Jak wybrać odpowiednią czcionkę i rozmiar dla listów motywacyjnych

Posted on

Jak wybrać odpowiednią czcionkę i rozmiar dla listów motywacyjnych

Podczas pisania listu motywacyjnego, ważne jest, aby używać font-style-type lub który jest przejrzysty i łatwy do odczytania. Uważa, że ​​zatrudnianie menedżerów mają recenzję dziesiątki, jeśli nie setki, osób ubiegających się o stanowisko. Mogą one natychmiast przejść nad list motywacyjny i wznowić że nie jest od razu czytelne.

Wskazówka : Pamiętaj, aby dokonać czcionką na tyle duże, aby czytelnik nie trzeba mrużyć, aby przeczytać list, ale nie tak duże, że list nie pasuje dobrze na stronie.

Nie komplikuj

Jeśli chodzi o wybór czcionki do wykorzystania w swój list motywacyjny, najlepiej jest zachować to prosty i profesjonalny. Chcesz, aby Twoje słowa i wiadomość się wyróżniać, nie twój wybór czcionki. Unikaj używania nieprofesjonalne nowość stylu czcionki, takie jak Comic Sans, pisma lub czcionki skrypt stylu.

Idealnie, czcionka użyta w liście przewodnim będzie zarówno sam rozmiar i styl, który wykorzystano w swoim CV, które pomogą Ci przedstawić pakiet spójnego. Przeglądu tych wskazówek dla określenia właściwej czcionki na swój list motywacyjny, a także jaki rozmiar powinien być, i które style są i nie są odpowiednie do wykorzystania w liście przewodnim.

Wybierz jeden prosty Czcionka

Za pomocą prostego czcionka będzie upewnić się, że list jest łatwe do odczytania. Podstawowe czcionki, takie jak Arial, Courier New, Calibri, Verdana i Times New Roman działa dobrze. Większość programów do przetwarzania tekstu i e-mail będzie domyślnie profesjonalnym i czytelnym wyboru.

Ograniczyć się do jednej czcionki w swój list motywacyjny; to najlepiej nie mieszać kilka czcionek w jednym dokumencie.

Nie ma potrzeby korzystania z różnych stylów w liście przewodnim. Unikać podkreślenie lub italicizing i używać tylko wtedy, gdy pogrubionego tekstu podkreślając wymiernych osiągnięć, które muszą „pop” na stronie.

Odbiór odpowiedniego rozmiaru

W zależności od tego ile masz treści w swoim liście, wybrać 10- lub 12-punktową rozmiar czcionki.

Najlepiej, jeśli można sformatować swój list motywacyjny tak, że pasuje na jednej stronie, z marginesami, które są nie większe niż 1” , a nie mniejszy niż .7” .

Jeśli list zawiera nagłówek z nazwą i informacje o kontaktach, można wybrać, aby ta nieco większa czcionka.

Jak zrobić swój wybór

  • Wybierz czcionkę z listy w górnej części dokumentu przed rozpoczęciem pisania listu, lub:
  • Wpisz swój list motywacyjny.
  • Podświetlić treść listu.
  • Albo wybrać czcionkę z okna pop-up lub wybrać czcionkę z listy w górnej części dokumentu.
  • Wybierz rozmiar czcionki, której chcesz używać w taki sam sposób.
  • Korektę list motywacyjny.
  • Wydrukować list motywacyjny, nawet jeśli masz zamiar przesłać go online, aby upewnić się, że jest sformatowana prawidłowo rozmieszczone, a wygląda tak, jak chcesz.

Zawierać dużo białej przestrzeni

Niezależnie od wielkości czcionki, wybrać, nie musi mieć miejsca w górnej części litery i między każdym akapicie i każdej części swojego listu. Oto jak przestrzeń swój list motywacyjny.

Gdy używasz programu Microsoft Word, wybrać szablon dla swojego listu. Jeśli używasz innego programu edytora tekstu, proces jest podobny. Wybierz treść swojego listu, a następnie wybrać czcionkę i rozmiar czcionki.

Być może trzeba wypróbować kilka różnych rozmiarach, aby upewnić się, że list motywacyjny mieści się na jednej stronie. Przeglądu tych wskazówek formatowania mieć pewność, że list będzie jak najlepsze wrażenie.

Wyślij listów motywacyjnych

Powyższe informacje dotyczy przede wszystkim przypadków, gdy wysyłasz list motywacyjny tradycyjną pocztą lub przez ślimak podczas wysyłania formalnego listu jako załącznik PDF Word lub do wiadomości e-mail. Być uprzedzony, że kopiowanie i wklejanie list motywacyjny w treści wiadomości e-mail może zniszczyć formatowanie, co czyni go trudnym do odczytania dla pracodawcy, który może mieć inny system komputerowy.

Najbezpieczniejszym rzeczą do zrobienia, gdy jesteś kopiuj i wklejenie do listu e-mail jest usunąć wszelkie formatowanie i HTML i przedkłada go jako zwykły tekst.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *