Kuulamisoskust – Kuidas Saades Parem kuulaja saavad oma Karjääri

Posted on

Kuulamisoskust - Kuidas Saades Parem kuulaja saavad oma Karjääri
Kuulamine on pehme oskusi, mis võimaldab inimestel aru saada teiste edastada neid. See on osa kommunikatsioon oskuste kogumi, mis hõlmab keelt oskusi, mida tuntakse ka verbaalne suhtlemine ja suhtlemisoskus.

Kuigi ärakuulamise on füüsiline võime-üks meie viie meele-kuulamine on oskus, mis võib üksikisiku omandada ja täiustada jooksul oma elu. Hea kuulamine aitab teil paista kõige ametid, kuid suurepärane kuulamine on olulised mõnes.

Märkus : Isikud, kes on kuulmispuudega võib olla väga kuulajad, ja need, kes on väga hea kuulmine võib olla halb kuulajatele. Kuulamisoskus nõuda võime vastu võtta ja tõlgendada informatsiooni olenemata sellest, kuidas üks saab seda.

Kuidas oskab kuulata saab parandada oma karjääri

Hea kuulamine on hädavajalik edukas tööl. Nad võimaldavad teil edukalt teostada oma tööülesandeid, saada koos oma boss ja töökaaslased ja teenida oma kliendid.

Kui juht annab juhiseid, kuidas täita ülesanne, hea kuulamise oskused võimaldavad teil mõista oma ootusi. Teie võime täita ülesande edukalt suureneb.

Suurepärane suhtlemisoskus, sealhulgas kuulamisoskust, on hetkel vundament kõik head suhted. Töökoht suhted ei ole erandiks. Olles võimeline aru töökaaslastel võimaldab teil luua rapport nendega. See on instrumentaalne, kui meeskonnatöö-põhine keskkond.

Kliendid ja tarbijad saavad kasu ka oma hea kuulamise oskused. Et täita oma vajadusi siis peab olema võimalik aru saada, mida nad on.

7 viisi parandada oma kuulamisoskust

Järgi neid nõuandeid õppida, kuidas olla hea kuulaja:

 1. Hoida silma: Vaadates keegi silma vestluse ajal sunnib sind pöörama tähelepanu ka signaale kõneleja, et olete keskendunud, mida nad ütlevad.
 2. Mitte katkestada: Salvesta oma küsimusi ja kommentaare kuni kõneleja lõpetab rääkimise. Keegi osav on verbaalne suhtlemine peatub regulaarselt lubada kuulaja logima. See on okei seda teha need punktid, aga kui seda ei juhtu, oota.
 3. Istuda: Nihelev paneb sind vaatama igav.
 4. Tukkuma peast: See näitab, et kõneleja, et võtate teavet ta toimetav.
 5. Ole tähelepanelik mitteverbaalseid märguandeid: Pöörates tähelepanu sellele, mida kõneleja ei saa öelda on sama oluline kui on tähelepanelik tema sõnu. Otsi mitteverbaalseid märguandeid nagu näoilmeid ja poos täielikult mõista kõike.
 6. Tailiha poole spiiker : See näitab, et teine inimene, et olete tegelenud vestlus.
 7. Korda juhised ja vajalike küsimuste: Kui kõneleja on rääkimise lõpetanud, korrata tema juhiseid, et kinnitada, et saate aru neist. See on ka aeg küsida küsimusi.

Takistused kuulamine ja kuidas neid ületada

Takistused võivad segada oma võimet mõista, mida keegi ütleb. Nende hulka kuuluvad nii väliste ja sisemiste tegurite.

Kõneleja välismaa aktsendiga või kõne takistus võib raskendada mõista neid. Taustamüra nagu helide liikluses või valju muusika võib ka takistada teie võimet kuulata.

Sisemised tegurid võivad takistada teid. Oma kalduvusi ja eelarvamused võivad esitada oluliseks takistuseks. Näiteks ei tohi te keegi tõsiselt, sest oma eelarvamusi mõisted nende kohta. Ärevus või viha võib ka raskendada aru, mida keegi ütleb. Oma tähelepanu raskusi võib olla ka probleem.

Kui sul tekib üks või mitu neist teetõkked, proovige oma parima, et nendega toime tulla. Näiteks paluge raske aktsent rääkida aeglasemalt. Liigu vaiksem koht, kui taustamüra segab teie võimet võtta teavet. Vallutamine oma kalduvusi või eelarvamused on raskem, kuid olles teadlik neist on hea koht alustamiseks.

Karjäär, mis nõuavad Suurepärane kuulamisoskust

Suurepärane kuulamine on vaja teha esmane tööülesannetega neid ja teisi ameteid:

 • Vaimse tervise nõunik
 • kohtunik
 • Sotsiaaltöötaja
 • psühholoog
 • vaimulikkond
 • Air Traffic Controller
 • arst
 • Advokaat
 • vahendaja
 • Koolijuht

5 Peamised eelised on aktiivne kuulaja

Suurepärane kuulamine aitab teil:

 • Teostage oma tööd hästi
 • Luua head suhted oma kaastöötajatega ja boss
 • Töötada meeskonna liikmena
 • Vastata klientide või klientide vajadustele ja nende probleemide lahendamiseks
 • Meet kvalifikatsiooni eriti ametid
Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *