Kuidas oma tööülesannetes teha töömõjul muljetavaldavaks

Posted on

Kuidas oma tööülesannetes teha töömõjul muljetavaldavaks

Tööle kandideerimisel on oluline paberil hea välja näha. Lõppude lõpuks jõuate järgmise sammuni – vestlusele – ainult siis, kui teie CV köidab juhtide palkamise tähelepanu. Kui olete juba oma CV meisterdamise põhitõed ära teinud , on aeg liikuda järgmisse etappi: muuta iga üksik ametikoht säravaks töökogemuse jaotisega .

Aga kuidas? Oleme ümardanud nõuandeid ja näpunäiteid, mis aitavad muuta töökohad teie CV-s muljetavaldavaks – ilma et peaksite liiga kaugele minema ja muudate end uhkeks või tobedaks.

Kasutage numbreid

Kumb kõlab paremini? 1. võimalus: “Serveeritud lauad hõivatud restoranis” või 2: “Serveeritakse 15 lauda korraga hõivatud restoranis.”

Tõenäoliselt valite valiku number kaks, mis on tänu numbrite kasutamisele lihtsalt pisut kirjeldavam. On üllatav, kui tähenduslikud mõõdikud võivad olla – ja see kehtib isegi positsioonide kohta, mis on inglise keeles suuremad sõbralikud. Kui teie ametikoht on kirjutaja, võib teie CV-s loetleda, mitu artiklit te iga kuu kirjutate või mitu veebikülge saate.

Jätkake ja määrake oma ametijuhendid numbritega , olenemata sellest, kas pakutakse tabeleid, kliente aidati või protsenti müügikäibe kasvust.

Prioriteediks loetavus

Tõenäoliselt mõtlesite oma jätkamise loomisel mingil hetkel vormindada, alates fondi valimisest kuni marginaalideni. Kuid vaadake veel kord kõiki teie loetletud töökirjeldusi, pöörates tähelepanu sellele, kui hõlpsasti saab iga kirjelduse omaks võtta. Mõelge loetavusele nii koopia kui ka kujunduse aspektist.

Kui see on natuke liiga võetav, kaaluge mõne koopia lõikamist või vähem kõnepruuki kasutamist. (Mõningane kõnepruuk on hea, kuid kõigi sõnade ja akronüümide kasutamine võib muuta selle jätkamise raskesti loetavaks.) Ja veenduge, et seal oleks palju tühja ruumi – saate selle lisada, kasutades täppe või lõiku.

Muidugi on ütlematagi selge, et kirjavigu või grammatiliste vigade olemasolu ametijuhendis kahjustab nende loetavust. Kasutage seda korrektuuri jätkamise kontrollnimekirja, et aidata tagada, et teie dokument on tõrgeteta.

Talk saavutused, mitte ülesanded

Oma CV-s töö kirjeldamisel on ahvatlev koostada ülesannete loetelu täpphaaval, kirjutades sisuliselt üles oma päeva (või nädala) tööloendi, kui tööl viibisite. Kuid kõige tõenäolisem on see teave, mida juhtivtöötajad palkavad juba ametinimetuse põhjal. Ülesannete loendi asemel jagage saavutusi ja saavutusi.

Kirjutamise asemel võiksite kirjutada “Kuupäevapõhine akna kuva”, võite kirjutada: “Teemapõhiste aknaekraanide abil uuendatakse igakuiselt 10% klientide sissetungimäära.”

Kui juhtisite koosolekut, rääkige sellest, mis selle koosoleku ajal juhtus, kuidas seda juhtisite või mis sai teie juhtimise tulemusel tehtud. Või kui koostate igakuise aruande, rääkige sellest, miks aruanne oluline on – kas see aitas eelarvet kursis hoida, müügi prioriteediks seadmist või klientide kaasamist? Vaadake veel näpunäiteid saavutuste jagamiseks oma CV-s .

Valige võimsad sõnad

Ettevaatust: ärge minge üle oma sõnavalikuga. Teadmatuid, ebatavalisi sõnu otsides pole tesaurust vaja välja murda! Kuid pidage meeles, et mõned sõnad on lihtsalt põnevamad kui teised – siin on mõned soovitatavad jõusõnad, mida oma CV-s kasutada .

Vaadake oma ametijuhendites üle sõnad, mida saab kogu dokumendis uuesti kasutada. Proovige neid rohkem varieerida. Näiteks “hallatava” asemel proovige “juhendatud” või “koordineeritud”.

On mõned sõnad, mis tulevad sageli üles jätkamisel. Mõelge: “meeskonnamängija” või “detailidele orienteeritud”. Need sõnad ja fraasid võivad juhtide palkamisel takerduda. Mõelge sellele, kuidas saate neid oskusi näidata, selle asemel, et väita, et neid omate. Näiteks võib selle asemel, et öelda “detailile orienteeritud”, siis võib-olla on teil täpp punkt “Puhta koodi vabastamine ja teiste aitamine väikeste koodivigade leidmisel”.

Üks ettevaatlik märkus: seal on teie töö kõla muljetavaldav ja sisukas – ja siis saab kiidelda. Kui paisutate äratuntavaid positsioone ülimenuka keelega, võib see tõesti tagasilöögi teha ja muuta teid tobedaks. Värbamisjuht teab, mida tähendab see, kui teie ametinimetus on “assistent” või “juhataja” ning positsiooni kohustuste süvendamine paisutatud keelega ei aita teil vestlust korraldada.

Ja kindlasti ärge olge petlik ega ebaaus. Elulookirjeldusele lamamine võib maksta teile töövõimaluse ja on isegi vallandamise põhjuseks, kui vale leitakse pärast seda, kui olete tööle võetud – siin on veel üks põhjus, miks on oluline jätkata oma CV ausana .

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *