Informačné technológie (IT) životopis tipy a príklady

Posted on

Informačné technológie (IT) životopis tipy a príklady

Pre hľadanie niekto zamestnania, písanie životopisu môže byť veľmi náročná úloha, ale pre informačné technológie (IT) profesionáli, to môže byť mimoriadne ťažké. Vysoko technický priemysel sa neustále vyvíja, a obnoví treba priebežne aktualizované.

Pochopiť rozsah pozornosti

Vo všetkých oblastiach, výpisy práce často dostanú stovky alebo dokonca tisíce príspevkov. Vzhľadom na objem, najímanie manažérov často len dokončovacie obnoví. Ak váš životopis je len jeden blok textu, vaša žiadosť bude pravdepodobne zlikvidovať, bez toho aby správca ho vôbec čítať.

Aby sa tomu zabránilo, treba rozbiť svoj životopis do kategórií, ako je vzdelanie, história práce a zručností. Mali by ste tiež vytvoriť odrážkami zoznamy prehľadne zhrnúť kľúčové informácie. Zoznamy a kategórie, aby sa obnoví viac vizuálne príťažlivý a ľahko čitateľné.

Obmedziť dĺžku vášho životopisu

Zamestnávanie manažéri majú obmedzené množstvo času venovať čítanie životopisov, a tak sa snaží obmedziť svoj životopis na jednu stránku, alebo dva na absolútnu väčšinu. Nič viac, než že dve stránky budú pravdepodobne ignorovať.

Použite svoj životopis zvýraznenie svoje najväčšie úspechy, ale byť istí, aby sa odstránili akékoľvek pracovné skúsenosti z vysokej škole alebo vysokej škole. Tiež odstrániť všetky skúsenosti, ktoré nie sú priamo spojené s prácu, o ktorú sa uchádzate o. Ak máte celý rad skúseností, možno budete chcieť vytvoriť rôzne verzie svojho životopisu, ktoré poukazujú na tieto odlišné skúsenosti. Tieto skúsenosti špecifické pokračuje môžu byť použité pri použití pre rôzne polohy.

Zvýrazniť Úspechy, nie Úlohy

Väčšina pokračuje čítajú ako zoznam úloh, ako je napríklad “softvér aktualizovaný firmy, ktorý sa používa na riešenie problémov schopnosti odstraňovať závady, vytvorených databáz.” Aj keď to povie spoločnosť to, čo ste urobil každý deň, to nie je nastaviť si na rozdiel od konkurencie tým, že zdôrazňuje to, čo jednoznačne priniesť do práce.

Namiesto toho sa zameriavajú na svoje úspechy a spomenúť je, ako konkrétne je to možné. Napríklad, ak ste vytvorili program, ktorý zjednodušené procesy a ušetrený čas zamestnancov, ktoré je dôležité spomenúť. Akákoľvek inštancie, kde sa osvedčili pred termínom, v rámci rozpočtu, či predčili očakávania, je potrebné zdôrazniť.

Kedykoľvek je to možné, použiť čísla vyčísliť svoje úspechy. Napríklad, ak ste vyvinuli aplikáciu, ktorá uloženú vaša spoločnosť peniaze, štát, koľko peňazí je uložená. Ak ste pomohol zefektívniť proces, použite percento ukazuje, ako ďaleko efektívnejší proces stal. IT personalistov, najmä ocenia tento druh dát.

Použite kľúčové slová

Tie by mali prispôsobiť každý životopis, aby sa zmestili prácu, ktorú sa uchádzate o. Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je zahrnúť kľúčové slová zo zamestnania výpis na svoj životopis. Napríklad v prípade, že výpis práca obsahuje množstvo potrebných zručností, patria tie zručnosti slová vo svojom životopise (aj keď, ak máte tieto zručnosti). To pomôže manažér regrutovať ľahko vidieť, že sú kvalifikovaní pre túto prácu.

Okrem toho, mnoho firiem používať systém stopovania uchádzača (ATS) pre žiadateľa na obrazovke. Ak žiadateľ nemá dostatok kľúčových slov z práce so záznamom vo svojej žiadosti, môže byť kandidát vyradený.

Odobrať osobné záujmy

Ak nie je vaše záujmy priamo súvisí s vašej práce, zamestnávatelia naozaj jedno, či ste vášnivý futbal, hudbu či fotografie. Uistite sa, že vziať v sekcii záujme vášho životopisu.

Jedinou výnimkou je, ak vaše externé dobrovoľník práce korešponduje s vašou prácou. Napríklad, ak ste vytvorili program pre miestne neziskové organizácie pre správu informácií o darcu, ktorý je niečo, čo je dôležité, aby na svoj životopis.

zdôrazňujú zručnosti

I keď budete chcieť, aby sa odstránili nesúvisiacich záujmov, ale musíte zahrnúť tech zručnosti na svoj životopis. V sekcii označenej “Skills” (alebo niečo podobné, ako “technické schopnosti”), zahŕňajú všetky softvérové ​​programy, programovacie jazyky a ďalšie zručnosti, ktoré sú dôležité pre prácu.

Nie je potrebné, aby zahŕňal základné tech zručnosti, že väčšina uchádzačov o zamestnanie majú, napríklad znalosť Microsoft Office.

Vyhnúť Mätúce zrozumiteľnom jazyku

I keď budete musieť použiť technický jazyk svoj životopis (napríklad v zozname technických zručností), vyhnúť sa používaniu príliš žargónu, zvlášť skratky a výrazy, ktoré niektorí ľudia nie sú oboznámení s.

Vyhnúť technický jazyk, ktorý bol špecifický pre svoje staré spoločnosti. Namiesto toho sa držať priemyslu hľadiska, že všetci v IT pozná. Majte na pamäti, že náborář nemusí byť oboznámení s tech žargónu, takže používať iba toľko technického jazyka, ako je potreba ukázať, čo ste schopní.

Recenzia Zhrnutie Príklady

Mať príklad životopisu môže proces vytvárania alebo aktualizovať váš životopis jednoduchšie. Študoval ukážkovej životopisy takých pozíciách ako Front End Web Developer, Help Desk Technik, Software Engineer, Tech zhotoviteľom a Web Developer sa ukáže užitočné.

Korektúry a upraviť Váš životopis

Len preto, že ste na to neznamená, že môžete mať pravopisné alebo gramatické chyby na svojom životopise. Uistite sa, že ste dôkladne skorigovať svoj životopis pred odoslaním ju. Opýtať priateľa alebo dokonca kariéry trénera prečítať svoj životopis rovnako, hľadal chyby, ako aj nezrovnalosti vo svojej formátovania.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *