Bir Salgın sırasında bir İş Arama Nasıl Kullanılmalı

Posted on

Bir Salgın sırasında bir İş Arama Nasıl Kullanılmalı

nedeniyle COVID-19 için işini kaybetti veya coronavirüs isabet panik-ve yok iş arama pes etmeyin bir iş avı ortasında olduğumuzu ettiyseniz.

o zor olabilir olsa da, başarılı bir salgın sırasında iş için bakabilirsiniz yolları vardır. Bazı endüstriler geri kesme, ama diğerleri işe bulunmaktadır.

Not : Bazı kuruluşlar geçmişe oranla daha fazla işçi gerekir ve gemiye hızlıca almak gerekebilir.

Arama Nitekim “acilen işe” ve konumunuz derhal açıklıkları görüntülemek için. Bu size iş Bulunduğunuz yerde talep hakkında bir fikir verecektir.

Aşağıda bir pandemik sırasında iş avcılık için bazı ipuçları.

Sizin Faydaları Kontrol

Eğer iş arayan başlamadan önce, sen hak olduğunuz için herhangi bir iş kaybı faydaları topluyoruz emin olun. neyin kullanılabilir ayrıntılar için insan kaynakları departmanı veya yöneticisi ile kontrol edin.

Önemli : Eğer işsizlik ödeneği için uygun olabilir. Nedeniyle COVID-19 işinizi kaybettiyseniz, genişletilmiş işsizlik sigortası mevcut olabilir.

Federal hükümet, eyalet hükümetleri ve bazı işverenler etkilenen çalışanlar için ek işsizlik tazminat sağlıyoruz. Standart devlet işsizlik yardımları yerinde zaten.

Çoğu eyalette, çevrimiçi yararları için başvurabilirler. uygunluk ve fayda kılavuzlar için devlet işsizlik ofis web sitesi ile kontrol edin.

İş Arama Hazırlanmalısınız

Özgeçmişinizi ve LinkedIn profilini güncelleme. Bir süre iş aramak zorunda etmediyseniz, özgeçmişini ve LinkedIn güncellenmesi biraz zaman alabilir. Lütfen uygulamak her zaman istiyorum iş için öz çimdik emin olun.

Bir kapak mektup yazın. Ayrıca, bir kapak mektubu size iş başvurusu her zaman yazmak için zaman ayırın. Bu sizin uygulama fark edilmesine yardımcı olacaktır. Biri işe alma şansınızı zarar verebilir yazılı değil. CareerBuilder anket işverenlerin% 10 bir ön yazı bir anlık anlaşma kırıcı oldu dahil edilmemiş adı geçen bildirir.

İş Piyasası farkında olmak

Her meslek ve endüstri aynı şekilde etkilenecektir değil. Washington Post coronavirüsle ilgili ilk işten çıkarmalar geçen hafta iş pazara bildirdi.

seyahat, yiyecek hizmeti, misafirperverliği ve olay planlamada Şirketler yanı böyle Washington devlet olarak ilk vakası yaşanan bölgelerde merkezi gibi çok darbe olmuştur. Öte yandan, sağlık alanı işe edilir olarak marketler ve temizlik hizmetleridir.

Önemli : İşçiler sanayi işe olmadığını varsaymamalısınız.

Ancak, online alışveriş ve teslimat gibi endüstriler arttığını söyledi ve sağlık ve depolama gibi temel hizmetler buluştuğu talebine hızla işe bulunmaktadır. Bazı işler patlama vardır ve işverenler aktif istihdam için adayların istihdam ediyorlar.

Amazon kendi hizmetine güvenerek insanlardan talebi karşılamak için kendi yerine getirilmesi merkezleri ve dağıtım ağındaki ABD genelinde 100.000 yeni tam ve yarı zamanlı pozisyonlar için işe.

Walmart mağazalarında, kulüpleri, dağıtım merkezleri ve yerine getirilmesi merkezlerinde çalışmak üzere 150.000 yeni ortakları işe. Bu roller geçici olacak, ama zamanla kalıcı rollere dönüştürebilir.

Şirket ayrıca bu tür Kasiyer ve stokertler gibi kilit rolleri için işe yeni süreci hızlandırmak hayata geçiriyor. Tipik iki haftalık uygulama döngüsü 24 saat işlemi düşecektir.

İş Arama Çevrimiçi

Geleneksel iş arama sırasında, hem de online bizzat iş arama ve ağa önemli olabilir. Mevcut ortamda ancak, şirket web siteleri doğrudan arama ve üst iş siteleri, sosyal medyada çevrimiçi iş başvurusu odaklanmak istiyorum ve edeceğiz.

Bul ve hızlı ve basitçe yeni iş ilanları takip:

  • iş arama düzenlemek için zaman ayırmak. Bu sürecin daha sorunsuz hale getirecek.
  • bunlardan hemen listelenmiştir yeni ilanları hakkında bilgilendirilir, böylece iş uyarılarını ayarlama.
  • Hashtag iş arama hızlandırmak için.

Düşünün İş-dan-Ev Seçenekleri

Bir pandemik genel belirsizlik ile, kesinlikle ev dışında çalışamaz bir durumda kendinizi bulabilirsiniz. Onların okulları süresiz kapatılmış çünkü Belki aniden evde küçük çocukları var.

Ya da, belki kendinizi Evinizi bırakmalısınız enfeksiyona son derece duyarlı kılacak altta yatan sağlık sorunları var.

İyi haber bir internet bağlantınız varsa, en azından senin gelirini olacaktır arama yeteneği ve arazi çalışmaları evden işleri var (ve, profesyonel birikiminiz bağlı, hatta bir işle bulabilir, yani ) eski iş olarak tıpkı kazançlı olan iş-evden.

En İş Siteleri Arama

Böyle Üst iş siteleri birine “Evde iş”, “freelance” veya “evden” olarak kelime öbekleri yazarak başlayın.

Uzak ve Gig İş Siteleri Arama

Ayrıca uzak pozisyonlarına FlexJobs gibi bu odak liste konser işler o web sitelerini ve niş siteler göz atın. FlexJobs şimdi işe 20 tam uzaktan firmaların bir listesini yanı sıra uzak işlerle ilk 100 şirketlerinin bir listesi vardır.

Teklif Çözümleri hazır olun

Bu işverenler hem de çalışanlar için bir zorlu zamandır. Eğer şirketin başarılı olmalarına yardımcı olmak gerekenlere var olduğunu işe alma yöneticisi gösterebilir varsa, işe alma şansınızı artırırsınız.

Şirketlerin karşı karşıya olduğu sorunlar hakkında düşünün ve bunları çözmek edeceğiz açıklar. Eğer temiz kamusal alanlarda veya yazma koduna uyguluyorsanız olsun, işe almak için yolu ihtiyaç duydukları becerilere sahip olduğunu muhtemel işverenlere göstermektir. Listeleme işi Decode ve özgeçmişinizi profil bölümünde, Kapak mektubunda en değerli nitelikleri vurgulamak ve iş görüşmeleri.

Evden işini yapabiliyorsa, hiç bir işe yöneticinin dikkatini çekmenin daha iyi bir şans olabilir. Özellikle teknoloji uzayda, çalışanlarına yaşıyorsanız Birçok işletme ve profesyonel hizmet şirketleri evden işe. gözbebekleri bir sürü bir sürü vardır şapka araçlarının gelen kutularını-ve bazıları yöneticileri işe aittir. Eğer deneyim telecommuting varsa, bu özgeçmişinizi söz iyi olurdu.

Mülakat Ace ile hazır olun

Emin video görüşmeler karşı hazırlıklı olmanız olun. kamera aracılığıyla görüşme uygulayın. Skype veya Zoom ile görüşülen hiç, bir öğrenme eğrisi biraz var.

teknoloji ile tanışmış ve işe alma yöneticisi ile konuşmadan önce bir uygulama röportaj yapmak alın. kameradaki aydınlatma ve arka yanı nasıl gibi mülakat kıyafeti gösterileri kadar çok dikkat edin.

Zaman Ağ harcayın

şahsen toplantı gerektirmediğini ağ unutmayın. LinkedIn, Facebook gruplar ve diğer sosyal ağların çağında, iyi bir izlenim bırakmak birinin elini sallamak için muktedir gerekmez.

Önemli : Daha sonra, şu anda onlara yardım etmeye istekli olmak yardımına insanları istiyorsanız: Şimdi ağ en önemli prensiplerinden biri uygulamaya özellikle iyi bir zamandır.

eski meslektaşları için LinkedIn öneriler yazın. Şirketinizde açık pozisyonlar için arkadaşlar bakın. Arkadaşınızın özgeçmiş ve kapak mektubu düzeltme yapmasını sunun. Size tatmin duygusu verecek ve gelecek için ağınızı güçlendirmek yardımcı olacaktır.

Becerilerinizi Yükseltme

Sen ekstra zaman olabilir ve bunu yaparsanız, o ve becerilerini yükseltmek için bir fırsat. işe birçok fırsat size yeni beceriler öğrenebilir LinkedIn Öğrenme, Coursera ve diğer birçok siteler dahil olmak üzere çevrimiçi birikiminiz üzerine vardır.

Hasta ve Tür Be

coronavirüs işyerinde ek olarak günlük hayatın birçok yönü etkiledi. Eğer kısa sürede istediğiniz gibi işlerde arkasını işitme değilseniz, sabırlı ve nazik işe yöneticileri ve ağ bağlantıları. Herkes başa sorunları vardır ve zor bir dönemde ellerinden geleni yapıyor.

işe süreç daha uzun ve farklı alışık ne olabilir, ama orada alırsınız. Bunu yaptığınızda, iş arama konusunda yardımcı teşekkür herkes için zaman ayırın.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *