Čo nezaradiť do sprievodného listu

Posted on

Čo nezaradiť do sprievodného listu

Sprievodný list je dôležitou súčasťou vašej žiadosti o zamestnanie. V niektorých prípadoch môže zamestnávateľ požadovať sprievodný list má byť predložený s Vaším životopisom. V iných prípadoch, sprievodný list je nepovinná alebo nie je požadované. Sprievodný list môže zvýšiť vašu žiadosť o zamestnanie. Môže sa tiež stať vám rozhovor, ak neobsahuje správne informácie, alebo či je to nedbalo alebo zle napísané.

Je to vždy dobrý nápad, aby sprievodný list, ak máte možnosť. Váš sprievodný list môže znamenať rozdiel medzi dostať zvolený na pohovor – alebo nie. To vám dáva možnosť predávať svoje kvalifikáciu manažéra.

Dobre napísaný sprievodný list vám dáva možnosť zamerajte pozadí tak, aby zamestnávatelia vyvodiť správne závery o svojej kvalifikácii, pretože skontrolovať svoj životopis.

Účelom motivačný list

V sprievodný list je dôležité oznámiť, ako si svoj charakter, záujmy, motivácia, znalosti, zručnosti a skúsenosti vybaviť vás vyniknúť v práci. Toto je vaša príležitosť ukázať zamestnávateľovi, prečo ste silným kandidátom na pozíciu, a je potrebné zvážiť. Tu sú tipy pre zodpovedajúcu vašej kvalifikácii na prácu.

Čo nezaradiť do sprievodného listu

Avšak, tam je taká vec ako príliš veľa informácií, pokiaľ ide o pokrytie písanie listov. Váš sprievodný list by mal byť krátky, výstižný a zameral sa na to, čo môžete ponúknuť zamestnávateľovi. Nemusíte zdieľať non-relevantné informácie, osobné informácie alebo čokoľvek iné, čo sa vám to spojiť s polohou, pre ktorú sa uchádzate.

Váš list by mal zabrániť tomu, aby mylný dojem o svojej kandidatúry. Okrem toho by nemalo poskytovať zbytočnými informáciami, ktorý robí to viac náročný pre náborář sústrediť na svoje najpresvedčivejších kvalifikácia. Tu je 15 vecí, ktoré patrí vo svojom sprievodnom liste.

1. Každý pravopisu alebo gramatiky chyby
Váš sprievodný list je považovaný za vzorku vašej schopnosti ako spisovateľ a doklady o vašu pozornosť k detailu. Aj malý preklep alebo chyba vás môže zraziť z tvrdení pre túto prácu. Preskúma tieto Korektúry tipy, aby sa ubezpečil, vaše listy sú perfektné. Ešte lepšie je, ak môžete získať niekoho iného, aby ju prečítať pre vás, potom to urobil taky. To môže byť ťažké chytiť naše vlastné chyby.

2. Nesprávny názov firmy alebo Zlé Meno Kontaktná osoba
prekontrolovať, aby sa uistili, že ste riešiť sprievodný list na správnou osobou na správnom organizácie. Ak ste si to zle, to je tip-off, ktoré sú sériovo vyrába svoje dokumenty a môžu chýbať pozornosť k detailu. Nikto to rád, keď sa nazýva nesprávne meno a to najmä vtedy, keď čítate listy od niekoho, kto chce, aby si najímajú.

3. Všetko, čo že to nie je pravda
možno skontrolovať Fakty a lži sú dôvody pre odstúpenie od ponuky a prepúšťanie zamestnancov. Počul som od uchádzačov, ktorí boli v panike, pretože sa pretiahla pravdu, alebo priamo klame vo svojej sprievodný list alebo životopis a nevedel, ako to napraviť. Vy nechcete byť jedným z tých ľudí. Uistite sa, že sprievodný list presne odráža svoju kvalifikáciu pre túto prácu. Nenechajte ozdobiť svoje pracovné histórii alebo kvalifikácia. Zamestnávatelia môžu a robia skontrolovať odkazy a predchádzajúcich zamestnávateľov.

4. Odseky, ktoré sú príliš dlhé
Zamestnávatelia budú preskočiť sprievodný list a presunúť priamo do vášho životopisu, ak je príliš ťažké čítať. Každý odsek Vášho listu by mala obsahovať 5 – 6 riadkov textu s maximálne tromi vetami v každej z nich. Zahŕňajú veľa prázdneho miesta v hornej a dolnej časti Vášho listu a medzi odsekmi.

5. váš plat požiadavky a očakávania
Nezahŕňajú požiadavky miezd, alebo očakávanie, ak na to nebol daný súhlas zamestnávateľa. Je dôležité preukázať zamestnávateľovi svoj záujem o samotnú prácu, a nie, aby to vyzeralo ako peniaze je vaše hlavné motivácie. Je vždy múdre, aby najprv nechať zamestnávateľa Spomínaný plat, pokiaľ je to možné.

6. Negatívne komentáre o práve prebiehajúcom alebo minulom zamestnávateľa
Vyhýbajte vrátane prípadných negatívnych komentárov o aktuálnej alebo predchádzajúceho zamestnávateľa v rámci prečo hľadáte prácu. Zamestnávatelia majú tendenciu k zobrazenie také pripomienky ako údaj o možných postoji alebo výkonnostných problémov. Udržujte svoj list pozitívne a zameral sa na dôvod, prečo ste tou správnou osobou pre túto prácu.

7. Informácie, ktoré nesúvisia s Job
Neobsahujú žiadny text, ktorý nie je priamo súvisí s vašimi aktívami pre danú pozíciu, alebo prečo apeluje na vás. Prázdny jazyk môže odvádzať zamestnávateľ zo svojich hlavných správ. Je lepšie napísať krátky list ako ten naplnené irelevantné informácie.

8. Osobné údaje
Zamestnávateľ nemusí vedieť, že chcete túto prácu z osobných dôvodov. Udržujte svoje zameranie na profesijných dôvodov by ste radi, aby pracovali, a udržať tie osobné pre seba. Vaším cieľom je predať sám seba na manažéra ako kvalitného kandidáta, nie sa dostať niekoho, kto by si uvedomíte, pretože by ste naozaj rád zamestnaneckú zľavu alebo hodiny, napr.

9. Každý portrét postavenie ako odrazový mostík
väčšina zamestnávateľov bude hľadať predovšetkým pre niekoho, kto je motivovaný, aby túto prácu, že sa reklama na primeranú dobu. Zmienku budúce postup im môže viesť k domnienke, nebudete spokojní robiť túto prácu dlho. Výnimkou samozrejme by bolo, keby zamestnávateľ uvádzaný problém.

10. What You Want
To nestojí za reč, čo sa chcete dostať von zo zamestnania alebo spoločnosti. Vzácny priestor vo svojom sprievodnom liste by sa mala zamerať na to, čo môžete ponúknuť zamestnávateľovi. Tu je to, čo zahrnúť do sekcie tela sprievodný list.

11. Čo You Nechcem Wanna
nezmieňujte nič sa vám nepáči o prácu, harmonograme, platu alebo čokoľvek iného. Uložiť svoje myšlienky, ak ste ponúkol prácu a v pozícii na rokovanie. Existuje mnoho žiadateľov o väčšine miest, a tých, ktorí si rozhovory budú kandidáti, ktorí nemajú zoznam požiadaviek.

12. Kvalifikácia nemáte
adresovanie, čo by mohlo chýbať vo vašej kandidatúry s vyhláseniami ako, Cez môj nedostatok skúseností predaja … ‘nie je dobrý nápad. Nenechajte upozorniť na vaše obmedzenia ako kandidáta. Udržujte zameranie na poverenia a ako vám umožní získať prácu.

13. Vysvetlenie pre opustenie minulých pracovných miest, ktoré znieť ako výhovorky
Akékoľvek ospravedlnenia môže zbytočne priamy pozornosť k menej pozitívnych kapitol vo vašej pracovnej histórii. Poukazuje na to, že ste boli prijatí na lepšiu prácu, je v poriadku, ale nie je potrebné sa zmieniť, že ste bol vyhodený, alebo mali problémy v predchádzajúcich funkciách.

14. Nadmerné Modesty alebo prílišná Lichotivé Language
Musíte oznámiť pozitíva vo svojom liste, ale to v ohľadu na to, o vecné spôsobom. Hovoriť o úspechy a výsledky, ale vyhnúť sa používaniu adjektíva popísať sám seba, že maysuggest ste arogantný a domýšľavý.

15. prevažnú časť záujem o prácu
Značný záujem je náznak zúfalstva alebo nižšia svoj vplyv na platové vyjednávanie. Ste pitching svoju kandidatúru, nie je žobranie na pohovor. Ukazuje zúfalstvo je surefire spôsob, ako vypnúť manažéra.

Čo treba zahrnúť do sprievodný list

Majte na pamäti, že váš sprievodný list má jediný cieľ: dostať vás prijímací pohovor. Urobte si čas, aby zodpovedali vašej kvalifikácii starostlivo požiadavkám práce a písať osobné motivačný list, ktorý ukazuje manažéra, na prvý pohľad, prečo ste skvelý kandidát.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *