Lekár Job Description: Plat, zručnosti, & More

Posted on

Lekár Job Description: Plat, zručnosti, & More

Po poskytnutí diagnóz, lekári liečiť pacientov, ktorí trpia chorobami a zraneniami. Lekári sa tiež nazývajú lekári a môžu byť buď lekári (MD) alebo lekári Osteopathic medicíny (DO).

Oba typy lekári používajú tradičné liečebné metódy, ako sú drogy a chirurgie, ale DOs zdôrazniť pohybový systém tela,  preventívnej medicíny a komplexnú starostlivosť o pacientov. Lekári môžu byť lekári primárnej starostlivosti alebo sa môžu špecializovať na určité oblasti medicíny, ako je vnútorné lekárstvo, urgentnej medicíny, pôrodníctva a gynekológie, neurológie, pediatria, geriatria, psychiatrie, endokrinológie, oftalmológia, alebo anestéziológia.

Lekár povinnosti a zodpovednosť

Konkrétne úlohy sa líši podľa špecializácie, ale všetci lekári musia byť schopní vykonávať tieto úlohy:

 • posúdiť symptómy
 • diagnostikovať podmienky
 • Predpisovať a liečba Spravovať
 • Poskytujú následnú starostlivosť o pacientov, odkázať na iných poskytovateľov, a interpretovať ich laboratórne výsledky
 • Spolupracovať s  asistentmi lekára , zdravotnej sestry lekárov, sestier a ďalších zdravotníkov
 • predpísať lieky
 • Aktuálne informácie o zdravotníckej techniky a výskum

Vzhľadom k tomu, lekári sú zodpovední za svojich pacientov pohodu, toto povolanie je náročnejšie ako väčšina ostatných. Okrem toho, že komplexné znalosti medicíny, musí byť schopný komunikovať svoje poznatky s pacientmi, ktorí zvyčajne nevlastnia rovnaké znalosti. Pracujú s ľuďmi, keď sú na ich najzraniteľnejšie, a to vyžaduje empatiu okrem požadovaných technických znalostí.

Okrem foundational úloh a povinností všetkých lekárov, z ktorých každá špecialita v teréne vyžaduje lekára, aby boli schopní plniť úlohy vzťahujúce sa len na týchto pracovných miest. Chirurgovia, napríklad, musí mať manuálnu zručnosť na vykonávanie presných operácií a vytrvalosť, aby tráviť hodiny v čase, na operačnom sále.

lekár Plat

Zárobky lekárov a chirurgov sa líši podľa odboru.

 • Median Ročný Plat: $ 208.000

Zdroj: Bureau of Labor Statistics , 2017

Vzdelávanie, a certifikácia

Po bakalárskom štúdiu, stať sa lekár zvyčajne vyžaduje aspoň sedem rokov-a niekedy aj dlhšie školu a odbornej prípravy v závislosti od konkrétnej profesijnú dráhu.

 • Vzdelanie: Perspektívne lekári musí byť prijatý do akreditovanej zdravotníckej škole, ktorá zvyčajne vyžaduje dokončuje bakalársky pre-med program. Že sú pri ňom významnou ročníkovú prácu v biológii, anatómii a fyziológii, chémie a všeobecné vedy. Lekárska škola je štvorročný program ,. Součinnostní výbor pre vzdelávanie lekárov  (LCME) akredituje zdravotnícka škola programy, ktoré sa prideľujú stupňa MD. Osteopatické lekárske školské programy (tie, ktoré udeľujú titul DO) dostane akreditáciu  americkou komisiou Osteopathic asociácie o Osteopathic College akreditáciu (COCA) .
 • Výcvik: Medical school nasleduje vzdelávacieho programu pobytu, ktoré zvyčajne trvá kdekoľvek od troch do siedmich rokov v závislosti na špecializáciu. Akreditačná rada pre postgraduálne vzdelávanie v zdravotníctve  (ACGME) a  American Osteopathic Association  (AOA) Sídlo programy akreditovať na ZP a DOS, resp. V júli 2015 sa tieto organizácie, spolu s  americkým združením vysokých škôl Osteopathic medicíny  (AACOM), začal pohybujúce sa smerom k jednotnému systému akreditácií. Tento prechod by mal byť dokončené v júli 2020.
 • Licencia: Lekári potrebujú povolenie od štátneho zdravotného alebo Osteopat palube prax v požiadavkách v USA sa líši podľa stavu a možno ich nájsť na  federácia štátnej lekárskej tabule  stránkach. Kým požiadavky sa líšia, všetky ZP musí prejsť  USMLE  (USMLE) a DOS musí prejsť komplexné Osteopathic atestácie (Comlex-USA).

Lekár zručnosti a kompetencie

Okrem absolvovaní lekárskej fakulty a udelenie licencie, lekári tiež potrebujú špecifické  mäkké zručnosti k úspechu v tejto profesii. Sú to schopnosti, s ktorou sa buď narodili, alebo nadobudnuté životnými skúsenosťami. Medzi ne patria:

 • Riešenie problémov : Po vyhodnotení príznakov pacienta a stanovenie diagnózy, lekári musia zvoliť vhodnú liečbu. Ak to chcete urobiť, budú musieť  kritické myslenie  porovnať dostupné možnosti.
 • Komunikačné zručnosti: vynikajúce  schopnosti načúvať  umožňujú lekárom pochopiť príznaky a obavy svojich pacientov. Potrebujú vynikajúca verbálne komunikačné zručnosti vysvetliť diagnózy pacientov a ich rodín a odovzdávať pokyny a informácie o liečbe k zdravotným sestrám a ostatným na zamestnanca.
 • Service Orientácia: Lekár musí chcieť, aby pomohol ľuďom. I keď existujú niektoré cesty k dispozícii v tejto oblasti, ktoré nezahŕňajú prácu s pacientmi priamo, väčšina výskumov je poháňaný túžbou pomáhať ľuďom.
 • Monitorovanie:  Lekári musia byť pozorní k zmenám v podmienkach pacienta a reagovať na ne zodpovedajúcim spôsobom. To môže zahŕňať čokoľvek z dlhodobých zmien v pravidelných pacientov na krátkodobé zmeny u pacientov zotavujúcich sa z určitého postupu alebo choroby.

Job Outlook

US Bureau of Labor Statistics projektov pracovné miesta pre lekárov a chirurgov porastie asi o 13 percent medzi rokmi 2016 a 2026. To je takmer dvakrát 7 percent tempo rastu predpokladané pre ľudí všetkých profesií, ale o niečo pomalší ako rast o iné zdravotné diagnostiku a ošetrovanie lekárov. Stále starnutie populácie bude riadiť dopyt po viacerých lekárov.

Pracovné prostredie

Málo profesií sa líšia ako veľa z hľadiska pracovného prostredia takéhoto lekára. Lekár s rodinnou praxou v malej komunite môže mať operáciu relatívne položil-back s malým personálom. Na druhej strane, lekári pracujúci v pohotovosti v mestskom prostredí mohol byť konfrontovaný s extrémnymi prípadmi a vysokého napätia v pravidelných intervaloch. Mnohí lekári rozhodnú sa špecializujú na určité oblasti, ktorá často diktuje typ prostredia, v ktorom pracujú a množstvo stresu, ktorým čelí.

Pracovný rozvrh

poriadky lekárov môže byť náročné, ale ako náročné sú závisí na ich druhu práce. Pediater alebo rodinný lekár by mohol byť schopný udržať viac pravidelné otváraciu dobu, ale chirurg často je v pohotovosti a často vykonáva postupy, ktoré môžu ísť dobre okolo osem hodín typického pracovného dňa. Pred založením kariéru, všetci lekári potrebujú na dokončenie stáž, ktorá zvyčajne bude vyžadovať dlhé hodiny, vrátane noci a cez víkendy a častými obdobiami pracovnú pohotovosť.

Ako získať prácu

na samom začiatku

Dostať sa do zdravotníckej škole vyžaduje byť vysoko dosiahnutie študentmi a pri správnej triedy, vrátane biológie, chémie, fyziky a matematiky, ako vysokoškolák.

byť spáchané

Výcvik, aby s lekárom môže trvať až desať rokov za zarábať bakalársky titul.

špecializovať

V čase, keď študenti lekárskej fakulty začnú svoje rezidencie, môžu začať sústrediť na špecializáciu.

Porovnaním podobnú prácu

Existuje mnoho povolaní v oblasti zdravotníctva s výnimkou lekári, že pacienti pomôcť liečiť. Medzi nimi sa medián ročných platov, sú nasledujúce:

 • Zubári: $ 158.120
 • Asistentmi lekára: $ 104.860
 • Nurse Praktici: $ 110.930

Zdroj: US Bureau of Labor Statistics , 2017

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *