Ile pieniędzy autora Marka?

Posted on

Ile pieniędzy autora Marka?

Ile może taka make autor? Pytanie to pojawia się dużo, a odpowiedź jest bardzo zróżnicowana, od prawie do zera (lub nawet utraty pieniędzy) na miliony dolarów. Ale zrozumienie trochę o tym, jak autorzy są wypłacane może zapewnić wgląd w to, co może być w dolnej linii.

Dla większości autorów, ich opłaty i należności są negocjowane przez agenta lub innego przedstawiciela. Nawet wtedy, gdy wiesz, tajniki, to najlepiej nie próbować obsługiwać warunki kontraktu bezpośrednio z wydawcą.

Autora Inwestycje w książce

Autorzy spędzić wiele długich godzin badania, rozwój, pisania i ponownego pisania swoich książek, a tam jest koszt związany z czasem. Niektóre książki wymagają rzeczywistej inwestycji pieniężnej przez autora, na przykład w podróży na badania lub, w przypadku autorów cookbook, pieniądze wydane na rzecz testowania składników receptury i kosztów fotografowania żywności.

Rodzaj książki autor pisze wpływa na potencjał dochodowy. Powieść czy literatura faktu? Prąd (i łatwo dnia) lub wiecznie (a wieloletnia „starsze nakłady” wybór)? Fikcyjna postać, której przygody uruchomienia wielu książek i literatury faktu, że w temacie backlists, są bardziej skłonni do zwiększenia potencjału dochodowego dla autora.

Zaliczki i licencyjne

Autorzy, którzy zawrzeć umowę z jednym z pięciu dużych wydawnictw książkowych lub niektóre z większych niezależnych wydawnictw są zazwyczaj wypłacane tantiemy procentową dla każdej sprzedanej książki i otrzymują zaliczki na poczet tych należności licencyjnych z góry, przed datą publikacji. To jest negocjowane przez agenta i / lub autora, a następnie popełnił zobowiązania umownego.

Kwota zaliczki jest uzależniona od wielu czynników, w tym między innymi do: publikacji autora i sprzedaży śledzić rekordy, jak „gorący” temat tej książki jest, ogólne uczucie na części edytora / wydawcy i inni udział w procesie, jak i specjalnym chodliwy książka jest wzięte w całości (np pisanie, historia, przepływu, etc.), a co bardzo ważne, platformy (s) autora.

Self-Publishing

Można śmiało powiedzieć, że większość siebie opublikowane autorzy nie pękają nawet przy ich kosztów wydawniczych. Jest to oparte na fakcie, że średnia własny autorowi sprzedaje mniej niż 200 egzemplarzy i prawdopodobnie rozplanowany przynajmniej trochę gotówki na rozpatrzenie w pierwszej kolejności FOR przykład w niezależnych usług wydawniczych.

Powiedział, że samo-autorowi, który produkuje książkę wysokiej jakości, zna rynek książki i jak osiągnąć ten rynek i umieszcza wymagane zasoby w ten sposób, ma szansę zobaczyć kilka zwrotów na ich autor inwestycji ,

W niektórych przypadkach siebie opublikowane autorów, których książki dostać trakcję sprzedaży może przekształcić że (jeśli on / ona chce) do czynienia z tradycyjnym książki wydawcy książki.

Amanda Hocking jest autor paranormal romance, który zarobił miliony dolarów sprzedaje swój własny opublikowanych książek elektronicznych, a następnie udał się do dostać wiele milionów dolarów kontrakt książkę z St. Martin Press.

Donna „Faz” Fasano napisał dla tradycyjnych wydawców, a następnie stał się indie autor. Jako indie autora, była sprytny marketingowiec, wykonane dobrego życia, a ostatecznie powrócił do bycia tradycyjnie publikowane.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *