Koronavīruss pārveido darbaspēku: kas jums būtu jāzina

Posted on

Koronavīruss pārveido darbaspēku: kas jums būtu jāzina

Koronavīruss (COVID-19) strauji pārveido darba vietu un to, kā tiek veikts darbs. Sākot ar atjauninātu atvaļinājumu politiku un beidzot ar visu iespējamo darbinieku lūgšanu strādāt no mājām, darba devēji īsteno dažādas stratēģijas, lai pārvaldītu koronavīrusa ietekmi uz darbaspēku.

Svarīgi : ja esat pazaudējis darbu vai mainījies jūsu nodarbinātības statuss, jums var būt tiesības saņemt COVID-19 bezdarba vai slimības atvaļinājuma pabalstus.

Darbaspēka izmaiņas koronavīrusa dēļ

Šeit sniegts ceļvedis par to, kā koronavīruss maina šodienas darba vietu un kā tas ietekmē darba pretendentus, darbiniekus un atlaistos darbiniekus.

Darba samazināšana, atlaišana un bezdarbs

Bezdarba pieprasījumu skaits ir visu laiku augstākais, un paredzams, ka tas turpinās pieaugt, vismaz īstermiņā. ASV Darba departaments ziņo, ka nedēļā, kas beidzās 2020. gada 18. aprīlī, sezonāli izlīdzinātu sākotnējo prasību avanss bija 4,4 miljoni prasību. Kopējais bezdarba pieprasījums pēdējās piecās nedēļās pārsniedz 22 miljonus.2

Globālā personāla pārdošanas firma Challenger, Gray & Christmas, Inc. ziņo, ka ASV bāzētie darba devēji ir paziņojuši par plāniem līdz 12. aprīlim samazināt 246 688 samazinājumus. Tas ir par 11% vairāk nekā martā paziņotie 222 288 samazinājumi. Aprīlis ir kļuvis par augstāko mēnesi paziņojumiem par darba vietu samazināšanu kopš 2002. gada janvāra, kad tika paziņots par 248 471 samazināšanu. COVID-19 dēļ var tikt zaudēti vairāk nekā 9 miljoni darba vietu.

Šie samazinājumi notiek izklaides, transporta un tehnoloģiju nozarē. Paredzams, ka vairāk darba vietu zaudēs atceltie pasākumi un konferences, ceļojumu samazināšana un bažas par veselību un ekonomiku.

LinkedIn ziņo, ka “atlaišanas gadījumi, kas saistīti ar koronavīrusu pandēmijas izraisīto ekonomikas lejupslīdi, sāk parādīties visā darbaspēkā, un ziņojumi nāk no kuģniecības, mazumtirdzniecības un ceļojumu nozares.”

Algošana

Dažas aviokompānijas, ieskaitot United, American Airlines un Delta, pieprasījuma samazināšanās dēļ ir ieviesušas īres iesaldēšanu, aizkavējušas mācības vai saīsinājušas maršrutus. Tomēr Wall Street Journal ziņo, ka “centieni saglabāt uzņēmējdarbības nepārtrauktību varētu dot labumu darba kandidātiem, kuriem ir pieredze videokonferencēs, klientu savienošanā un citos attālināta darba rīkos”.

Pozitīvi vērtējot arī to, ka Glassdoor ziņo, ka strauji palielinās darba sludinājumu skaits kandidātiem, kuriem ir nepieciešamās prasmes uzliesmojuma apturēšanai un reaģēšanai uz to. Darba piedāvājumu skaits korelē ar valstīm, kurās ir visaugstākais koronavīrusa biežums.

Dažas darba vietas uzplaukst, un darba devēji ir palielinājuši pieņemšanu darbā. Iepirkšanās tiešsaistē un piegādes pakalpojumi piesaista tūkstošiem jaunu darbinieku, un ātri tiek pieņemti darbā arī tādi svarīgi pakalpojumi kā veselības aprūpe un noliktavu pakalpojumi.

Koronavīrusa (COVID-19) darba vietas iniciatīvas

Federālās un pavalsts valdības, kā arī privātā sektora darba devēji sniedz priekšrocības darbiniekiem, kurus ietekmē koronavīruss, lai nodrošinātu drošu darba vidi un izvairītos no ekonomiskām grūtībām. Uzņēmumi maina arī darba plūsmas, lai darbinieki būtu drošībā.

Darba devēju iniciatīvas

Daži uzņēmumi, tostarp Uber, Walmart, Instacart, Lyft un Darden restorāni, paplašina sniegtās priekšrocības, piedāvājot slimības atvaļinājumus un apmaksātu atvaļinājumu darbiniekiem, kuri citādi nebūtu kvalificēti. Atkarībā no uzņēmuma var pretendēt gan slimi, gan karantīnā esoši darbinieki.

Citi darba devēji, ieskaitot Amazon, izveido palīdzības fondus darbuzņēmējiem un pakalpojumu partneriem, kurus ietekmē COVID-19.

Valsts iniciatīvas

Valsts nodarbinātības departamenti ļoti skartajos štatos nodrošina paplašinātus bezdarbnieka pabalstus atlaistajiem darbiniekiem un atvieglo darba meklēšanas prasības darbiniekiem, kuri ir slimi vai atrodas karantīnā. Valstis arī īsteno pasākumus, lai palīdzētu uzņēmumiem.

Piemēram, Vašingtonas štatā ir pieņemti ārkārtas likumi, lai atvieglotu pagaidu atlaišanas un karantīnas slogu darbiniekiem un uzņēmumiem, tostarp izmaiņas bezdarba noteikumos un nodokļu deklarēšana.

Federālās valdības iniciatīvas

Federālā valdība ir pieņēmusi tiesību aktus, kas paplašinās atvaļinājuma priekšrocības, nodrošinās nodrošinātību ar pārtiku, segs koronavīrusu testēšanas izmaksas un sniegs atbalstu mazajiem uzņēmumiem.

Ir apstiprināti tiesību akti, kas paredz divu nedēļu apmaksātu slimības atvaļinājumu un ģimenes un medicīnisko atvaļinājumu līdz trim mēnešiem, bezmaksas vīrusu testēšanu un papildu līdzekļus pārtikas palīdzībai un Medicaid.

Darba departaments ir izdevis jaunas vadlīnijas, kurās ir aprakstīta elastība, kāda valstīm ir bezdarba apdrošināšanas (UI) programmu administrēšanā, lai palīdzētu darbiniekiem, kurus skārusi COVID-19 uzliesmojums.

Kad jūs meklējat darbu

Šis ir laiks, kad galvenā uzmanība jāpievērš darba meklēšanai tiešsaistē, ja jūs to vēl nedarāt. Kaut arī dažas nozares ir ietekmētas, citas turpina pieņemt darbā.

Padoms . Ir stratēģijas, kuras varat izmantot, lai pandēmijas laikā darba meklēšanu virzītu uz priekšu.

Daudzi uzņēmumi ir pielāgoti pieteikšanās procesam attālināti, tāpēc neapturiet darba meklēšanu. Uzņēmumi joprojām pieņem darbā, un konkurence var būt mazāka, ja visi darbojas panikas režīmā:

 • Saglabājiet sakarus, jo īpaši vietnē LinkedIn, kur vervētāji aktīvi meklē kandidātus.
 • Nepārtrauciet darba meklēšanu – turpiniet meklēt jaunas darba vietas.

Koncentrējieties uz nozarēm, kuras COVID-19 neskar tik lielā mērā. Piemēram, ceļojumu, tūrisma, transporta un atpūtas nozare iesaldēs vai palēninās nomu.

Daži uzņēmumi vismaz uz laiku pārtrauc visas personiskās intervijas. Paņemiet nedaudz laika, lai pilnveidotu savas  video intervijas prasmes  un  telefona intervijas tehniku , tāpēc esat gatavs radīt vislabāko iespaidu.

Padoms . Ja jūs apmeklējat klātienes interviju vai sapulci, kratīšana ir sarakstā “lūdzu nedariet”.

Esiet piesardzīgs, ko pieskaraties. Slimību kontroles un profilakses centri (CDC) iesaka nekratīt rokas un nepieskarties publiski pieejamām vietām ar spēcīgu trieciena virsmu – lifta pogām, durvju rokturiem, margām utt., Ja jums ir jāpieskaras, izmantojiet salveti vai piedurkni, lai apsegtu roku vai pirkstu. kaut kas. Bieži mazgājiet rokas un paņemiet sev līdzi sanitizeru.

Attālā darba iespējas

Daudzi uzņēmumi iesaka darbiniekiem strādāt mājās, kad tas ir iespējams. Saskaņā ar Challenger, Grey & Christmas teikto, vismaz 28 uzņēmumi ir veikuši kaut kādus pasākumus COVID-19 uzliesmojuma dēļ. Sešpadsmit uzņēmumi saviem darbiniekiem ir piedāvājuši attālināta darba iespējas, bet citi izmēģina šo iespēju.

Daži uzņēmumi saviem darbiniekiem pat atvieglo attālinātu darbu. Shopify piedāvā darbiniekiem stipendiju 1000 USD apmērā, lai nodrošinātu vienmērīgu pāreju uz darbu no mājām.

Ja jūsu uzņēmumam nav politikas, kas attiecas uz darbu no mājām, iespējams, jūs varat jautāt, vai vismaz kādu laiku varat strādāt no mājām. Daudzi darba devēji krīzes laikā mēdz būt elastīgi.

Kad jūs nevarat strādāt mājās

Darbs no mājām daudziem darbiniekiem nav izvēles iespēja, taču ir daži piesardzības pasākumi, kurus varat veikt, lai palīdzētu nodrošināt jūsu drošību. Pirms došanās uz darbu, pārbaudiet Valsts veselības departamenta vietni, lai uzzinātu jaunākos brīdinājumus.

Piemēram, Floridas Veselības departamentā ir uzticības tālrunis, lai izsauktu jautājumus, informāciju par lietu skaitu un atrašanās vietu, kā arī vadlīnijas uzņēmumiem.

Izpildiet CDC vadlīnijas, lai novērstu COVID-19 izplatīšanos:

 • Bieži vien vismaz 20 sekundes mazgājiet rokas ar ziepēm un ūdeni, īpaši pēc tam, kad esat atradies sabiedriskā vietā vai pēc deguna pūtīšanas, klepus vai šķaudīšanas.
 • Ja ziepes un ūdens nav viegli pieejami, izmantojiet rokas tīrīšanas līdzekli, kas satur vismaz 60% alkohola.
 • Kad klepojat vai šķaudāt vai lietojat elkoņa iekšpusi, pārklājiet muti un degunu ar salveti.
 • Katru dienu notīriet un dezinficējiet bieži pieskartās virsmas. Tas ietver galdus, durvju rokturi, gaismas slēdžus, darba virsmas, rokturus, galdus, tālruņus, tastatūras, tualetes, jaucējkrānus un izlietnes.

Ko darīt, kad esi slims

Ja esat slims, vissvarīgākais, ko varat darīt, ir palikt mājās un ierobežot darbības ārpus mājas, izņemot medicīniskās palīdzības saņemšanu.

CDC ieteikumiem darba devējiem par to, kā rīkoties ar slimiem darbiniekiem, vajadzētu atvieglot nepieciešamības gadījumā  izsaukšanu slimos gadījumos  . Viņi lūdz darba devējus:

 • Aktīvi mudiniet slimos darbiniekus palikt mājās.
 • Pārliecinieties, ka slimības atvaļinājumu politika ir elastīga un atbilst sabiedrības veselības norādēm un ka darbinieki ir informēti par šīm politikām.
 • Nepieprasiet veselības aprūpes sniedzēja piezīmi darbiniekiem, kuri slimo ar akūtām elpceļu slimībām, lai apstiprinātu savu slimību vai atgrieztos darbā.
 • Saglabājiet elastīgu politiku, kas ļauj darbiniekiem palikt mājās, lai aprūpētu slimu ģimenes locekli.

Slims laiks un slima samaksa

Tiesības saņemt apmaksātu vai neapmaksātu slimības atvaļinājumu no darba ir atkarīgas no jūsu dzīvesvietas valsts un darba devēja.

Svarīgi : ja koronavīrusa dēļ tiek pieņemti jauni noteikumi, federālo, štatu un uzņēmumu sniegtos slimības atvaļinājumu pabalstus var uzlabot. Sazinieties ar darba devēju, lai saņemtu vadlīnijas.

Federālais slimo atvaļinājums

Ģimenes un medicīnisko atvaļinājumu likums (FMLA) ļauj apdrošinātajiem darba devējiem atbilstošiem darbiniekiem izmantot neapmaksātu, darbavietā aizsargātu atvaļinājumu noteiktu ģimenes un medicīnisku iemeslu dēļ.

Federālā valdība ir apstiprinājusi ārkārtas tiesību aktus – Likumu par ģimeņu pirmo koronavīrusa reaģēšanu, kas paredz paplašinātu apmaksātu slimības atvaļinājumu un apmaksātu ģimenes medicīnisko atvaļinājumu apmaksātajiem darbiniekiem un pašnodarbinātajiem koronavīrusa dēļ.

Valsts slims atvaļinājums

Dažās valstīs ir likumi, kas paredz slimības atvaļinājuma pabalstus. Pabalsti un tiesības uz atbalstu atšķiras atkarībā no atrašanās vietas, tāpēc sazinieties ar jūsu atrašanās vietas Darba departamentu, lai iegūtu vadlīnijas par pieejamo.

Uzņēmuma politika

Pārbaudiet uzņēmuma politiku slimības atvaļinājuma laikā. Koronavīrusa nopietnības dēļ uzņēmumi ir elastīgāki, lai saglabātu savu darbaspēku drošībā. Ja esat līgumdarbinieks, sazinieties ar uzņēmumiem, kuros strādājat, lai redzētu, vai tie ir ieviesuši atvieglojumu fondu darbiniekiem. Jums var būt tiesības uz pabalstiem.

Bezdarba kompensācija

Ja atrodaties bez darba savas vainas dēļ, jūs varat pretendēt uz bezdarbu. Federālā pavalsts bezdarba apdrošināšanas programma nodrošina bezdarbnieka pabalstus strādniekiem, kuri ir bez darba bez savas vainas un kuri atbilst citām valsts likumu atbilstības prasībām.

Svarīgi : turpinoties pandēmijai, mainās bezdarba līmeņa kritēriji, tāpēc bieži pārbaudiet, vai nav atjauninājumu.

ASV Darba departaments ir devis štatiem iespēju grozīt savus likumus, lai sniegtu bezdarbnieka pabalstus vairākos gadījumos, kas saistīti ar COVID-19. Piemēram, federālais likums ļauj valstīm maksāt pabalstus, ja:

 • Darba devējs uz laiku pārtrauc darbību COVID-19 dēļ, neļaujot darbiniekiem ierasties darbā.
 • Indivīds tiek ievietots karantīnā ar cerībām atgriezties darbā pēc karantīnas beigām.
 • Indivīds aiziet no darba iedarbības vai infekcijas riska dēļ vai ģimenes locekļa kopšanas dēļ.

Turklāt dažas valstis koronavīrusa dēļ ir paplašinājušas bezdarba kompensācijas programmas. Darba devējiem un darba ņēmējiem jāpārbauda atbilstošā štata valdības vietne, lai uzzinātu, vai ir pieejamas valstij specifiskas bezdarba apdrošināšanas vadlīnijas.

Piemēram, Kalifornija nodrošina pabalstus, ja atbilstat atbilstības prasībām un esat bezdarbnieks šādu iemeslu dēļ:

 • Karantīnas dēļ jūsu stundas tiek samazinātas.
 • Karantīnas laikā jūs bijāt šķirts no darba devēja.
 • Jūs esat pakļauts karantīnai, kuru pieprasa medicīnas darbinieks vai valsts vai vietējais veselības aprūpes darbinieks.

Turklāt jums nebūs jāmeklē darbs katru nedēļu. Kalifornija ir arī atteikusies no vienas nedēļas gaidīšanas perioda tiem, kuri ir bez darba vai ir invalīdi COVID-19 dēļ.

Pat ja tā ir federāla valsts programma, pabalstus pārvalda  Valsts bezdarba aģentūras . Lai uzzinātu vairāk par pamata un koronavīrusa paplašinātajām priekšrocībām, ja tāda ir, pārbaudiet vietni savā vietnē. Jums vajadzētu būt iespējai tiešsaistē pieteikties bezdarbnieka kompensācijai .

Šajā rakstā sniegtā informācija nav juridiska konsultācija, un tā neaizstāj šādu padomu. Valstu un federālie likumi bieži mainās, un šajā rakstā sniegtā informācija, iespējams, neatspoguļo jūsu valsts likumus vai jaunākās likumu izmaiņas. 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *