Kā padarīt darba skanējumu par iespaidīgu jūsu CV

Posted on

Kā padarīt darba skanējumu par iespaidīgu jūsu CV

Kad runa ir par pieteikšanos uz darbu, ir svarīgi labi izskatīties uz papīra. Galu galā jūs nonāksit nākamajā solī – intervijā – tikai tad, ja jūsu atsāktais darbs piesaistīs vadītāju pieņemšanas darbā. Ja esat jau pabeidzis atsākšanas izstrādāšanas pamatus , ir pienācis laiks pāriet uz nākamo posmu: liekot katrai atsevišķai pozīcijai spīdēt ar darba pieredzes sadaļu .

Bet kā? Mēs esam noapaļojuši padomus un ieteikumus, kas palīdzēs padarīt darbus iespaidīgus jūsu CV – nepārsniedzot pārāk tālu un padarot sevi lepnu vai muļķīgu.

Izmantojiet ciparus

Kura izklausās labāk? 1. variants: “Apkalpoti galdi aizņemtā restorānā” vai 2.variants: “Apkalpoti 15 galdi vienlaikus aizņemtā restorānā.”

Jūs, iespējams, izvēlēsities otro variantu, kas, pateicoties ciparu izmantošanai, ir nedaudz aprakstošāks. Tas ir pārsteidzoši, cik nozīmīga var būt metrika – un tas attiecas arī uz pozīcijām, kuras ir draudzīgas angļu valodai. Ja jūsu amats ir personāla rakstnieks, atsākumā var uzskaitīt, cik rakstu jūs rakstāt katru mēnesi vai, piemēram, cik lapu skatījumu jūs saņemat tiešsaistē.

Iet uz priekšu un kvantitatīvi novērtējiet savu darba aprakstu ar skaitļiem neatkarīgi no tā, vai tabulas tiek pasniegtas, klienti palīdzēja, vai procentos no pārdošanas apjoma pieauguma.

Prioritāti piešķir lasāmībai

Jūs, iespējams , kādā brīdī savas CV veidošanas laikā domājāt par formatēšanu, sākot no fonta izvēles līdz malas lielumam. Otrkārt apskatiet katru jūsu uzskaitīto darba aprakstu, pievēršot uzmanību tam, cik viegli katrs apraksts var tikt absorbēts. Apsveriet lasāmību gan no kopijas, gan no dizaina viedokļa.

Ja tas ir mazliet par daudz, apsveriet iespēju nogriezt kādu kopiju vai izmantot mazāk žargonu. (Daži žargoni ir labi, taču, izmantojot visus buzzwords un akronīmus, atsākšanu ir grūti lasīt.) Un pārliecinieties, ka ir daudz brīvas vietas – varat to pievienot, izmantojot aizzīmju punktus vai rindkopu pārtraukumus.

Protams, pats par sevi saprotams, ka drukas kļūdu vai gramatisko kļūdu klātbūtne jūsu darba aprakstā kaitē to lasāmībai. Izmantojiet šo korektūras atsākšanas kontrolsarakstu, lai palīdzētu garantēt, ka jūsu dokumentā nav kļūdu.

Runāt par paveikto, nevis uzdevumiem

Raksturojot darbu savā CV, tas ir vilinoši, lai izveidotu uzdevumu sarakstu ar aizzīmēm, būtībā pierakstot savu dienu (vai nedēļas) darba sarakstu, kad atradāties. Bet, visticamāk, tā ir informācija, kuru pieņemšanas vadītāji jau zina, apskatot amata nosaukumu. Kopīgojamo darbu vietā dalieties ar paveikto un sasniegumiem.

Tā vietā, lai rakstītu: “Projektēts loga attēlojums katru mēnesi”, jūs varat rakstīt: “Palielināts klientu izbraukšanas rādītājs par 10% ar tematiskiem logu displejiem, kas atjaunināti katru mēnesi.”

Ja jūs vadījāt sanāksmi, runājiet par to, kas notika šīs sanāksmes laikā, kā jūs to vadījāt vai to, kas tika paveikts jūsu vadības rezultātā. Vai arī, ja veidojat ikmēneša pārskatu, runājiet par to, kāpēc pārskatam ir nozīme – vai tas palīdzēja saglabāt budžetu, noteikt pārdošanas prioritātes vai piesaistīt klientus? Skatiet citus padomus, kā dalīties ar paveikto savā CV .

Izvēlieties spēcīgus vārdus

Brīdinājums: neveiciet pārspīlētu vārdu. Nav nepieciešams izcelt tēzauru, meklējot sīkus, neparastus vārdus! Bet ņemiet vērā, ka daži vārdi ir tikai aizraujošāki nekā citi – šeit ir daži ieteiktie vārdi, kurus lietot jūsu atsākšanā .

Pārskatiet amata aprakstus, lai uzzinātu vārdus, kas tiek atkārtoti izmantoti visā dokumentā. Centieties tos vairāk mainīt. Piemēram, “pārvaldīta” vietā izmēģiniet “pārraudzīts” vai “koordinēts”.

Ir daži vārdi, kas bieži parādās atsākot. Padomājiet: “komandas spēlētājs” vai “uz detaļām orientēts”. Šie vārdi un frāzes var likt atbrīvot vadītājus. Apsveriet veidus, kā jūs varat parādīt, ka jums ir šīs prasmes, nevis norādiet, ka jums tās piemīt. Piemēram, tā vietā, lai pateiktu “orientēts uz detaļām”, varbūt jums ir aizzīme par tēmu “Atbrīvojiet tīru kodu un palīdziet citiem izsekot sīkas koda kļūdas”.

Viena piesardzības piezīme: tas padara jūsu darbu skaņu iespaidīgu un jēgpilnu – un tad var lepoties. Ja jūs uzpūšat atpazīstamas pozīcijas ar pārāk populāru valodu, tas tiešām var aizdegties un padarīt jūs šķietami muļķīgu. Nomas menedžeris zinās, ko nozīmē, ja jūsu amata nosaukums ir “palīgs” vai “vadītājs”, un amata pienākumu pasliktināšana ar piepūstu valodu nepalīdzēs jums ievietot interviju.

Un noteikti, neesiet maldīgs vai negodīgs. Guļot par savu CV var maksāt darba iespēju un ir pat iemesls atlaišanai, ja meli tiek atklāti pēc tam, kad esat nolīgts darbā – šeit ir vairāk par to, kāpēc ir svarīgi, lai jūsu CV būtu godīgs .

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *