Kariyeri bıraktıktan sonra İşe Dönüş Nasıl

Posted on

Kariyeri bıraktıktan sonra İşe Dönüş Nasıl

İster sizin kariyer molası planlandı uzun bir süre uzak zor olabilir sonra işgücü dönen veya plansız. Bazı işverenler ve işe yöneticileri uzakta dokuzdan beşe eziyet yıl yaklaşık anlayış olacak, ama diğerleri sizi işe hakkında dehşet hissedebilirsiniz. Ve, uzakta işgücünden zamanla, sizin beceri-birlikte ile özgeçmiş ve mülakat becerileri bir güncelleştirme gerekir dağıtabilir. O da, kendine güvenen ve nitelikli hissetmek zor olabilir.

Overwhelmed? Sinirli? olmayın: Burada bir izinden sonra istihdama başarılı iş arama ve geçiş geri getirmek için her nasıl.

Kariyeri bıraktıktan sonra İşgücü içine Geri Alma için ipuçları

Senin işini isteyen ve İhtiyaçları değerlendirin

Arama içine değil, sadece dalış yapın iş ilanı web . Bunun yerine, ne istediğinizi düşünmeye zaman ayırın: yerine getiren ve tatminkar işin ne tür olacak? Ve, size işgücü terk etmeden önce vardı gibi bir role geri gitmek ister misin, yoksa biraz farklı bir şey denemek ister misin? Eğer bir işten çıkış almak istiyorum düşünün ve (kenara mali nedenlerle itibaren) tekrar çalışmaya ilgilendiğiniz neden. Çok göz önünde ihtiyaçlarınızı tutun: o maaş gereksinimleri, esnek saat, veya başka bir şey olsun. Bir sonraki iş için “gerekir gerekenler” bir listesini yapın.

Artı, kariyer mola veya yansıtmak dini gün . Yeni bir beceri, gönüllü öğrendin, bir yan acele başlatmak veya ders alması? Eğer aktif çalışma değildi bile, görüşmeler sırasında söz etmek kayda değer başarıları varsa veya öz geçmişine ekleyebilir.

Your Sanayi ve Ağ Yeniden bilgi

Eğer çalıştı beri uzunca bir süre geçmişse, muhtemelen sanayi ve içinde iş olanakları ile kendinizi refamiliarize gerekir. Bazı olası adımlar:

  • Sektörünüzü Araştırma: Glassdoor.com biraz zaman harcayın şirketleri ve sektörünüzü araştırma. Size ilgilendiren roller için maaş aralığını bulmak için özellikle ilgi duyabilir. İşte ilişkin daha fazla bilgi nasıl araştırma şirketlerine ön mülakat .
  • : eski meslektaşları için dışarı Reach onlara işgücü geri dönüyoruz bildirmek için. Potansiyel iş yol alabilirsiniz, ancak bu kişilerin de işgücü içine geri alma konusunda Tavsiyenize bağlantıları ve ipuçları Sor vb son endüstri görünüm-büyük oyuncular, yeni jargon konusunda bilgilendirmek mümkün olabilir sadece.
  • Katılmak konferanslar ve bilgilendirme görüşmeler: Bazı gündelik kurma bilgilendirme görüşmeleri de yardım yukarı güncel hissedebilirsiniz sizin sektörüne. Bu iş görüşmeleri sırasında taze referanslarını tutmaya yardımcı olacaktır. Konferanslar da hız için yardımcı olabilir ağınızı genişletmek için bir fırsat olmasının yanı sıra,. Hatta sanayi ile ilgili bir LinkedIn Grubu katılan Eğer oluk geri almak yardımcı olabilir.

Becerilerinizi tazeleyim

senin sektör araştırmaları sırasında, jargon yepyeni bir dünya var olduğunu keşfedebilir. Yeni programlar mayıs esastır. Ya da, belki araçlar aynıdır, ama sadece onları kullanılan süre beri oldu. Eğer görüşmeler çıkmak veya kapak göndermeden önce yeteneklerinizi tazelemek harfleri-bu bir aday olarak daha güvende hissetmenize yardımcı olacaktır. İşte birkaç öneri:

  • Gönüllü çalışma: sizin alana ilgisiz olsa bile, düzenli olarak gönüllü Eğer işveren görmek gibi bir yapılandırılmış bir ortamda, karşı-alışık yeniden alabilirsiniz. Bonus senin eğer gönüllü kurar veya beceri korur potansiyel işverenler adaylar görmek istediğini.
  • Sınıflar: Blogunuza sahibi olmayan yeni ürünler veya mevcut programlar varsa, bu bir sınıf almak mantıklı olabilir. Bu yüz yüze ders veya bir online öğretici olabilir. Yeni beceri hakim sonra, dahil edebilirsiniz Özgeçmişinizde beceri bölümünde .
  • Haber bültenleri, podcast, vb .: Bir dereceye kadar, yeni beceriler değil gerekebilir. Bazı alanlar hızla değişmez. Sadece bu araçlar, vb eski ders kitapları karıştırırken konferanslara katılan, ya da, günlük endüstri haberleri okumak podcast dinlemek, haber bültenlerine başlayan olsun, nasıl sanayi eserlerin kendinize hatırlatmak gerektiğini olabilir

Pratik İş Arama Becerileri

Son iş başvurusunda beri ne kadar oldu? O hatırlamak zor, muhtemelen gerek Özgeçmişinizi güncellemek . (Ve belki LinkedIn profili özgeçmişinizi güncellemek üzere, çok!), Bir yürüttüğünü düşünün fonksiyonel sürümü bir yerine, kronolojik bir istihdam geçmişi boşluğu-vurgulamak de mayıs yardım -bu.

Ayrıca araçlar için cevaplarınızı gözden çok-o görüşme uygulamaya isteyeceksiniz ortak mülakat soruları ve montaj mülakat kıyafeti . Artı, bu bkz işsiz olma konusunda mülakat sorularına yanıt için ipuçları nasıl birlikte Özgeçmişinizde bir istihdam açığı anlatmak .

Kariyer Sonu’nu-Ama açıklar almak o kısa

Uzun bir mola olduysa, büyük olasılıkla, kapak mektubu içinde bunu tartışmak gerekecek yanı sıra görüşmeler sırasında . Ne olursa olsun işgücünden genişletilmiş izin için ne sebep, senin açıklaman kısa tutmak. Basit bir cümle yapacağız. “Ben hasta bir akrabası için zaman bakımını harcadım”, deneyin veya “Bana anaokuluna kadar Çocuğumla evde olmak için önemliydi”, “defter tutma dersleri alırken bir evsizlik sadaka de gönüllü oldum” veya “Ben dil becerileri üzerinde çalışan tüm dünyada seyahat eden son birkaç yıl geçirdim.”

Ne olursa olsun uzak olmak için neden bir şey kısa-ve dönüşüne size zaman önce uzak yaptığımız işe konuşma aşağı damıtmak deneyin. Sizin iş deneyimi bu deneyim kazanmıştır beri biraz zaman geçti bile alakalı kalır.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *