Koroonaviirus muudab tööjõudu: mida peaksite teadma

Posted on

Koroonaviirus muudab tööjõudu: mida peaksite teadma

Koroonaviirus (COVID-19) muudab kiiresti töökohta ja seda, kuidas tööd tehakse. Alates ajakohastatud puhkusepoliitikast kuni kõigi võimalike töötajate palumiseni kodus töötada, rakendavad tööandjad koronaviiruse mõju tööjõule haldamiseks mitmesuguseid strateegiaid.

Tähtis : kui olete kaotanud töö või kui teie töösuhe on muutunud, võite saada COVID-19 töötuse või haiguslehe hüvitisi.

Tööjõu muutused koroonaviiruse tõttu

Siit leiate juhise, kuidas koronaviirus muudab tänapäeva töökohta ja kuidas see mõjutab tööotsijaid, töötajaid ja koondatud töötajaid.

Töökoha kärped, koondamised ja töötus

Töötusetaotlusi on kõigi aegade kõrgeim ja oodata on nende jätkuvat tõusu, vähemalt lühiajaliselt. USA tööministeerium teatas, et 18. aprillil 2020 lõppenud nädala jooksul oli hooajaliselt korrigeeritud esialgsete nõuete ettemakse 4,4 miljonit. Viimase viie nädala töötusnõuete koguarv on üle 22 miljoni.2

Globaalne tööjõukulud pakkuv ettevõte Challenger, Gray & Christmas, Inc. teatas, et USAs asuvad tööandjad on teatanud plaanist vähendada 12. aprilliks 246 688 kärbet. See on 11% rohkem kui märtsis välja kuulutatud 222 288 kärbe. Aprill on kujunemas kõrgeimaks töökuulutuste vähendamise kuuks alates 2002. aasta jaanuarist, mil teatati 248 471 ametikoha vähendamisest. COVID-19 tõttu võib kaotada üle 9 miljoni töökoha.

Need kärped on meelelahutus-, transpordi- ja tehnoloogiasektoris. Suuremat töökohtade kaotust on oodata tühistatud ürituste ja konverentside, reiside kärpimise ning tervise ja majandusega seotud murede tõttu.

LinkedIn teatab, et “koroonaviiruse pandeemia põhjustatud majanduslangusega seotud koondamised hakkavad ilmnema kogu tööjõus. Aruanded tulevad laevanduse, jaekaubanduse ja reisimise sektorist.”

Palkamine

Mõned lennuettevõtjad, sealhulgas United, American Airlines ja Delta, on nõudluse languse tõttu rakendanud rentimise külmutamise, koolituse edasi lükanud või marsruute lõpetanud. Wall Street Journal teatab siiski, et “ettevõtluse järjepidevuse säilitamise pingutused võivad olla kasulikud videokonverentside, klientidega ühenduvuse ja muude kaugtöövahendite alal töötavatele kandidaatidele”.

Positiivse poole pealt teatab Glassdoor, et kiiresti lisandub töökuulutusi kandidaatidele, kellel on puhangu ohjeldamiseks ja sellele reageerimiseks nõutavad oskused. Tööpakkumiste maht korreleerub kõige kõrgema koronaviiruse esinemissagedusega riikidega.

Mõned töökohad õitsevad ja tööandjad on palkamist hoogustanud. Veebipoe- ja kättetoimetamisteenused annavad juurde tuhandeid uusi töötajaid ning kiiresti värvatakse ka selliseid olulisi teenuseid nagu tervishoid ja laondus.

Koronaviiruse (COVID-19) töökoha algatused

Föderaal- ja osariikide valitsused ning erasektori tööandjad pakuvad koronaviiruse mõjul töötajatele soodustusi turvalise töökeskkonna loomiseks ja majanduslike raskuste vältimiseks. Samuti muudavad ettevõtted töövooge töötajate ohutuse tagamiseks.

Tööandjate algatused

Mõned ettevõtted, sealhulgas Uber, Walmart, Instacart, Lyft ja Darden Restaurants, laiendavad oma pakutavaid soodustusi, pakkudes haiguspuhkust ja palgalist vaba aega töötajatele, kes muidu ei kvalifitseeruks. Sõltuvalt ettevõttest võivad abi saada nii haiged kui ka karantiinis olevad töötajad.

Teised tööandjad, sealhulgas Amazon, loovad abifonde töövõtjatele ja teeninduspartneritele, keda mõjutab COVID-19.

Riigi algatused

Suure mõjuga riikide osariikide tööosakonnad pakuvad koondatud töötajatele laiendatud töötushüvitisi ja leevendavad haigete või karantiinis olevate töötajate tööotsimise nõudeid. Osariigid rakendavad ka ettevõtteid abistavaid meetmeid.

Näiteks Washingtoni osariik on võtnud vastu hädaolukorra eeskirjad, et leevendada töötajate ja ettevõtete ajutist koondamist ja karantiini, sealhulgas töötuseeskirjade muudatusi ja maksutoimikuid.

Föderaalvalitsuse algatused

Föderaalvalitsus on vastu võtnud õigusaktid, mis laiendavad puhkusetoetusi, tagavad toiduga kindlustatuse, katavad koroonaviiruse testimise kulud ja abistavad väikeettevõtteid.

Vastu on võetud õigusaktid, mis võimaldavad kahenädalast tasulist haiguspuhkust ja kuni kolmekuulist perepuhkust ning meditsiinilist puhkust, tasuta viiruse testimist ning lisaabi toiduabiks ja Medicaid.

Tööministeerium on välja andnud uued suunised, milles tuuakse välja paindlikkus, mis osariikidel on töötuskindlustusprogrammide haldamisel, et aidata töötajaid, keda kannatavad COVID-19 puhang.

Kui otsite tööd

See on aeg keskenduda töö otsimisele veebis, kui te seda juba ei tee. Ehkki mõned tööstusharud on seda mõjutanud, jätkavad teised palkamist.

Näpunäide . On olemas strateegiaid, mida saate kasutada tööotsingu pandeemia ajal edasiliikumiseks.

Paljud ettevõtted on mõeldud kandideerimisprotsessi kaugjuhtimiseks, nii et ärge lõpetage oma tööotsimist. Ettevõtted palkavad endiselt tööd ja kui kõik on paanikarežiimis, võib konkurents olla väiksem:

 • Hoidke võrkude loomist, eriti LinkedInis, kus värbajad otsivad aktiivselt kandidaate.
 • Ärge lõpetage tööotsimist – jätkake uue töö otsimist edasi liikudes.

Keskenduge tööstustele, mida COVID-19 ei mõjuta. Näiteks reisi-, turismi-, transpordi- ja puhkemajandus külmutab või aeglustab rentimist.

Mõned ettevõtted peatavad kõik isiklikud vestlused, vähemalt ajutiselt. Videointervjuu oskuste  ja  telefoniintervjuude tehnika täiendamiseks kulub natuke aega  , nii et olete valmis jätma parima mulje.

Näpunäide . Kui osalete isiklikul vestlusel või koosolekul, on käte värisemine nimekirjas „palun ärge tehke“.

Ole ettevaatlik sellega, mida puudutad. Haiguste tõrje ja ennetamise keskused (CDC) soovitavad avalikes kohtades mitte käsi raputada ega puutuda kokku suure löögipinnaga – liftinuppude, ukse käepidemete, käsipuudega jne. Kui peate puudutama, katke käe või sõrmega riie või varrukas. midagi. Pese sageli käsi ja vii endaga kaasa kätepuhastusvahend.

Kaugtöö võimalused

Paljud ettevõtted soovitavad töötajatel kodus töötada, kui see on teostatav. Challengeri, Gray & Christmasi teatel on vähemalt 28 ettevõtet võtnud COVID-19 puhangu tõttu mingisuguseid meetmeid. Kuusteist firmat on pakkunud oma töötajatele kaugtöö võimalusi, teised proovivad seda võimalust.

Mõned ettevõtted teevad isegi oma töötajatele eemalt töötamise lihtsaks. Shopify pakub töötajatele 1000-dollarist stipendiumi, et tagada sujuv üleminek kodust tööle.

Kui teie ettevõttel ei ole kodu-kodus töötamise poliitikat, võite küsida, kas saate vähemalt osa ajast kodust töötada. Paljud tööandjad kalduvad olema kriisiolukorras paindlikud.

Kui sa ei saa kodus töötada

Kodust töötamine pole paljude töötajate jaoks valik, kuid on olemas ettevaatusabinõud, mida saate oma turvalisuse tagamiseks rakendada. Enne tööle asumist kontrollige oma osariigi tervishoiuministeeriumi veebisaidilt uusimaid hoiatusi.

Näiteks Florida tervishoiuministeeriumis on infotelefon, et helistada küsimustele, saada teavet juhtumite arvu ja asukoha kohta ning juhiseid ettevõtetele.

COVID-19 leviku tõkestamiseks järgige CDC juhiseid:

 • Peske käsi sageli seebi ja veega vähemalt 20 sekundit, eriti pärast avalikus kohas viibimist või pärast nina puhumist, köhimist või aevastamist.
 • Kui seepi ja vett pole kerge vaevaga kasutada, kasutage käsipuhastusvahendit, mis sisaldab vähemalt 60% alkoholi.
 • Katke suu ja nina koega, kui köhatate, aevastate või kasutate küünarnuki sisekülge.
 • Puhastage ja desinfitseerige sageli puudutatud pindu iga päev. Siia alla kuuluvad lauad, uksenupud, valgustuslülitid, tööpuldid, käepidemed, kirjutuslauad, telefonid, klaviatuurid, tualetid, kraanid ja valamud.

Mida teha, kui oled haige?

Kui olete haige, on kõige olulisem kodus olla ja kodust väljaspool toiminguid piirata, välja arvatud arstiabi.

CDC soovitused tööandjatele, kuidas käsitleda haigeid töötajaid, peaksid vajaduse korral hõlbustama haigete patsientide juurde  helistamist  . Nad paluvad tööandjatel:

 • Julgustage aktiivselt haigeid töötajaid koju jääma.
 • Veenduge, et haiguspuhkuse poliitika on paindlik ja kooskõlas rahvatervise juhistega ning et töötajad on sellest poliitikast teadlikud.
 • Ära nõua ägeda hingamisteede haigusega haigete tervishoiuteenuse osutaja teatist oma haiguse kinnitamiseks või tööle naasmiseks.
 • Säilitage paindlik poliitika, mis võimaldab töötajatel jääda haige pereliikme hooldamiseks koju.

Haigusaeg ja haigusraha

Töötasu või palgata haiguspuhkuse saamine sõltub teie elukohariigist ja teie tööandjast.

Tähtis : koronaviiruse tõttu kehtestatakse uued määrused föderaalsete, osariikide ja ettevõtete pakutavate haiguslehtede hüvitisi. Juhiseid saate oma tööandjalt.

Föderaalne haigusleht

Perekonna- ja meditsiinilise puhkuse seadus (FMLA) lubab kaetud tööandjate abikõlblikel töötajatel võtta palgata, töökohaga kaitstud puhkust kindlaksmääratud perekondlikel ja meditsiinilistel põhjustel.

Föderaalvalitsus on heaks kiitnud hädaolukorra käsitlevad õigusaktid, perekondade esimese koroonaviiruse reageerimise seaduse, mis näeb ette koronaviiruse tõttu laiendatud tasulist haiguspuhkust ja tasulist perepuhkust perega kaetud töötajatele ja füüsilisest isikust ettevõtjatele.

Riiklik haigusleht

Mõnes osariigis on seadused, mis näevad ette haiguslehe hüvitisi. Hüvitised ja abikõlblikkus sõltuvad asukohast, nii et saadaolevate juhiste saamiseks pöörduge oma asukoha tööministeeriumi poole.

Firma poliitika

Tutvuge ettevõtte haiguslehel kehtivate eeskirjadega. Koroonaviiruse tõsiduse tõttu on ettevõtted tööjõu ohutuse tagamiseks paindlikumad. Kui olete lepinguline töötaja, küsige ettevõtetelt, kus töötate, et näha, kas nad on võtnud kasutusele töötajate abifondi. Teil võib olla õigus hüvitistele.

Töötushüvitis

Kui olete oma töö tõttu ilma tööta, võite saada töötu. Liiduriigi töötuskindlustusprogramm pakub töötushüvitisi abikõlblikele töötajatele, kes on töötud ilma oma süüta ja vastavad muudele riigi seaduse nõuetele vastavuse nõuetele.

Tähtis : pandeemia jätkudes muutuvad töötuse saamise kriteeriumid, nii et kontrollige värskendusi sageli.

USA tööministeerium on osariikidele andnud paindlikkuse oma seadusi muuta, et anda töötushüvitisi mitme stsenaariumi korral, mis on seotud COVID-19-ga. Näiteks lubavad föderaalsed seadused osariikidel maksta hüvitisi, kui:

 • Tööandja lõpetab ajutiselt tegevuse COVID-19 tõttu, takistades töötajaid tööle tulemast.
 • Üksikisik pannakse karantiini ootusega naasta tööle pärast karantiini lõppu.
 • Üksikisik lahkub töölt kokkupuute- või nakatumisohu tõttu või pereliikme hooldamiseks.

Lisaks on mõned riigid koroonaviiruse tõttu laiendanud töötushüvitiste programme. Tööandjad ja töötajad peaksid kontrollima vastavat osariigi valitsuse veebisaiti, et näha, kas on olemas riigipõhiseid töötuskindlustuse juhiseid.

Näiteks pakub California hüvitisi, kui vastate abikõlblikkuse nõuetele ja olete töötu järgmistel põhjustel:

 • Teie töötunde lühendatakse karantiini tõttu.
 • Teid eraldati karantiini ajal tööandjast.
 • Teie suhtes kehtib meditsiinitöötaja või riigi või kohaliku tervishoiuametniku nõutav karantiin.

Lisaks ei pea te igal nädalal tööd otsima. California on loobunud kahenädalasest ooteajast neil, kes on töötud või puudega COVID-19 tõttu.

Ehkki see on föderaalse riigi programm, haldavad toetusi  riiklikud töötusagentuurid . Lisateavet põhi- ja koroonaviiruse laiendatud eeliste kohta saate võimaluse korral oma veebisaidilt. Töötushüvitist peaks saama veebis taotleda .

Selles artiklis sisalduv teave ei ole juriidiline nõuanne ega asenda seda. Osariikide ja föderaalsed seadused muutuvad sageli ning selles artiklis sisalduv teave ei pruugi kajastada teie enda osariigi seadusi ega uusimaid seadusemuudatusi. 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *