Artıları ve Freelance Eksileri Nelerdir?

Posted on

Artıları ve Freelance Eksileri Nelerdir?

Eğer evden çalışmak istediğiniz karar yaptıysanız, birçok sonraki soru şudur:  Ben kendim için çalışmak ya da evden istihdam konumunu bulmak mıdır?

Açıkçası, koşullar çok sık bizim için bu kararı. Ancak, geleneksel istihdam karşı serbest meslek (ya da freelance) yararları ağırlığında olmak serbest meslek bu artıları ve eksileri dikkate almak kadar şanslıysanız.

Artıları

Zamanlama ve Sahne Work fazla özgürlük

Programınızı seçmek için özgürlük Freelance en cazip faydalarından biridir. IRS bir şirket çalıştıkları tarafından “araç ve yöntemleri” doğrudan olmayan biri olarak, bağımsız bir yüklenici tanımlar olduğundan, bunlar doğal olarak programda daha özgürdür. Bağımsız müteahhitler genellikle proje bazında çalışmaya verilen ve işin tamamlanmasının ardından ödenir.

İş Bulma kolay

şirketlerin serbest kiralık, onlar bir çalışan işe ne zaman oldukları gibi onlar bir taahhüt kadarını yapmıyor ve bu yüzden daha az etkileyici özgeçmiş ile bir kerelik bir iş için birini işe almak istiyor olabilir. Yani işin yeni bir satıra girmeye bir yol olabilir freelance. Ama iş daha almak istiyorsanız yeteneklerini kanıtlamak zorunda kalacaktır.

Çalışma-At-Home Pozisyonları Daha Yüksek Oranda

onlar kadar yakın çalışanı olarak denetlenecektir olmadığından bağımsız müteahhitler, bir ofiste çalışmak mümkün olmakla birlikte evde dayalı olması daha olasıdır. Onlar için ofis alanı sağlamak gerekmez, çünkü bir şirket müteahhitleri tutmaya Bu bir yararı olabilir.

Vergi İndirilecek İş Gider

serbest meslek onların vergi konusunda farklı iş giderlerinin bir dizi kapalı yazabilir. çalışmak evde oturan firmaları keyfini serbest meslek vergi indirimleri arasında ev ofis yürütmedir.

Ödemeler dışarı Taken yok Vergiler

Bağımsız müteahhitler müşterilerine aldığınız çekleri onlar çalışanları olarak hiçbir vergi dışarı alınır çünkü genellikle daha büyüktür. Bu da onların vergi borcu bulunmayan anlamına gelmez, ama daha fazla para peşin olsun.

Tazminat Yükseköğretim Olabilir

Bir müteahhit işe bir şirket için ucuz olabilir, çünkü o tazminat daha yüksek oranda sunmak mümkün olabilir. Ancak bu her zaman hiçbir şekilde durumda gereğidir.

Eksileri

Bir önceki listedeki son yanlısı Bu listedeki ilk con ters düşen görünüyor. şirketlerin her zaman onların alt satırında bakıyoruz ve bu nedenle tazminat istenen becerileri ve bu becerilerin pazarda bağlı çılgınca değişebilir unutmayın.

Asgari Ücret Almak İçin Gerekli Değil

bağımsız bir yüklenici genellikle proje bazında yapıldığından, saatlik ücret ya da asgari ücretin daha büyük olup olmadığı ne olabileceğini hiçbir garantisi yoktur.

Yüksek vergiler

İşverenler, bir çalışanın Sosyal Güvenlik ve Medicare vergi yarı ücretini ödemek. Müteahhitler ödeme tüm serbest meslek vergi ile bu vergilerin.

Vergi Ödemeleri

İşverenler bordro kesinti yoluyla gelir ve istihdam vergileri toplamak ve hükümete gönderirler. bağımsız yüklenici bu ödemeler göndererek almak gerekir ve üç aylık tahmini vergi ödemeleri gerekebilir.

Bir İş Koşu Maliyeti

bu güzel olsa da bir iş çalışan maliyetleri başkasının Internet bağlantısı, ofis malzemeleri ve diğer iş ihtiyaçları için ödediği zaman bile daha güzel, vergiden muaftır söyledi. Tipik işveren maliyetlerinin bu tür ödemek.

hiçbir Faydaları

vb sağlık sigortası, tatil, emeklilik planları gibi faydalar, sadece çalışanlara sunulmaktadır

Az İş Güvenliği

onlar kısa vadeli projeleri veya düzensiz iş akışına sahip çünkü şirketler genellikle bağımsız müteahhitleri işe. Müteahhitler bayram veya kıtlık stints gelebilir çalışırlar.

Ödemeler Genellikle bir Düzensiz Bazında gel

Sadece eser olarak düzensiz olabilir, bu yüzden can ödemeler yapabilirsiniz. Kişisel bütçeleme zorlaştırabilir.

Faturalama ve Tahsilât Yüklenicinin Sorumluluğu mı

çalışan tarafından hiçbir eylem ile programa gelen bir maaş, aksine, bir müteahhit genellikle ödenecek bir fatura göndermesi gerekir. Fatura zamanında ödenmezse Ve eğer ödenmesini sağlamak için takip gerekir müteahhit. Ve bazı durumlarda müşteriler bu yasal yollara veya stiffed ediliyor kabul etmek yüklenici düşer, yani hiç ödeme asla.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *