Plusy i minusy pracujących dla rządu

Posted on

Plusy i minusy pracujących dla rządu

Kiedy myślisz o rządzie, co pojawia się w twojej głowie? Dla wielu wizerunków prezydenta Stanów Zjednoczonych, Kapitolu i Lincoln Memorial może przyjść do głowy. Są to niezapomniane obrazy amerykańskiego rządu, ale nie całkowicie reprezentują dnia na dzień funkcje jak firma Ludu odmacha. Dla typowego pracownika rządu, więcej wspólnych zdjęć będzie wewnątrz kabiny, z tyłu śmieciarka lub więzieniu hrabstwa.

Niektóre zadania nadają się do pracy rządu: policjanci, strażacy, pracownicy socjalni, i tym podobne. Inne, takie jak księgowych, programistów i specjalistów od zasobów ludzkich, istnieją zarówno w sektorze prywatnym i publicznym. Tak więc, w jaki sposób wybrać, czy do pracy w sektorze prywatnym lub publicznym? Jak każda decyzja, są pozytywy i negatywy do rozważenia.

Profesjonaliści

Najlepsze aspekty pracy rządu obejmują:

  • Stabilność: W przeciwieństwie do sektora prywatnego, gdzie firmy mogą zbankrutować, nigdy rząd wycofuje się z branży. Agencje lub biura może zamknąć lub zmienić na nowe formy, ale zawsze będą zadania rządowe. Zawsze będą potrzebne pracowników do wykonania zadań tylko rząd robi, i zawsze będą potrzebne dodatkowe pracowników do ich obsługi.
  • Elastyczność: W zdecydowanej większości stanowisk, pracownicy mogą łatwo utrzymać zdrową równowagę między pracą a życiem prywatnym. Dodatkowo, telepracy i alternatywne harmonogramy pracy są powszechne w instytucjach rządowych. Do zadań, które wymagają dużo pracowników do prowadzenia ich działalności z dala od biura, organizacje rządowe rozpoczęły dostarczanie sprzętu w celu ułatwienia pracowników mobilnych.
  • Korzyści: świadczenia rządowe prawie zawsze przekracza prywatne pakiety świadczeń sektora. Pracownicy często mają lepsze plany opieki zdrowotnej z niższych kosztach oraz korzystnych planów emerytalnych. W długotrwałych recesji, rząd i sektor prywatny pakietów świadczeń zarówno gorzej. Mimo to, korzyści rządowych pozostają lepiej.
  • Czas wolny: Pozostaw międzyokresowe czasowe są obfite, i menedżerów bywają liberalne zatwierdzając czas wakacji. Obserwowane są święta federalne. Państwowe i samorządy mają czasami swoje dodatkowe święta.

Wady

Najgorsze aspekty pracy rządu obejmują:

  • Powolny wzrost wynagrodzenia: Cost-of-żyjących korekt upoważnionych pracowników rządowych rzadko nadążyć za inflacją, i podnosi zasługi są podane jedynie niewielki procent najlepszych wykonawców. Dla dużych podwyżek płac, pracowników rządowych muszą konkurować o wolnych stanowiskach z wyższych wynagrodzeń. Utrzymując tę samą pracę w tej samej organizacji nie jest możliwe, jeśli chcesz uzyskać jeden z najwyższych wynagrodzeń.
  • Ograniczone potencjalne zyski: kierownictwo rządowe są wypłacane znacznie mniej niż ich odpowiedniki w sektorze prywatnym. Uderzyć wielkie dni wypłat, pracowników rządowych wysokiego poziomu przeskoczyć do sektora prywatnego.
  • Niskie poziomy kontroli: Biurokracja nie tylko obywateli udaremnić. Plag to również pracowników rządowych, którzy chcą dostać rzeczy zrobić szybko. Oczekiwać wszystkie najważniejsze decyzje i wiele drobnych przejść jakiegoś formalnego procesu zatwierdzania.

Bez względu na to, co chcesz zrobić, są szanse, można to zrobić dla rządu. Musisz tylko upewnić się, że są gotowi pogodzić się z negatywnych aspektów w zamian za pozytywne.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *