Kişisel Nedenle İstifa Mektuplar

Posted on

 Kişisel Nedenle İstifa Mektuplar

Eğer kişisel nedenlerden dolayı iş bırakarak verirken, patronuna ne diyeceğini bilmek zor olabilir. Bazı durumlarda, gidiyor için nedenlerini açıklamak isteyeceksiniz. Diğer durumlarda, belirsiz senin açıklama tutmak isteyebilirsiniz. Onların işine ilgili olmayan, özellikle ayrıntı paylaşmak istemeyebilirsiniz.

Önemli: Ne olursa olsun istifa nedeninizi, bu İşvereninize resmi bir istifa mektubu yazdığını ve mümkün olduğu kadar uygun bir şekilde duyurulması, vermek önemlidir.

Amacınız şimdi bir ağ bağlantısı olarak patronuna yetiyor, böylece yüksek bir not işini bırakmaktır.

Aşağıda, bir kişisel nedenlerle istifa istifa mektubu, hem de iki istifa mektubu örnekleri yazmak için bazı ipuçları bulacaksınız. Kendi istifa mektubu yazmak yardımcı olmak için bu şablonları kullanın.

Kişisel Nedenle İstifa mektubu yazma için ipuçları

Aşağıda kişisel nedenlerle istifa mektubunu yazarken akılda tutulması gereken bazı ipuçları şunlardır:

  • Patronun Birinci konuşun: Mümkünse size resmi iş mektubu göndermeden önce, bizzat istifaya sizin planı hakkında patronuna söyle. Bu şekilde, sizin yöneticisi blindsiding kaçınmak gerekir. Ayrıca insan kaynakları bu mektubu gönderebilir.
  • Sizin Son Günün Tarihi ekleyin: mektubunuza, işi bırakmak planı belirli bir tarih belirtmektedirler. En az iki haftalık haber vermeye çalışınız. Koşullar o kadar haber veremez böyle iseniz, mümkün olduğunca çok kurşun zaman verin.
  • Kısaca Sizin nedenleri tutun: Ayrılmadan için nedeni olarak detaya gerek yok. Sadece “çünkü benim tüm zaman gerektiren bir aile sorunun istifa ediyorum.” “Ben kişisel nedenlerle istifa ediyorum” derler ya da o daha ayrıntılı gitmek istiyorsanız (örneğin, için ayrılıyor demek ya çünkü) aile hastalık stay-at-home ebeveyn olun, açıklayabilir. Çok fazla özelliklerini veya çok fazla bilgi sunan yabani otlar girmeyin. Sen kısa ve öz mektup tutmak istiyorum.
  • Pozitif kalın: İleride bir öneri için işvereniniz sormak gerekebilir. Hatta birgün aynı şirkette bir iş için başvurabilir. CIA’de deneyiminiz hakkında konuşmak nedenle, olumlu ol. Eğer değil, çünkü iş ya kuruluşla memnuniyetsizlik, kişisel nedenlerle istifa olduğu açıktır olun.
  • Kişisel Yardım Teklif: , geçiş döneminde yardımına sunuyoruz Mümkünse. Yeni bir çalışanı eğitmek veya başka bir şekilde yardımcı olmak için sunabilir. Eğer izin tarihi hakkında esnek olabilir, bu Müdürünle yararlı olup olmadığını bir teklif daha uzun kalmak sayılabilir.
  • Sorular sorun: Eğer yararları veya tatil zamanı ödemeleriyle ilgili sorularınız varsa, mektubunuzda onlara sorabilirsiniz.
  • İş Mektubu Formatı takip edin: mektubunuzda uygun iş mektubu biçimini uygulamalıdır emin olun. İşverenin adı ve adresi, tarih ve adı ve adresi bir başlık ekleyin.
  • Düzenleme ve tashih: Ayrıca iyice göndermeden önce Mektubu kontrol edilmelidir. Yine, eğer yöneticilerden sormak için bir öneri gerekebilir, böylece tüm çalışma cilalı olmak istiyorum.
  • E-posta gönderme: e-posta ile mektup gönderiyorsanız, mesajınız olarak biçimlendirilmiş yoluyla geliyor sağlamak için kendinize test iletisi gönderin. İmzanızın yerine harfin üstündeki iletişim bilgilerinizi ekleyin. Adınızı ve konu satırına mektubunuz (istifa) amacını listeleyin.

Kişisel Nedenle İstifa Mektubu Örneği

Bu kişisel nedenlerle bir istifa mektubu örneğidir.

Jessica Iskandar
123 Main Street
Anytown, CA 12345
555-555-5555
jessica.iskandar@email.com

1 Ağustos 2018

Bruce Lee
Satış Direktörü
Atlantik A.Ş.
123 İş Rd.
İş City, NY 54321

Sayın Lee:

Ben bir ay içinde Atlantik Co ayrılacağını bildirmek için yazıyorum. Öyle sizinle çalışmak ve şirket için çalışmaktan memnun olmasına rağmen, kişisel sebepler buradaki konumumu boşaltmak ve evde durumumu odaklanması gerektirmektedir.

Benim son gün 1 Temmuz olacak. bırakmak olmasına rağmen, ben derinden Online Satış Müdürü olarak sırasında zaman zaman bana sağladık fırsatlar için teşekkür ederiz. Ben yol boyunca yardım tümü için çok minnettarım.

Üzerinde taşıdıktan sonra sorunsuz bir geçiş sağlamak için gerekli ne gerekiyorsa yapacağız. Benim pozisyonuna terfi için güçlü adaylar olacağına inanıyorum akılda birkaç ekip üyeleri varsa veya harici bir değiştirme bulma sürecinde yardımcı olmak için mutlu olurdu. Yardım etmek yapabilecekleri hakkında irtibatta olmak çekinmeyiniz.

Bir kez daha, biz iş arkadaşları olarak irtibatta kalabilirsiniz umuyorum Atlantik Co. bir parçası olmak için fırsat çok teşekkür ederim, ben fırsat kendisini sunmalıdır gelecekte tekrar sizinle birlikte çalışmak için sabırsızlanıyoruz. Anlayışınız için çok teşekkürler.

İçtenlikle,

Jessica Iskandar (imza basılı mektup)

Jessica Iskandar (daktilo isim)

Kişisel Sorunları İstifa Mektubu Örneği

Adınız
Adresiniz
Şehir, Eyalet Posta Kodu
Telefon Numaranız
E-posta

Tarih, randevu, biriyle çıkmak

İsim
Başlık
Organizasyon
Adres
Şehir, Devlet Posta Kodu

Değerli Mr./Ms. Soyadı:

Ben iki hafta içinde Cıvata Inc. bırakarak olacak size üzülerek. Öngörülemeyen kişisel sorunlara, artık benim rolün sorumluluklarını yerine getirebilme duyuyorum ve bunu ben pozisyonunu boşaltmak şirketin yararına olduğunu düşünüyoruz.

Benim bırakarak siz ya Civata A.Ş. rahatsızlıktan neden olmaz umuyoruz. Eğer ben yenisini bulma konusunda yardımcı olabilir, ya da bir şey olup olmadığını geçiş yumuşak hale getirmek için yapabileceğiniz herhangi bir yolu yoktur düşünüyorsanız iletişim halinde olmak çekinmeyiniz.

Anlayışınız için çok teşekkür ederiz. Ben uğraşıyorum kişisel sıkıntılara rağmen, seninle çalışmaktan memnun, ben şirkette zamanımı teşekkür ederiz. Biz irtibatta kalmak mümkün olacak umut ve ben Civata A.Ş. gelecekte nasıl büyür görmek için sabırsızlanıyoruz.

En iyi,

Sizin İmza  (basılı mektup)

Sizin Yazılan Adı

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *