Parim aeg praktikakohale kandideerimiseks

Posted on

Parim aeg praktikakohale kandideerimiseks

Millal on parim aeg praktikale kandideerida? See sõltub. Kui olete huvitatud ainepunkti kandvast praktikakohast, peate oma koolist uurima kandideerimise tähtaega.

Ametliku kandideerimisprotsessiga konkureerivatel praktikakohtadel on tähtajad, mis on aastal varasemad kui praktikal väikeses organisatsioonis või praktikal, mille korraldate ise.

Kas esimese kursuse üliõpilased saavad praktikale kandideerida?

Enamik õpilasi sooritab praktika oma noorema või vanema aasta jooksul, et suurendada võimalusi, et praktika viib tööpakkumiseni. Üha enam esineb aga üliõpilaste praktikat kogu oma kolledžikarjääri vältel, et omandada kogemusi. Kui olete huvitatud praktikast oma esimesel aastal, esitage oma taotlus.

Paljud praktikakohad, eriti konkurentsivõimelised tasulised programmid suurte nimedega ettevõtetega, nõuavad eelnevat praktika või koolivälise töökogemust, seega on oluline võimaluse korral varakult alustada.

Millal krediidi saamiseks praktikakohta taotleda

Praktikavõimalust kaaluvad üliõpilased peaksid kontrollima oma kolledžis kandideerimise tähtaega, kui nad on huvitatud praktikakoha krediidi saamisest.

Märkus. Enamik kolledžiid ei anna pärast seda krediiti, kui te pole praktikakogemuseks eelnevalt registreerunud.

Kuna enamik kolledžiid ei taga üliõpilastele konkreetset praktikakohta, peate ka tööandjatega enne semestrit ühendust võtma, kui kavatsete positsiooni saamiseks praktikale minna.

Millal sügis- ja kevadpraktikale kandideerida

Sügisepraktika puhul peaksite kaaluma tööandjatega ühendust võtmist enne kevadel oma kolledži piirkonnast lahkumist, kui te ei saa naasta enne sügissemestrit. Oktoober on hea aeg alustada tööandjate poole pöördumist kevadise praktika jaoks.

Kui tööandja märgib, et ta ei ole veel valmis kandidaate kaaluma, siis küsige, millal oleks varaseim kuupäev, mil teid võidakse kaaluda, arvestades teie suurt huvi selle võimaluse vastu. Kohalikud tasustamata praktikakohad täidetakse sageli põhimõttel „kes ees, see mees”, nii et varakult kandideerides on rohkem võimalusi.

Millal kandideerida tasulisele suvepraktikale

Konkurentsivõimelistel tasulistel suvepraktikatel on tähtajad juba hilissügisel. Kõige tavalisem ajavahemik, mille jooksul tööandjad tasustatavatele praktikakohtadele kandideerijaid sõeluvad, on periood jaanuarist märtsini.

Paljudel kolledžitel on ressursse, et aidata rahastada üliõpilasi, kes töötavad tasustamata suvepraktikal. Küsige nende tähtaegade kohta sügisel oma kolledži karjääribüroost.

Hilinenud praktikale kandideerimine

Üldreeglina on hea mõte praktikakohtadele kandideerida varakult, nii palju kui kuus kuud enne nende alguskuupäeva.

Näpunäide: ärge muretsege, kui jääte protsessi hiljaks, sest paljud praktikakohad, eriti tasustamata, võidakse korraldada juba kuu aega enne sihitavat suve või semestrit.

Sageli tähendab see, et üliõpilased pöörduvad tööandjate poole, kes pole võib-olla isegi võimalust avaldanud (kuna paljud väljakuulutatud praktikakohad täidetakse sel hetkel) ja veenvad neid, et teil tasub praktikandina kaasata.

Võrgustike  loomine vilistlaste, õpetajate, treenerite, perekontaktide, naabrite ja kohalike spetsialistidega on samuti suurepärane võimalus praktikakoha leidmiseks. Kui teil on vaja sissetulekut teenida, võite korraldada oma praktika osalise tööajaga ajakava ja siduda selle tasustatud osalise tööajaga tööga.

Kui teil on praktikakoht valmis, tehke kindlasti plaan, kuidas saate sellest  maksimumi võtta . Lisaks  CV koostamisele annab teie praktika väärtuslikku töökogemust.

Näpunäiteid edukaks rakenduseks 

Edukaks taotlemisprotsessiks järgige neid strateegiaid:

  • Ole organiseeritud.  Jälgige tähtaegu nii oma kolledžis kui ka ettevõtetes, kus soovite praktikale minna. Samuti võite soovida rakenduste jälgimiseks määrata kalendri meeldetuletusi.
  • Kandideeri paljudele rollidele. Te ei saa loota, et saate oma unistuste praktikakoha, seega kandideerige kindlasti mitmele.
  • Pöörake tähelepanu praktilistele detailidele.  Näiteks kui lähete suvel praktikale oma kodust ja/või kolledžist erinevas kohas, peate kindlaks määrama, kus elate ja kuidas oma eluaseme eest tasute. Mõelge läbi ka rahanduse, eriti kui taotlete tasustamata praktikakohti.
  • Koostage professionaalne CV ja kaaskiri.  Mõlemad dokumendid peaksid olema kohandatud vastavalt antud rollile. Siin on  näide kolledži CV-st koos kirjutamisnõuannetega ja siin on  praktika kaaskiri .
  • Järgige rakenduse juhiseid. Võimalik, et peate  jagama viiteid , esitama oma töö näiteid või vastama küsimustele. Lugege juhiseid hoolikalt. Juhiste vähese tähelepanu näitamine võib panna värbamisjuhid teie avaldust tähelepanuta jätma.

Valmistuge intervjuuks

Kui olete intervjuule jõudnud, harjutage kindlasti vastamist  intervjuu tavalistele küsimustele . Tulge intervjuule varakult ja  professionaalselt riides . Pärast seda ärge unustage saata  tänukirja .

Teie intervjuu toimub kas isiklikult või video kaudu. Kui virtuaalne intervjueerimine on teile uus, vaadake, kuidas valmistuda videointervjuuks .

Samuti pidage meeles, et teie praktika võib olla ka kauge. Siit saate teada, kuidas kaugpraktikaperioodi kõige paremini ära kasutada ja saada edukas kogemus.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *