v sekcii školstva svoj životopis, môžete zapôsobiť na svojho zamestnávateľa a zaistiť rozhovor.

Čo treba zahrnúť do sekcie vzdelávania vášho životopisu

Zásadné informácie majú byť zahrnuté do sekcie vzdelávania je váš titul (y) a školy ste sa zúčastnili.

Môžete tiež dať konkrétnejšie informácie, vrátane hlavnej a vedľajšej. Môžete tiež zahrnúť rok ste absolvoval, aj keď to nie je nutné.

Obsahovať vaše stupeň priemer bodu (GPA), ak ste v súčasnej dobe študent alebo sú 1-2 roky von zo školy, a ak sa vaše GPA je silná (asi 3,5 alebo vyšší).

Taktiež zahŕňajú všetky vyznamenania či ocenenia, ktoré ste dostali v škole. Títo môžu siahať od latinského ocenení (napríklad cum laude alebo magna cum laude ) na zozname dekana do ďalších ocenení. Môžete tiež mimoškolské kluby, charitatívne skupiny alebo grécka organizácia, kde ste boli aktívni a / alebo držanie vedúcu úlohu.

Taktiež zahŕňajú všetky odborné kurzy rozvoja a certifikácie. Môžete tiež zoznam všetkých licencií, ktoré máte, ak máte samostatnú časť vášho životopisu, kde si túto informáciu.

Kam umiestniť sekcie vzdelávania vášho životopisu

Aktuálne študenti či absolventi nedávnych vysoké školy bude pravdepodobne chcieť, aby sekcia vzdelávania smerom k hornej časti životopisu. To preto, že študenti majú zvyčajne obmedzenú pracovné skúsenosti. V tomto prípade, chcete zvýrazniť svoje akademické úspechy.

Ak ste boli zo školy po dobu aspoň pár rokov, možno budete pohybovať v tejto časti smerom k spodnej časti vášho životopisu. Do tejto doby, budete mať dostatok pracovné skúsenosti zdôrazniť, že nemusíte spoliehať na svoje vzdelanie.

Tipy na sekcie vzdelávania vášho životopisu

Zoberme si podsekcie. Ak máte veľké množstvo informácií zahrnúť do sekcie vzdelávania svojho životopisu, zvážte rozdelenie tejto časti do sekcií. Hlavná časť by mohli obsahovať vaše škôl a stupňov, a potom môžete mať ďalšie časti, ako sú “Ocenenie”, “certifikácia” a “profesionálneho rozvoja”. Ak držal vedúcu úlohu v organizácii školského pridružený (napríklad klub, šport, alebo grécka organizácia), môžete uviesť, že pod ocenenia a vyznamenania linky.

Poskytnúť špecifiká (ak je to užitočné). V prípade, že sub-vysoká škola vašej univerzity je dobre známy a relevantné (napríklad, že ste vyštudoval pohostinstvá školy vašej univerzity a sa uchádzate o prácu v pohostinstve), ktoré môžu zahŕňať, že predtým, ako ste obsahovať vaše meno univerzity. Napríklad, dalo by sa povedať “Škola pohostinstvá, XYZ College.”

Môžete vynechať vaše GPA. Ak ste študent alebo čerstvý absolvent a vaše GPA nebol veľký, ale máte ďalšie ocenenie, nechaj GPA a dať niečo iné, ako napríklad “XYZ výhercov.” Akonáhle ste zo školy za pár rokov, mali by ste vziať si GPA z vášho životopisu bez ohľadu na to, čo sa deje.

Môžete vynechať vysokú školu (po nejakú dobu). Potom, čo ste boli v škole po dobu jedného roka alebo tak nejako (alebo raz ste v nejakom inom druhu ďalšieho vzdelávania), môžete opustiť svoje stredoškolské vzdelanie a GPA z vášho životopisu. Avšak, mali by ste uviesť svoje maturitu (alebo GED), ak je to vaša najvyšší stupeň.

Povedať pravdu. Je veľmi ľahké pre zamestnávateľov, aby potvrdil, či informácie o vzdelaní vo svojom životopise je to pravda alebo nie. On alebo ona môže jednoducho skontrolovať prepis. Z tohto dôvodu bol úprimný. Napríklad, ak nie ste spokojní s GPA, nechajte ho, ale nerobia to.

Obnoví sekcie vzdelávanie šablóny

Môžete použiť nasledujúce šablónu pomôcť štruktúrovať časť vzdelanie vášho životopisu. Majte na pamäti, že môžete zmeniť a odstrániť niektoré z týchto informácií, aby sa zmestili svoje vlastné podmienky a prácu, pre ktorú sa uchádzate.

sekcia vzdelávanie

Vysoká škola Meno
Rok maturitnej
Udelený, Major a Minor
GPA

Ocenenie
budú zahrnuté aj všetky akademické úspechy tu, vrátane Latinskej vyznamenania, ocenenie v rámci svojich major, a ďalšie.

Certifikáty
budú zahrnuté aj všetky profesijné alebo vzdelávacie certifikáty, ktoré ste dostali.

Professional Development
zahrnuté aj všetky profesijný rozvoj skúsenosti, vrátane kurzov (online i osobne) a seminárov. Dalo by sa tiež spomenúť, ak ste členom žiadnej príslušných profesijných organizácií. Ak máte zastávať funkciu v rámci organizácie, spomenúť, že rovnako.

Resume vzdelávacej sekcie Príklad # 1

Huntown College
mája 20XX
Bachelor of Arts v angličtine, Katedra ctí
3.8 GPA

Resume vzdelávacej sekcie Príklad # 2

VZDELÁVANIE
XYZ College
Bachelor of Arts v žurnalizmu

Ocenenia a vyznamenania
Summa cum laude
ABC Award za vynikajúcu novinársku dur

Certifikácia
Level 1 Strategic Communication Certification

Professional Development
Conference koordinátor XYZ žurnalistiky Association of America

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *