Bir Öğretmen için örnek Referans Mektubu

Posted on

Bir Öğretmen için örnek Referans Mektubu


Bir öğretim meslektaşı referans sorar, ama nasıl bir yazmak biliyorum zaman bir onur? Ya da bir iş başvurusunda birisin ve bir öğretim işi için bir referans mektubu istemeniz gerekir. Her iki durumda da bir referans mektubu yazma bilen ve örnek, kullanışlı olacaktır sahip. Bir öğretmen için bir tavsiye mektubu yazma konusunda tavsiye için okumaya ve aynı zamanda örnek gözden geçirin.

Nasıl Referans Mektubu Örneği Kullanılır

Eğer bir öğretmen için bir mektup yazıyorsanız, kendi yazılı rehberlik etmek bu örneği kullanmak. Bir mektup örnek, siz de onun nasıl şekilleneceğini olarak, mektubunuzda içermelidir Ne tür içeriklerden karar vermenize yardımcı olabilir.

yazmak numuneler kendi harf için harika bir başlangıç ​​noktası olmakla birlikte, her zaman için mektup yazıyoruz belirli kişi uygun bir mektup uyarlamak gerektiğini ve bilgi o dahil etmek ister.

Bir arkadaşı veya önceki patrondan bir öğretim pozisyon için bir referans mektubu isteğinde ediyorsanız, kendi harfi yol göstermesi için, yazar bu referans mektup örneği gönderebilir.

Not : Ayrıca Eklemek ve onları yazmak yardımcı olmak için onlara beceri ve deneyimlerin özgeçmiş veya liste vermek için onlara ihtiyacımız hangi bilgilerin net talimatlar bunları sağlamak için emin olun.

Bunları kopyalayıp numune referans mektubu yapıştırmak istemiyorum.

Aslında, birçok şey bir öğretim işi için bir referans mektubu için birilerini isterken düşünmek vardır. sizi onaylaması referanslarını sormak önce referans mektubu isteme İnceleme kuralları.

Bir Öğretmen için Referans Mektubu Yazımı ile ilgili ipuçları

İş mektubu formatını izleyin. Tavsiye mektubunu yazarken resmi iş mektubu formatını kullanın. Zaman çok önemli, bir harfin yerine bir öneri e-posta göndererek düşünebilirsiniz.

İş tanımına odaklanın. Eğer iş ilanı veya iş tanımının bir kopyası için mektup yazıyoruz kimin için herkese sor. Eğer yazarken Bu şekilde, pozisyonun gereklerine odaklanabilir. Mektubunuzda iş tanımına dili eklemeyi deneyin. Daha genel bir öneri yazıyoruz bile, yine de ilgilendikleri öğretim işleri türleri (yani hangi öğretim pozisyonları, okullar ne tür) hakkında kişiye sorun olabilir.

Belirli örnekler ekleyin. Mektupta, kişi geçmişte çeşitli olumlu özelliklerini göstermiştir hangi yollarla örnekleri sunmaktadır. Mümkünse, onların başarılarını ölçmek için numaralarını kullanabilirsiniz. Örneğin, “Bay Smith’in rehberliğinde, öğrencilerimizin devlet test puanları yüzde 20 Biyoloji düzeldi.”

Pozitif kalın. Eğer tavsiye mektubu yazarken, bu kişinin güçlü bir aday olduğuna inanıyoruz belirtmek emin olun. “Ben, çekincesiz Bayan Johnson tavsiye” ya da benzeri Sen bir şey yazabilir “Elimden gelse yine Bayan Smith tutar ki.” Bu aday tüm diğer muhtemel adaylar arasında öne yardımcı olmak istiyoruz.

İletişim bilgilerinizi paylaşın. Başka soruları varsa işveren sizinle iletişim için bir yol sağlayın. E-posta adresi, telefon numarası veya her ikisi dahil edin. Referans iş mektubu biçiminde ise, iletişim bilgileri mektubun üstünde olacak. Bir e-posta referans mektubu gönderiyorsanız, yazdığınız imza iletişim bilgilerinizi aşağıda yer almaktadır.

Katılım koşulları izleyin. Eğer başvuru yazıyoruz kime için, nasıl mektup göndermek için, isteyin. Bunu e-posta veya çevrimiçi yüklemek için istenebilir. Özellikle (örneğin, PDF, fiziksel mektup, vb) formatının yanı sıra, göndermek ve ne zaman nereye herhangi gereklerini takip emin olun. Doğru adres veya e-posta adresi olduğundan emin olun.

Bir Öğretmen için örnek Referans Mektubu

Bu bir öğretmen için bir referans mektup örneğidir.

John Woo
123 Main Street
Anytown, CA 12345
555-555-5555
john.woo@email.com

1 Mart 20XX

Bruce Lee
Müdürü
ABC Danışmanlık Grubu
123 İş Rd.
İş City, NY 54321

Bay Lee:

Çok Okulunuzda beşinci sınıf kurşun öğretmeni pozisyonu için adayı olarak Michelle Johnson önerilir. Aziz Paul Okulu müdürü olarak ben son beş yıldır Michelle ile çalışmak bir zevk oldu. O öğrenciler ile ilham verici ilişkiler geliştiren bir tahrik, organize öğretmendir.

Michelle hep öğretmen olarak yeteneklerini geliştirmek için tahrik edilmiştir. O, bir öğrenci öğretmen bize geldi hevesle tür okul gazetesinin danışman olarak ekstra sorumluluklar kaplıyor ve bizim müfredat komitesi üyesiydi. O bile müfredat komitesi geçen yıl başkanı olmanın, okulumuzda yeni görevinden aracılığıyla bu sürücüyü göstermeye devam etti. Michelle onu ideal bir lider yapar mesleki gelişim için herhangi bir fırsat, kucaklıyor.

Michelle her yaştan insanlar, özellikle çocuklar ile mükemmel bir uyum vardır. öğrencileri ve basit kavramları yanı sıra daha gelişmiş konuları öğretmeye onu yetenek ile bağlanmak Onun yeteneklerini, hem gerçek anlamda üstündür. O da ebeveynler ve öğretmenler hem yazılı mükemmel ve sözlü iletişim becerileri vardır.

Michelle harika inisiyatifi ile ve olumlu bir tutum ile tüm bu görevleri yapar. Çekincesiz size Michelle önerilir. Onun arka plan veya nitelikleri bakımından başka sorularınız varsa, bana ulaşmaktan çekinmeyin.

İçtenlikle,

John Woo (imza basılı mektup)

John Woo
Principal
St. Paul Okulu

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *