En Büyük Veri İşler

Posted on

En Büyük Veri İşler

ekonominin çoğu sektörde kuruluşlar kendi operasyonlarıyla ilgili çok büyük miktarda veriyi toplamak, depolamak, düzenlemek ve yorumlamak başladılar. NewVantage Partners tarafından yapılan son ankette, sorgulanan yöneticilerin% 91.6 onlar Büyük Verilerden yatırımlarını artırarak söyledi. Bu yanıt verenlerin% 91.7’si kendi yatırımlarını daha çevik ve rekabetçi işletmeler haline operasyonlarını dönüştürmek için gerekli olduğunu hissettiğini söyledi.

Bu üst büyük veri iş alanlarından biri içinde iş arayan iş adaylar için harika bir haber.

Nerede Büyük Veri İşler Are

Nedeniyle büyük veriler uygulamaların hızlı genişleme, işçiler için talep son yıllarda önemli ölçüde artmıştır. LinkedIn ulusal veri bilim işçilerin ve onların 2018 İşgücü Raporunda büyük şehirlerde önemli bir sıkıntısı bildiriyor: “Ulusal, New York (34032 kişi), San özellikle akut sıkıntısı ile, veri bilim becerileri ile 151.717 kişilik bir sıkıntısı var Francisco Körfez Bölgesi (31.798 kişi) ve Los Angeles (12251 kişi).”
Üst 7 Büyük Veri İşler

1. Veri Bilimci

PayScale göre, madencilik kapasitesine sahip ve büyük şirketler için karmaşık verilerin yorumlanması yetenekli bilgi teknolojisi (BT) veri bilim adamları için bol fırsat vardır. çapraz fonksiyonlu IT ekipleri ile Ortaklık, onlar derlemek ve sistemler ile ilgili öneri ve eylem planlarının gelişimini bilgilendirmek için istatistiki verilerin çeşitli modelleri oluşturmak.

Tercih edilen nitelikler – Veriler bilim adamlarının kümeleme, regresyon analizi, karar ağaçları ve destek vektör makineleri gibi farklı veri madenciliği tekniklerinin ileri bilgiye sahip olmalıdır. Bilgisayar bilimi (bir master ya da doktora gibi) gelişmiş bir derecesi genellikle ilgili bir alanda iş tecrübesi önceki yıllarda ek olarak, bu tip konumlarda için gereklidir.

Maaş : Amerika 2019 listedeki 50 En İşler içerisinde 1. olarak Glassdoor Alıntılanma, veri bilimciler $ 108,000 ortalama maaş talep edebilir. 4.3 / 5 genel bir iş doyumu puanı bu üst derece önemli bir faktör olmuştur.

2. Veri Mühendisi

Payscale işaret ettiği gibi Veri mühendisler, özel agrega için kendi bilgisayar bilimi ve mühendisliği güçlü yararlanmak analiz etmek ve büyük veri kümelerini işlemek. Ortak görevler oluşturma ve prototip koduna bilgisayar algoritmaları tercüme, veri erişilebilirliğini artırmak için teknik süreçlerin geliştirilmesi, ve son kullanıcılar için raporlar, gösterge tablolarını ve araçları tasarlama sayılabilir.

Tercih Nitelikler – veri mühendisliği pozisyonları başarıyla bilgisayar bilimleri, mühendislik veya ilgili bir alanda bir üniversite derecesi tamamlamış için İşverenler genellikle bu iş adayları gerektirir. Onlar da sahada üç ila beş yıllık deneyime sahip adayları tercih eder. İstenilen teknik yeterlilikleri Linux sistemleri bilgisi, SQL veritabanı tasarımı yeterlilik ve Java, Python, Kafka, Hive veya Fırtına olarak kodlama dilleri sağlam komutu bulunur. Yumuşak beceriler yazılı mükemmel ve sözlü iletişim yetenekleri yanı sıra çalışma yeteneği hem bağımsız hem de takımlara sayılabilir.

Maaş : Glassdoor En İyi 50 İşler Amerika’da 2019 yılında ortalama 106.000 $ arasında maaş ve 3.9 / 5 iş tatmini puanıyla 8 pozisyonunda veri mühendisleri sırada yer aldı.

3. Veri Analist

Payscale veri analistleri büyük ölçekli araştırmalar tasarlayıp uygulayarak çeşitli konular hakkında işlem bilgilerini toplamak açıklamaktadır. Bu, anket katılımcıları işe derlemek ve gönderilen verileri yorumlamak ve geleneksel grafikler ve raporlar yanı sıra dijital formatlarda bulgularını röle onların işi.

Tercih Nitelikler – veri analisti iş arayan bireyler, Microsoft Excel, Microsoft Access, SharePoint, ve SQL veritabanları gibi bilgisayar programlarında bilgili olmalıdır. Veri analistleri de etkili bir şirket paydaşlarına sık karmaşık bilgileri çevirmek için yeteneği ile, iyi iletişim ve sunum becerileri gerekir.

Maaş : Veri Analistler, ev 60.000 $ ortalama maaş almak ve 3.9 / 5 bir iş tatmini puanına sahip, Amerika 2019 yılında 50 En İyi İşler üzerinde 31. sırada yer.

4. Güvenlik Mühendisi

Güvenlik mühendisleri BT afet planlaması, kaçınma ve azaltma hayati bir rol oynamaktadır. Bunlar, bilgisayar güvenlik duvarları kurma tespit ve müdahalelerine cevap ve adli sistemler güvenlik sorunlarını saptayarak kurumsal risk poz azaltmak. Onlar da oluşturabilir ve yeni veya güncellenmiş yazılım ve donanım için test planları uygulamak ve bilgisayar ağları için çok katmanlı savunma protokollerini kurarlar. (Kaynak: payscale).

Tercih Nitelikler – mühendislikte Bir lisans, bilgisayar bilimi, veya ilgili alanda birkaç ilgili iş tecrübesi ve ideal, endüstri güvenlik sertifikaları ile birlikte bu pozisyon için gereklidir. Bilgisayar dilleri ve işletim sistemlerinin teknik anlayışına ek olarak, güvenlik mühendisleri aynı zamanda katı problem çözme ve matematiksel yetenekleri ve bağımsız çalışmaya kapasitesine sahip olmalıdır.

Maaş : Güvenlik mühendisleri $ 102.000 ortalama maaş ve 3.8 / 5 bir iş tatmini puanıyla, Amerika 2019 yılında 50 En İyi İşler üzerinde 17. sırada yer.

5. Veritabanı Yöneticisi

Veritabanı yöneticileri, eğitimli ve proje yönetimi son derece yetenekli ve çoklu görev, teşhis ve sofistike veritabanlarının onarım yapıyoruz. Onlar da veri ve veri kullanımı için iş talepleri gözden, depolama donanımı tasarlamak ve kurmak için veri veri akışlarını geliştirmek için kaynakların ve yardıma değerlendirir. (Kaynak: payscale)

Tercih Nitelikler – veritabanı yöneticileri için İş ilanları genellikle lisans bilgi teknolojisindeki derecesini ve tercih nitelikleri gibi bir veritabanı lider konumunda beş yıl en az sıralar. Veritabanı yönetim rolleri için iş adaylar ayrıca MySQL ve Oracle gibi farklı veritabanı yazılımı konusunda çok bilgili olmalıdır.

Maaş : Veritabanı yöneticileri Glassdoor göre $ 73.545 ortalama kazandı.

6. Veri Mimari

Veri mimarlar kurumsal veri modelinin her konu için veri mimarisi stratejilerinin geliştirilmesi, organize etmek ve ilişkisel veritabanları ve kurumsal depolarında verileri korumak için veri odaklı bilgisayar dilleri hakkındaki bilgilerini kullanırlar. (Kaynak: payscale)

Tercih Nitelikler – Ortak iş beceri ve işveren veri mimarlar içinde aradığı anahtar kelime nitelikleri (özellikle SQL ve XML gibi dillerde) gelişmiş teknik yeterlilik, mükemmel analitik zekası, yaratıcı görselleştirme ve problem çözme becerilerini ve güçlü detay yönlendirmesini içerir. Çoğu veri mimarlar (genellikle, ileri derecede ve) bir bilgisayar bilimleri-ilgili alanda en az lisans derecesine kazandık.

Maaş : Veri mimarlar büyük veri sektörüne, PayScale göre $ 113.078 ortalama en yüksek maaş bazı kazandı.

7. Teknik Bulan

Teknik İşverenler kaynak ve yetenekli Büyük hacimli verileri, BT ve aday havuzları için diğer teknik uzmanları tarama konusunda uzmanım. Onlar işe ihtiyaçlarını değerlendirmek ve sonra belirli iş ilanları için en güçlü adaylar için pazar aramak için kurumlar ile yakın bir çalışma. Onlar da, mülakat işe ve süreçleri onboarding, onlar iş başvurusu boyunca işe profesyonel adayları destekleyeceğini. (Kaynak: payscale).

Tercih Nitelikler – Teknik İşverenler işverenler kendi adaylarının personel aradığı teknik niteliklerin ileri bilgi olması gerekir. Başarılı teknik İşverenler eleme ve mülakat aşamalarında iş adaylar ile pozitif ilişki kurmak gerekir çünkü iyi “insanların becerileri”, aynı zamanda gereklidir.

Maaş : Glassdoor 4.1 / 5 bir iş tatmini puanı ve $ 48.000 ortalama maaş ile, Amerika’daki 50 En İyi İşler onların Listesinde 28. teknik İşverenler sırada yer aldı.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *