Starpība starp CV un Curriculum Vitae

Posted on

Starpība starp CV un Curriculum Vitae


Kāda ir atšķirība starp CV un CV? Galvenais atšķirības starp CV un curriculum vitae (CV) ir garums, kas ir iekļauts, un ko katrs lieto. Lai gan tiek izmantoti darba pieteikumiem, atsākt un CV ne vienmēr ir savstarpēji aizvietojami.

Lielākā daļa atsāk ASV ir kompetenču bāzes : tās ir personas tirdzniecības dokumentiem, kas paredzēti, lai parādītu kandidāta prasmes, ievērojamas sasniegumi, un darba pieredzi vislielāko labumu.

ASV CV, jāiesniedz darba vietu akadēmiskās, zinātniskās pētniecības, un medicīnas jomās, ir akreditācijas pamatā , kas nodrošina vispusīgu (un bieži vien garu) sarakstu par savu izglītību, sertifikāciju, pētniecības pieredzi un profesionālo piederību un biedri.

Kas ir Curriculum Vitae?

Curriculum vitae  (CV), ir sniegts kopsavilkums par savu pieredzi un prasmes. Raksturīgi, CV ierakstu līmeņa kandidātiem ir garākas nekā atsāk – vismaz divas vai trīs lapas. CV vidēja līmeņa kandidātiem, kuri ir uzkrāta daudzas publikācijas mēdz palaist daudz ilgāk.

Piezīme: CV ietver plašu informāciju par savu akadēmisko fona, tai skaitā mācību pieredzi, grādi, pētniecības, apbalvojumi, publikācijas, prezentācijas, un citiem sasniegumiem.

CV tādējādi ilgstošāku nekā atsāk, un ietver vairāk informācijas, jo īpaši datus, kas saistīti ar savu akadēmisko un pētniecības fona.

Kas ir CV kopsavilkums?

Curriculum vitae kopsavilkums  ir vienas līdz divu lappušu, saīsināts variants no pilnas curriculum vitae. CV kopsavilkums ir veids, kā ātri un lakoniski nodot savas prasmes un kvalifikāciju. Dažreiz lielas organizācijas sākotnēji lūgt vienas lapas CV kopsavilkumu, kad viņi gaida liels baseins pieteikumu.

Ko Iekļaut Jūsu Curriculum Vitae

Jūsu CV vajadzētu iekļaut jūsu vārdu, kontaktinformāciju, izglītība, prasmes un pieredzi.

Papildus pamatiem, CV ietver pētniecības un mācību pieredzi, publikācijas, dotācijas un stipendijas, profesionālās asociācijas un licences, balvas, un citu informāciju, kas attiecas uz pozīciju jūs piesakāties.

Padoms: Sākt ar sarakstu ar visiem jūsu fona informāciju, un pēc tam organizēt to kategorijās.

Kas ir Atsākt?

Atsākt  sniedz kopsavilkumu par savu izglītību, darba vēsturi, akreditācijas datus un citu sasniegumiem un prasmēm. Ir arī izvēles sadaļas, tostarp atsākt mērķi un karjeras kopsavilkuma paziņojumā.

Piezīme : Atsāk visbiežāk pieprasītais dokuments pieteikumu iesniedzēju darba pieteikumiem.

Atsākt jābūt tik īsam, cik vien iespējams. Parasti atsākt ir viens lapas garš, lai gan reizēm tas var būt tik ilgi, kamēr divām lapām.

Padoms : Atsākt bieži ietver sarakstu ar aizzīmēm, lai saglabātu informāciju kodolīgi.

Atsāk nonāk pāris tipiem, ieskaitot hronoloģiskā, funkcionālo un kombinācijas formātos. Izvēlieties formātu, kas vislabāk atbilst uz darba veidu piesakāties.

CV un Resume Writing Tips

Vai jūs rakstāt CV vai CV, ir daži noderīgi noteikumi, jums vajadzētu sekot.

Match savu CV vai CV uz pozīcijā.  Tas ir ļoti svarīgi, rakstot CV, bet tas attiecas uz CV too. Pārliecinieties, ka jums izcelt savu izglītību, darba pieredzi un prasmes, jo tās attiecas uz konkrēto nozari vai darbu.

Ar CV, piemēram, ja jūs piesakāties darbam izglītībā, jūs varētu vēlēties, lai jūsu pedagoģisko pieredzi augšpusē savu CV. Ar CV, jūs varētu būt tikai to darba pieredzi, kas attiecas tieši uz darbu jūs piesakāties. Varat arī iekļaut atslēgvārdus no darba aprakstu savā CV vai CV. Tas parādīs darba devējam, ka esat ideāli piemērots šim amatam.

Izmantojiet veidni.  Jūs varat izmantot veidni strukturēt savu CV vai CV. Tas dos savu dokumentu skaidru organizācija, kas palīdzēs darba devējam ātri skatīt kvalifikāciju un pieredzi.

Korektūru un rediģēt.  Nav svarīgi, vai jūs izmantojat CV vai atsākt, jums ir nepieciešams, lai rūpīgi rediģēt dokumentu. Pārliecinieties, ka nav pareizrakstības vai gramatikas kļūdas.

Pārliecinieties, ka jūsu formāts ir vienota – piemēram, ja jūs izmantojiet aizzīmes vienā darba aprakstā, izmantojiet aizzīmes visos savos darba aprakstiem.

Kā uzrakstīt Veiksmīga Resume

  • Izvēlies pareizo formātu jūsu vajadzībām. Jūsu nozare, pieredze, un vēlamo lomu informēs savu izvēli atsākt formātā – piemēram, hronoloģiskā, funkcionālu vai kombinācijā.
  • Rakstiet gan roboti un cilvēkiem. Jūsu CV ir, lai saņemtu agrāk pieteikuma uzskaites sistēma un greifers uzmanību cilvēka uz otru galu.

Kā uzrakstīt veiksmīgu CV

  • Zināt, ko iekļaut un kā formatēt informāciju.
  • Izvēlieties atbilstošu formātu. Pārliecinieties, ka jums izvēlēties curriculum vitae formātā, kas ir piemērots pozīciju jūs piesakāties. Ja jūs piesakāties sadraudzībā, piemēram, jums nav nepieciešams iekļaut personisko informāciju, kas var tikt iekļauti starptautiskā CV.

Starptautiskā CV

Kaut CV ASV tiek izmantoti galvenokārt piesakoties akadēmisko, izglītības, zinātnes, medicīnas, vai pētniecības amatos vai piesakoties stipendijas vai dotāciju kandidāti starptautisko darbu drīz uzzina, ka tie ir jāiesniedz “CV”, gandrīz jebkura veida no darba viņi pieteikties.

Eiropā, Tuvajos Austrumos, Āfrikā vai Āzijā, darba devēji var gaidīt, lai saņemtu “curriculum vitae” (bieži vien ar pievienoto fotogrāfiju), nevis atsākt. Tomēr starptautiskie “CV”, kas faktiski tiek strukturētas un formāta daudz vairāk kā CV, nekā tie ir akadēmiķis ASV curriculum vitae.

Galvenā atšķirība starp ASV CV un starptautisku CV ir tas, ka darba devēji citās valstīs, neierobežotas pēc ASV nodarbinātības akti diskriminācijas, prasa daudz vairāk personīgo informāciju, nekā varētu sniegt par atsākt Amerikas Savienotajās Valstīs vai Kanādā. Šī informācija var atšķirties atkarībā no valsts, bet var ietvert savu dzimšanas datums, pilsonība, ģimenes stāvoklis, un bērnu skaitu.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *