Labākais laiks, lai pieteiktos praksei

Posted on

Labākais laiks, lai pieteiktos praksei

Kad ir labākais laiks pieteikties praksei? Tas ir atkarīgs no. Ja jūs interesē prakse ar kredītvēsturi, jums būs jāpārbauda pieteikšanās termiņš savā skolā.

Konkurētspējīgām praksēm ar oficiālu pieteikšanās procesu būs termiņi, kas ir agrāki gadā nekā praksei nelielā organizācijā vai tādā, kuru organizējat pats.

Vai pirmā kursa studenti var pieteikties praksei?

Lielākā daļa studentu pabeigs praksi jaunākā vai vecāko gadu laikā, lai palielinātu iespējas, ka prakses rezultātā tiks piedāvāts darbs. Tomēr arvien biežāk studenti iziet praksi visu koledžas karjeras laiku, lai iegūtu pieredzi. Ja jūs interesē prakse savā pirmajā gadā, turpiniet un piesakieties savā pieteikumā.

Daudzām praksēm, īpaši konkurētspējīgām, apmaksātām programmām ar lieliem uzņēmumiem, ir nepieciešama iepriekšēja prakse vai ārpusskolas pieredze, tāpēc ir svarīgi sākt agri, ja iespējams.

Kad pieteikties praksei kredīta saņemšanai

Studentiem, kuri apsver iespēju stažēties, ir jāpārbauda koledžas pieteikšanās termiņš, ja viņi ir ieinteresēti saņemt kredītu praksei.

Piezīme. Lielākā daļa koledžu pēc tam nepiešķirs kredītus, ja neesat iepriekš reģistrējies prakses pieredzei.

Tā kā lielākā daļa koledžu nenodrošinās studentiem īpašu praksi, jums būs jāsazinās ar darba devējiem arī labu laiku pirms semestra, kad plānojat veikt praksi, lai iegūtu kādu amatu.

Kad pieteikties rudens un pavasara praksei

Rudens prakses gadījumā jums vajadzētu apsvērt iespēju sazināties ar darba devējiem, pirms pametat koledžas apgabalu pavasarī, ja nevarēsit atgriezties līdz rudens semestrim. Oktobris ir piemērots laiks, lai sāktu sazināties ar darba devējiem par pavasara praksi.

Ja darba devējs norāda, ka viņš vēl nav gatavs izskatīt pretendentus, jautājiet, kad būtu agrākais datums, kad jūs varētu tikt ņemts vērā, ņemot vērā jūsu augsto interesi par šo iespēju. Vietējās neapmaksātās prakses vietas bieži tiek aizpildītas rindas kārtībā, tāpēc būs pieejamas vairāk iespēju, ja pieteiksieties agri.

Kad pieteikties apmaksātai vasaras praksei

Konkurētspējīgām apmaksātām vasaras praksēm būs termiņš jau vēlā rudenī. Visbiežāk darba devēji veic apmaksātu prakses vietu pretendentu atlasi laika posmā no janvāra līdz martam.

Daudzām koledžām ir pieejami resursi, lai palīdzētu finansēt studentus, kuri strādās neapmaksātā vasaras praksē. Sazinieties ar koledžas karjeras biroju par šiem termiņiem rudenī.

Novēlota pieteikšanās praksei

Parasti ir laba ideja pieteikties praksei agri, vismaz sešus mēnešus pirms to sākuma datuma.

Padoms. Neuztraucieties, ja process kavējas, jo daudzas prakses, jo īpaši neapmaksātas, var tikt noorganizētas pat mēnesi pirms jūsu izvēlētās vasaras vai semestra.

Bieži vien tas nozīmē, ka studenti sazināsies ar darba devējiem, kuri, iespējams, pat nav publicējuši iespēju (jo daudzas no izsludinātajām prakses vietām šajā brīdī tiks aizpildītas) un pārliecinās viņus, ka jūs būtu vērts iesaistīties kā praktikante.

Tīklošana  ar absolventiem, skolotājiem, treneriem, ģimenes kontaktpersonām, kaimiņiem un vietējiem speciālistiem ir arī lielisks veids, kā atrast prakses vietu. Ja jums ir jāgūst ienākumi, iespējams, varēsiet izveidot nepilna laika prakses grafiku un apvienot to ar apmaksātu nepilna laika darbu.

Kad esat nokārtojis prakses vietu, noteikti izveidojiet plānu, kā  no tās gūt maksimālu labumu . Papildus  jūsu CV veidošanai jūsu prakse sniegs vērtīgu darba pieredzi.

Padomi veiksmīgai pieteikšanai 

Lai pieteikšanās process būtu veiksmīgs, ievērojiet šīs stratēģijas:

  • Esi organizēts.  Sekojiet līdzi termiņiem gan savā koledžā, gan uzņēmumiem, kuros vēlaties stažēties. Varat arī iestatīt kalendāra atgādinājumus, lai sekotu līdzi lietojumprogrammām.
  • Piesakies daudzām lomām. Jūs nevarat paļauties uz savu sapņu prakses vietu, tāpēc noteikti piesakieties vairākām.
  • Pievērsiet uzmanību praktiskām detaļām.  Piemēram, ja jūs stažējaties vasarā citā vietā, nevis jūsu mājās un/vai koledžā, jums būs jānosaka, kur jūs dzīvojat un kā jūs maksāsit par savu mājokli. Padomājiet arī par finansēm, it īpaši, ja piesakāties neapmaksātai praksei.
  • Sagatavojiet profesionālu CV un motivācijas vēstuli.  Abiem dokumentiem jābūt pielāgotiem konkrētajai lomai. Šeit ir  koledžas CV piemērs , kā arī rakstīšanas padomi, un šeit ir  prakses pavadvēstule .
  • Izpildiet pieteikšanās norādījumus. Jums var būt nepieciešams  dalīties ar atsaucēm , iesniegt savu darbu piemērus vai atbildēt uz jautājumiem. Uzmanīgi izlasiet norādījumus. Ja instrukcijām netiek pievērsta pietiekama uzmanība, darbā pieņemšanas vadītāji var neņemt vērā jūsu pieteikumu.

Sagatavojieties intervijai

Kad esat nonācis intervijā, noteikti vingrinieties atbildēt uz  bieži uzdotajiem intervijas jautājumiem . Ierodieties uz interviju agri un  profesionāli ģērbies . Pēc tam neaizmirstiet nosūtīt  pateicības piezīmi .

Jūsu intervija būs vai nu klātienē, vai arī to var veikt, izmantojot video. Ja virtuālā intervija jums ir jaunums, uzziniet, kā sagatavoties video intervijai .

Tāpat ņemiet vērā, ka jūsu prakse var būt arī attālināta. Uzziniet, kā maksimāli izmantot attālinātās prakses sniegtās iespējas , un iegūstiet veiksmīgu pieredzi.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *