7 spôsobov, ako ušetriť peniaze počas hľadania práce

Posted on

7 spôsobov, ako ušetriť peniaze počas hľadania práce

Koľko stojí pristátie nového zamestnania? Odpoveď je, bohužiaľ, závislá. Prieskum CareerBuilder uvádza, že 27% uchádzačov o zamestnanie, ktorí pri hľadaní zamestnania vynaložili výdavky, vynaložilo viac ako 200 dolárov, najmä na oblečenie (39%), dopravu (22%) a cestovné (21%).

Ak hľadáte prácu vo svojom odbore v miestnej oblasti metra a váš životopis je aktuálny av primerane dobrej kondícii, môžete uniknúť iba rozpočtom za plynové peniaze alebo cestovné autobusom a náklady na tlač niekoľkých ďalších kópií váš životopis.

Ale ak hľadáte zamestnanie v novom meste , buď sa snažíte zmeniť kariéru, alebo sa chystáte na dlhodobý lov, môžu byť vaše náklady značné. V závislosti od vašej situácie bude možno potrebné, aby ste si vyhradili rozpočet na vybavenie výstroja alebo na pohovor, dopravu do az pohovoru, služby kariérového koučingu, pokračovanie v písaní pomoci, školenie zamestnania a ďalšie.

Dobrou správou je, že nie všetky náklady sú nedostupné – a s trochou prípravy a dômyselnosti často nájdete podobné služby za menej peňazí. Počas hľadania zamestnania čítajte sedem najlepších spôsobov, ako ušetriť peniaze

Usporiadajte sa

Jedným z najlepších spôsobov, ako ušetriť peniaze pri hľadaní zamestnania, je ušetriť čas organizovaním . Na to nemusíte robiť drahý softvér alebo organizátori. Je pravdepodobné, že už vlastníte veľa nástrojov produktivity, ktoré sú ideálne na usporiadanie hľadania práce. Vytvorte tabuľku so žiadosťou o prácu v aplikácii Microsoft Excel alebo Disk Google. Pomocou vstavaných aplikácií a funkcií smartfónu môžete sledovať svoje termíny alebo vytvárať upozornenia a stretnutia v Kalendári Google. Stiahnite si bezplatné aplikácie na hľadanie zamestnania z aplikácií Indeed , Glassdoor, CareerBuilder a ďalších.

Vypožičajte si rozhovor s priateľmi a rodinou

Ak chcete urobiť dobrý prvý dojem na pracovnom pohovore , je nevyhnutné sa primerane obliekať. Aj keď je proces rozhovoru vzdialený a robíte rozhovor prostredníctvom Zoom alebo Skype , musíte časť obliecť. V závislosti od firemnej kultúry to môže znamenať čokoľvek od neformálneho oblečenia po obchodný oblek a šaty.

Tip : Váš výskum sa oplatí. Aj keď je najlepšie sa pomýliť na strane obliekania viac ako menej, nechcete ísť príliš ďaleko v oboch smeroch. Napríklad, ak robíte rozhovory pri spustení, oblek môže spôsobiť nesprávny dojem.

Ak nemáte v šatníku dokonalé oblečenie na rozhovor (alebo v súčasnej veľkosti), nepredpokladajte, že ste kupovali niečo nové. Prepojte svoju cestu do nového oblečenia tak, že sa spýtate priateľov a rodiny, či majú vhodné oblečenie na zdieľanie.

Navštívte online módne a zásielkové weby, ako napríklad Poshmark, ThredUp a TheRealReal, aby ste si kúpili výhodný módny odev. Ak to tak nie je, vyrazte do miestneho trezoru alebo zásielkového obchodu. Môžete byť prekvapení tým, čo nájdete.

Vyhnite sa plateniu z vrecka na cestovné

Jedným z najväčších výdavkov na pracovné pohovory mimo mesta sú cestovné a ubytovanie. Letenka, lístky na vlak, plyn, požičovne áut a rezervácie hotelov môžu rýchlo naraziť na veľké peniaze. Mohli by ste nakoniec zaplatiť stovky alebo dokonca tisíce dolárov skôr, ako ste dokonca vstúpili do kancelárií spoločnosti.

Možno nemusíte platiť celý účet sami. Niektoré spoločnosti budú platiť cestovné a ubytovanie. Nervózne sa pýtate, kto platí? Zvážte otázku, či spoločnosť uskutoční cestovné dohody vo vašom mene. Ak povedia nie, môžete uvažovať o tom, či rokovať o preplatení.

Ak je na začiatku procesu pohovoru a zamestnávateľ kartu nezdvihne, môžete sa tiež opýtať, či v tejto fáze zvážia videohovor alebo telefonický hovor. Potom, ak sa všetko darí dobre, budete vedieť, že vaša investícia do cestovných výdavkov na nasledujúci pohovor sa s väčšou pravdepodobnosťou vyplatí.

Poznámka : Mnoho zamestnávateľov vedie proces prijímania zamestnancov – od rozhovorov po palubu – online. Dokonca si budete môcť najať prácu, ktorú urobíte osobne, bez toho, aby ste museli vynaložiť ďalšie výdavky.

Najskôr vyskúšajte stránky s hľadaním práce zadarmo

Vyhľadávače pracovných miest a rady pracovných miest sú užitočným zdrojom záznamov pre mnohých uchádzačov o zamestnanie – a mnohí sú bezplatní. Najprv zamerajte online časť hľadania zamestnania na tieto bezplatné stránky a ušetrite tak náklady na mesačné predplatné. Vyskúšajte niektoré z najlepších pracovných miest a zistite, ktoré poskytujú najviac príležitostí vhodných pre vaše záujmy.

Chcete preveriť zoznamy na medzeru na trhu práce? Mnoho stránok, ktoré účtujú poplatok, ponúka novým používateľom bezplatnú skúšobnú dobu. Nezabudnite si v kalendári urobiť poznámku, aby ste zrušili svoj účet, aby ste nemuseli platiť za predplatné, ktoré už nepotrebujete.

Upskill sami zadarmo

Ak ste už nejaký čas hľadali prácu a nemáte veľa šťastia, môže nastať čas pridať do svojho životopisu nejaké nové zručnosti. A možno na to nebudete musieť platiť statný školný.

Dôležité  : Prvým krokom by malo byť určenie zručností, ktoré na zamestnávateľov najviac zaujmú a budú mať najväčší pozitívny vplyv na váš konečný výsledok. Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je skontrolovať kvalifikáciu svojich kolegov vo svojom odbore, a to buď prezretím ich profilov na LinkedIn alebo skenovaním reklám na pracovné miesta pre svoj cieľový názov úlohy.

Keď určíte, ktoré zručnosti sa potrebujete naučiť, vyhľadajte bezplatné online kurzy prostredníctvom organizácií ako Coursera alebo edX.

Chcete sa dozvedieť viac o školiacich programoch, učňoch alebo certifikáciách? CareerOneStop je kariérne a školiace stredisko amerického ministerstva práce s odkazmi na zdroje, ktoré vám môžu pomôcť.

Oslovte svoju školu

Kariérny koučing, pomoc pri písaní životopisu a sprievodného listu, pomoc pri hľadaní zamestnania, zdroje na vytváranie kontaktov v kariére a praktické pohovory vám môžu pomôcť pri hľadaní zamestnania oveľa úspešnejšie, ako keby ste to robili sami.

Tip : Ak ste už dávno ukončili vysokoškolské vzdelanie, nemusí byť vaše vysokoškolské kariérne centrum prvou myšlienkou pri hľadaní zamestnania – malo by to však byť.

Strediská kariérnych služieb často poskytujú bezplatné zdroje na vytváranie sietí, pomoc pri pokračovaní a pohovore a služby kariérneho poradenstva pre absolventov, aj keď nie sú poslednými známkami. Webová stránka vašej školy by mala poskytovať viac informácií o vzdialených službách pre absolventov ao tom, ako sa s nimi skontaktovať.

Ušetrite peniaze na technológiu 

Len málo uchádzačov o prácu dnes dokáže bez technológie zvládnuť, aj keď sú v odvetviach výroby tehál a mált, ktorí sa do značnej miery spoliehajú na sieťové pripojenia. Ak však hľadáte miesto, kde by ste pri hľadaní zamestnania mohli ušetriť peniaze, teraz je vhodný čas na kontrolu mesačných výdavkov na mobilné služby, internet a ďalšie základné technológie.

Ušetrite peniaze na službe mobilného telefónu pomocou predplatených programov, balíkov služieb alebo prepínaním plánu na taký, ktorý lepšie zodpovedá vašim modelom používania. Zbaľte svoj internet a kábel – alebo odrežte kábel a prelomte pevnú linku. Môžete zavolať súčasným poskytovateľom služieb a požiadať o zľavy pre veteránov, študentov, AAA, AARP a ďalšie organizácie.

Uistite sa, že nevykonáte žiadne zmeny, ktoré by ohrozili vašu schopnosť spojiť sa s potenciálnymi zamestnávateľmi, napríklad prechod na menej spoľahlivú bunkovú službu. Nechcete prerušiť hovor s manažérom prijímania do zamestnania, len keď robia pracovnú ponuku .

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *