Aký je funkčný životopis?

Posted on

Aký je funkčný životopis?

Aký je funkčný životopis, aj keď by ste mali použiť jeden požiadať o zamestnanie? Funkčný životopis je zameraný na svoje zručnosti a skúsenosti, skôr než na vašom časovom pracovné histórii. To sa zvyčajne používa uchádzači, ktorí sú meniace kariéry, ktorí majú medzery v ich histórii zamestnaní alebo ktorých pracovná história nie je v priamom vzťahu k práci. Týmto spôsobom špecifické zručnosti a schopnosti sú zvýraznené pre zvýraznenie schopnosti uchádzača o zamestnanie je.

Toto je odlišné od tradičného, ​​chronologický životopis, ktorý zobrazuje časovú os reverznej pracovné skúsenosti s krátkymi vysvetleniami každé pracovné miesto. Výsledkom je, že zameranie sa presúva z názvov pracovných miest a množstvo času, ktorý uplynul do skutočných zručností je žiadateľ držiteľom.

Je funkčná životopis pre vás najvhodnejší? 

Pracovné hľadači majú veľa možností, pokiaľ ide o vytváranie svoj životopis. Vzhľadom k tomu, funkčné životopis sa zameriava na zručnosti nad dátami, to je ideálny pre kandidátov, ktorí majú medzery medzi pracovnými miestami, sú čoskoro vo svojej kariére (alebo majú len skúsenosti stážou-based), alebo robiť kariéru prepínača.

Funkčný životopis je menej bežne používaný ako chronologický životopis, ktorý uvádza pracovné históriu kandidáta, počnúc naposledy konala pozíciu. Náborář a anketári preferujú tento formát, takže ak nemáte dôvod pomocou funkčnej životopis, rozhodnúť sa pre chronologického jeden. Jednou z ďalších možností je kombinácia životopis, ktorý ponúka to najlepšie z oboch svetov. Na kombináciu životopis, vaše zručnosti sú zvýraznené a potom nasleduje vašej pracovnej histórii.

Tipy pre písanie funkčného životopis

Zvážiť súhrn obnovenia. Zvážiť vrátane zhrnutia životopis na začiatku svojho životopisu, ktorý sa zameriava na zručnosti, ktoré máte, ktoré sú dôležité pre prácu. To je skvelý spôsob, ako formovať spôsob, akým zamestnávateľ (a svoj životopis) vidia na prvý pohľad.

Organizovať podľa témy. Pri písaní funkčné životopis, organizovať svoj životopis podľa tém, nie iba zoznam vašich pracovných miest v obrátenom chronologickom poradí. Tieto témy môžu byť zručnosti alebo kvalifikáciu uvedené v životopise (napríklad “Nábor Experience” a “Customer Service Experience”). Skupinám svoje schopnosti spolu, zamestnávateľ môže ľahko zistiť, že máte tie správne zručnosti pre prácu, aj keď vaša práca história je menej ako hviezdne (či menej súvisia s prácou po ruke).

Použite kľúčové slová. Nezabudnite použiť kľúčové slová z popisu pracovného miesta vo svojom životopise. Dalo by sa použiť tieto kľúčové slová ako tituly pre vaše podpoložiek, alebo v odrážkami, keď opisujú svoje schopnosti a úspechy vo väčšom detaile. To pomôže zamestnávateľ vidieť, že vaše schopnosti zodpovedajú tiež s požiadavkami na pracovnú pozíciu.

Spomenúť príslušné projekty. Tiež nezabudnite zahrnúť všetky projekty – osobné alebo profesionálne -, ktoré sa vzťahujú k práci. Projekty preukážu, či úspech v rozvoji a dokončenie úloh.

Stále patrí pracovné histórii. Bez ohľadu na to, budete pravdepodobne ešte potreba zahrnúť pracovné histórii. Patrí to v spodnej časti vášho životopisu, takže zamestnávateľ bude viac sústrediť na svoje schopnosti, nie vašej pracovnej histórii.

Napísať silný motivačný list. Obsahovať silný motivačný list ísť so svojím životopisom. Použite tento sprievodný list expandovať na zručnosti a schopnosti, ktoré máte, že urobíte silného kandidáta pre danú pozíciu. To pomôže zmierniť akékoľvek obavy, že zamestnávateľ by mohli mať o vašej pracovnej histórii.

Funkčné Resume Príklad

Toto je príklad funkčného životopis.

Záujemca
321 Jackson Street
San Jose, CA 55555
(123) 456-7890
the.applicant@email.com

phlebotomist

Úspešnú bilanciu v prostredí krvného bankovníctve starostlivosť

Zameraný na výsledky, s vysokou energiou, hands-on odborné zručnosti v oblasti riadenia, zabezpečenie kvality, vývoj programov, školenia a služby zákazníkom.

Kľúčové zručnosti patrí:

 • krvi bankovníctvo
 • zabezpečenie kvality
 • akreditácie AABB
 • V súlade s FDA cGMP

PROFESIONÁLNE ÚSPECHY

VZDELÁVACIE

 • Uľahčené vzdelávacie projekty z 2016-2018 pre severnej Kalifornii krvných centier.

phlebotomy

 • Asistovanej členov tímu veni-vpichy, darcovské reakcie starostlivosť, a poskytovanie licencií personálne rozšíriť svoje povinnosti tým, že riadiaci dokumentáciu predpisy krvný služby (BSD), zatiaľ čo priradené k mobilnej jednotke sebestačný krvi (SCU).

SÚLADU

 • Za predpokladu denné operatívne kontrola hodnotenie / kvalita vzdelávania zodpovednosti sa týka uložených vládnym regulačným požiadavkám v lekárskom prostredí.

PROGRAM RIADENIE A DOZOR

 • Úspešne dohliadal podporu kontraktu pre šesť AT & T Broadband systémov umiestnených v Bay Area pred kariéru v flebotómie. Podarilo plánovanie, riadenie kvality, mzdy, špeciálne projekty a hodnotenia na zaistenie riadneho ukončenia jeho vedenie a demarkačnej signálu.
 • Znížená fluktuácia zamestnancov, ktorý bol zavedený obojsmernú komunikáciu pre zamestnancov v teréne, zvýšenú vzhľad zamestnancov, a na čele expanzii zamestnancov (zdravie) výhody.

TECHNOLOGY

 • Chief kontaktné miesto pre AT & T telefón a ABC-sesterských televíznych staníc vo vzťahu k sťažnostiam a diagnostikovať problémy s komunikáciou a to buď na mieste alebo vzdialené vysielanie.

VZDELÁVANIE & PRVKY

SAN JOSE State University , San Jose, Kalifornia.

 • Pridružený aplikovaných vied v EKG-phlebotomy, 2014
Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *