Jak radzić sobie z odrzuceniem pracy i przejść

Posted on

 Jak radzić sobie z odrzuceniem pracy i przejść

Nikt nie lubi być odrzucone pracy. Czy miał serce ustawić na uzyskiwanie zatrudniony, lub nie zostały jeszcze na pewno chciał koncert, to nadal użądlenia, aby dowiedzieć się, że już zostały odrzucone.

Może to być szczególnie trudne do radzenia sobie z odrzuceniem poszukiwania pracy, kiedy to się dzieje w kółko – ale to nie jest niczym niezwykłym doświadczeniem dla osób poszukujących pracy. Pamiętaj, że w wielu przypadkach nie są być może setki wnioskodawców dla pojedynczego otworu pracy. Nawet jeśli jesteś bardzo wykwalifikowanych, to ma się rozumieć, że będziesz częściej niż dostaniesz pracę odrzucony.

Wskazówka: Proces znalezienie idealnej dla ciebie zadanie jest bardzo podobny do datowania: jak to się mówi, trzeba pocałować wiele żab, zanim znajdziesz księcia lub księżniczki.

Aby odnieść sukces w długoterminowym celem znalezienia tej okazji marzeń i coraz zatrudniony, musisz nauczyć się radzić sobie z ich odrzucił. W przeciwnym razie łatwo jest dać chwilową obniżania temperatury zamieni się w poważnej barierze kariery.

Jak poruszać się po odrzuceniu Job

Poruszanie się po nie coraz ofertę pracy można podzielić na trzy części:

  • Przezwyciężenie odrzucenia
  • Analizując swoją kandydaturę
  • Naprzód w poszukiwaniu pracy

Getting Over odrzucenia

Pierwszym krokiem w celu uzyskania nad odrzuceniem przez potencjalnego pracodawcę wiąże dzielenie frustrację, rozczarowanie i gniew, który towarzyszy żadnej straty. Talk do znajomego lub członka rodziny i dzielić swoje uczucia w otoczeniu poufnych.

Wskazówka: Odpowietrzenie może być bardzo użytecznym narzędziem do puszczania negatywu i przejściem.

Wystarczy upewnić się, że dobrze wybrać swoich zwolenników. Idealna osoba podzielić się z kimś, kto nie jest stanie się szef lub współpracownik przyszłość. Nawet jeśli twoje uczucia są zrozumiałe, nie chcą im zrobić złe wrażenie na kimś, kto może później ocenić swoją kandydaturę do innej pracy. Członkowie rodziny są dobrym wyborem, a także starych znajomych, którzy byli z tobą poprzez dobre i na złe.

I cokolwiek robisz, oprzeć się pokusie, aby powiedzieć coś negatywnego do kierownika rekrutacji. Nigdy nie wiadomo, czy warto zastosować do organizacji w przyszłości. Czasami trudno jest dokładnie wiedzieć, dlaczego kandydat został odrzucony, a to może być to, że były zbyt wysokie kwalifikacje. Jeśli tak jest w przypadku, pracodawca może wrócić w późniejszym terminie z lepszej oferty pracy.

Ponownie, ważne jest, aby rozpoznać, że większość wyszukiwań są bardzo konkurencyjne, a wielu utalentowanych kandydatów są często odrzucane ze względu na napięty rynku pracy. Jest całkiem prawdopodobne, że pracodawca nie jest w rzeczywistości odrzucając cię, ale raczej widział innego kandydata jako (może nawet nieznacznie) lepsze dopasowanie. Ponieważ decyzje ofertami są zazwyczaj subiektywne, to jest całkiem możliwe, że inna osoba rekrutująca może was wybrałem.

Ponadto, należy pamiętać, że może menedżer wynajęcie rację i ta praca nie była najlepiej pasuje do ciebie, a ty nie wypracowaliśmy lub szczęśliwy w tej roli. W takim przypadku firma zrobiła ci przysługę, nie zatrudniając pana.

Analizując kandydata

Poświęć trochę czasu, aby zastanowić się nad swoim podejściem do procesu rekrutacji, aby zobaczyć, czy jest coś można ulepszyć w przyszłości. Oceń swoje CV, list motywacyjny, co zaszło podczas rozmowy, a swoją obserwacji po wywiadzie.

Biorąc pod uwagę to, czego dowiedział się o wymaganiach pracy i zaangażowanych osób, należy zadać sobie pytanie, czy można coś zrobić inaczej, aby zaprezentować się w lepszym świetle i jedno, że się wydawać lepsze dopasowanie do pracy.

Choć nie jest typowy, czasami pracodawca podzieli opinię na temat kandydata. Jeśli to nie jest przypadek, i opracowali stosunki z osobą znajdującą się w organizacji, spróbuj zbliża je z prośbą o konstruktywną krytykę.

Przechowywać poszukiwania pracy naprzód

Kandydaci często tracą tempa ich poszukiwaniu czekając usłyszeć gdyby znalazł pracę, szczególnie jeśli uważają oni przybity kwalifikacyjnej. Nie wpaść w tę pułapkę. To nigdy nie jest dobry pomysł, aby przestać, dopóki nie zostały zaoferowane i przyjął ofertę pracy.

Dopóki masz coś na piśmie, kontynuować poszukiwania. Znalezienie inne opcje, i uzyskaniu pozytywnych odpowiedzi od ankieterów, będzie złagodzić cios, jeśli są odrzucane. Można również znaleźć lepszą ofertę, niezależnie od tego, czy lądować tego konkretnego zadania.

Więc zachować stosowania, sieci i pracy nad długoterminowym planem kariery. najlepszym wypadku, będziesz jeszcze bardziej atrakcyjnym kandydatem do pracy bierzesz pod uwagę. najgorszy scenariusz, nie będą musieli zaczynać od zera w poszukiwaniu zupełnie nowe.

Key Takeaways

Szukaj pracy Odrzucenie zdarza się każdemu. To co robisz Następna że liczy: wykorzystać tę okazję, aby doskonalić swoje umiejętności przeprowadzania wywiadów i analizować swoje podejście.

Krępuj się Vent – Ale Wybierz Support System Right: Nie mów nic negatywnego do menedżerowi lub kogokolwiek, kto może zgłoś się do pracodawcy.

Nie trać Momentum: Nawet gdy sprawy wyglądają obiecująco z jednego pracodawcy, nie zatrzymują poszukiwania pracy aż masz ofertę w ręku.

Należy mieć na uwadze, że Menedżer Zatrudnianie Może się robi ci przysługę: Zadanie może być naprawdę źle pasuje do ciebie … czy można dostać wezwanie później na lepszej pozycji w tej samej firmie.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *