Curriculum Vitae (CV) Proovid ja kirjutamine Tips

Posted on

Curriculum Vitae (CV) Proovid ja kirjutamine Tips

Kui kohaldatakse teatavate positsioonide USA, samuti töökohtade rahvusvaheliselt, siis võib olla vajalik esitada elulookirjeldus mitte jätkata. Elulookirjeldus või CV, sisaldab rohkem andmeid, kui teie tüüpiline CV , sealhulgas üksikasjad oma hariduse ja akadeemilise saavutused, uuringute, publikatsioonide auhinnad, kuuluvusest, ning palju muud.

Siin saate üle vaadata elulookirjeldus proove, õppida  vahet CV ja CV ja Noppima näpunäiteid ja nõuandeid, kuidas kirjutada CV.

Mida Kaasa elulookirjeldus

Elulookirjeldus, tavaliselt nimetatakse “CV” on pikem (kaks või enam lehekülge), üksikasjalikumat kokkuvõtte kui CV. Teie CV peaks olema selge, kokkuvõtlik, täielikku ja up-to-date praeguste tööhõive ja hariduse kohta.

Järgnevalt mõned näited teabe, mida saab lisada oma elulookirjeldus. Elemendid, mis teil lisada sõltub sellest, mida te taotlete, et olla kindel, et lisada kõige asjakohast teavet teie kandidatuuri toetada oma CV.

 • Isiklikud andmed ja kontaktandmed.  Enamik CVd alustada kontaktandmed ja isikuandmete kuid hoolt, et vältida liigsete üksikasjad, nagu religioosse kuuluvuse, laste nimed ja nii edasi.
 • Haridus ja kvalifikatsioon . Lisage kindlasti ka institutsioonide nimed ja kuupäevad osales vastupidises  järjekorras: Ph.D., Masters, Üliõpilane.
 • Töökogemus / töökäik . Kõige laialdaselt aktsepteeritud stiilis tööstaaþist on  kronoloogilises elulookirjeldus . Teie  karjääri ajalugu  on esitatud vastupidine kuupäeva järjekorras, alustades kõige hiljutine nimetamine. Rohkem rõhku / teave tuleks panna oma kõige viimased tööd.
 • Oskused . Kaasa arvutioskus, võõrkeeleoskus, ja mis tahes muude hiljutiste koolitus, mis on asjakohane roll taotletud.
 • Koolitus / Graduate Välitööd / Study Abroad
 • Süüdistused / Teesid
 • Teadustöö kogemus
 • õpetamise kogemus
 • väljaanded
 • Esitlused, loengud ja näitused
 • Stipendiumid, stipendiumide ja abilisena
 • Auhinnad ja autasud
 • Tehnilised, arvuti ja keeleoskus
 • Professional litsentsid, sertifikaadid ja liikmemaksud

Mida mitte kanda

Ei ole vaja lisada oma foto, teie  palk ajalugu , põhjus jätsite varasemat seisukohta, või viited CV esitatud töökohtade Ameerika Ühendriigid. Viiteid tuleb loetleda eraldi ja anda tööandjatele nõudmisel.

Märkus : nõuded rahvusvahelise CVd erinevad ja sõltuvad riigi, mida te taotlete.

Teistes riikides, isiklikku teavet nagu teie sünniaeg, kodakondsus, perekonnaseis, kui palju lapsi sul on, ja foto võib olla vajalik.

Kui kaua peaks CV Ole?

Hea, algtaseme elulookirjeldus peaks ideaalis katta kahel kuni kolmel leheküljel (CV keskastme spetsialistid, eriti ülikoolide ja meditsiiniliste uuringute rolle, võib joosta enam). Eesmärk on tagada sisu on selge, struktureeritud, täpne ja asjakohane. Kasutades täpploendeid mitte täislausetes aitab vähendada sõna kasutamine.

Curriculum Vitae Sample

Järgnevalt on elulookirjeldus näide algtaseme kandidaat teaduskonna positsiooni USAs. See CV sisaldab tööhõive ajalugu, haridus, oskused, auhinnad, oskused ja isiklikud huvid.

Gloria Gonzalez
3204 Windover Way
Houston, TX 77204
ggonzalez@email.com
000.123.4567 (Cell)

teadusuuringute huvid

Hispaanlased kirjandus, Ladina-Ameerika kirjandus, poolsaare Kirjandus

HARIDUS

Ph.D. hispaania (US hispaanlased kirjandus) 2016 – University of Houston.
Doktoritöö: Quijote Reborn: rändur USA hispaanlased kirjandus . Sancho Rodriguez esimehe

MA hispaania, juuni 2013 – University of Houston

BA hispaania juuni 2011 – University of Houston

APPOINTMENTS

Õppeülesande täitja: University of Houston, Department of Hispanic Uuringud, September 2016 kuni praeguste.

VÄLJAANDED

raamat

Gonzalez, Gloria. Quijote Reborn: rändur USA hispaanlased kirjandus. New Haven: Yale University Press (ilmumas)

Eelretsenseeritavates

Gonzalez, Gloria. “Mehhiko Immigrant Lood Central Valley,” Lady Liberty Teataja, 6 (1): 24-41.

Gonzalez, Gloria. “Võrreldes hispaanlased ja Euroopa Immigrant Kogemused läbi Story” hispaanlased Literature Today 12 (3): 25-35.

Gonzalez, Gloria. “Igatsus olla vaba: 3 hispaanlased Naiste päevikud” hispaanlased Literature Today: 11 (2): 18-31.

Konverentsi ettekannete

 1. Gonzalez, Gloria. “Jutustamise viisidel Kesk Valley.” Hispaanlased Jutuvestmine Association aastakonverents, San Francisco, CA
 2. Gonzalez, Gloria. “Kui Kultuurid Merge: Teemad välistamistõend Mehhiko-Ameerika kirjandus.” USA hispaanlased kirjandus aastakonverents, Tucson, AZ.

ÕPPETÖÖ

Õppeülesande täitja, University of Houston

 • Mehhiko-Ameerika kirjandus, Hispaania 3331
 • Naised hispaanlased kirjandus, Hispaania 3350
 • Hispaania-Ameerika lühijuttude, Hispaania 4339

Graduate assistent, Northwestern University

 • Elementaarsed Hispaania 1501 1502 1505
 • Intermediate Hispaania 2301, 2302, 2610

Austab / AUHINNAD

Mehhiko Study Abroad Summer Grant 2016
UH Õpetamine Awards 2015 2016 2018
doktoritöö Fellowship 2015

KEELED

Inglise (emakeel)
Hispaania (kakskeelne suulise ja kirjaliku keele valdamine)
Klassikaline ladina (kirjalik)

Liikmemaksud / kuuluvust

National Association of Latino Kunsti ja Kultuuride
Asociación Internacional de Literatura y Cultura femenina hispanica
Modern Languages Association

Curriculum Vitae kirjutamine Tips

Kas mitu versiooni oma CV
ei ole lihtsalt kirjutada ühe CV ja kasutada seda igas asendis te taotlete.

Tähtis : sihtinud ja keskendunud versioone oma elulookirjeldus ja neid kasutada vastavalt.

Hoidke see lühike 
Võimaluse korral püüame hoida oma CV lühike ja konkreetne. Kaasa kokkuvõtted oma tööle ja haridusele, mitte palju üksikasju. Kasutage ametliku (no slängi või lühendeid) keeles, kirjalikult lihtsalt ja selgelt.

Rääkida tõtt 
See võib tunduda ahvatlev üle-Poola CV ja muuta meie haridust või tööandjad heli veidi parem kui nad on. Kui sa kiusatus venitada tõde oma tööandjad – ei ole. See tulevad tagasi kummitama sind.

Enamik tööandjaid läbi viite ja taustauuringuid, ja kui teie elulookirjeldus ei vasta teie tegelik tööandjad või haridus, siis tõenäoliselt sattuda mingil hetkel – kas siis lõigatud kandidaat või siis saada vallandati, kui teil on juba palgatud.

Kontrollige Formaat
Vaata vormi oma elulookirjeldus. Kas palju tühja ruumi? Kas see täis? Kas teie vormingu järjekindel (bold, italic, vahe, jne) ja on üldpilt, et teie CV näeb professionaalne ja poleeritud üks?

Proof oma Curriculum Vitae
Kontrollige oma elulookirjeldus kirjavigu ja grammatilisi vigu. Seejärel paluge keegi vaatab seda teile – see on sageli raske püüda meie vigu.

Kui kasutada Curriculum Vitae asemel Jätka

Ameerika Ühendriigid, elulookirjeldus kasutatakse taotlemisel akadeemilise hariduse, teaduse või teadustöö positsiooni. Elulookirjeldus saab kasutada ka taotleda stipendiume või toetusi. Euroopas, Lähis-Idas, Aafrikas või Aasias, tööandjad võivad oodata, et saada elulookirjeldus mitte jätkata.

Valige sobiv Curriculum Vitae Formaat

Veenduge, et valite elulookirjeldus formaat, mis sobib positsiooni te taotlete. Kui te taotlete stipendiumi, näiteks, siis ei pea sisaldama isikuandmeid, mida võib lisada rahvusvahelise CV.

 

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *