Kaip maksimaliai išnaudoti savo stažuotę

Posted on

Kaip maksimaliai išnaudoti savo stažuotę

Daugeliui kolegijos studentų ir neseniai baigusių absolventų stažuotė yra beveik būtinybė norint ateityje dirbti visą darbo dieną. Be stažuotės net kai kurios pradinio lygio pareigos yra nepasiekiamos. Taigi gali būti lengva stažuotę traktuoti kaip ne ką kita, kaip atspirties tašką kelyje į „tikrą“ darbą – tai, ką reikia ištverti, o ne mėgautis.

Tačiau stažuotės siūlo įvairias privalumus, ne tik užimtumą baigus studijas. Kartais stažuotė gali atskleisti, kad planuojamas karjeros kelias ar pramonė iš tikrųjų nėra jums tinkamiausia. Stažuotės gali padėti sukurti kolegų ir draugų tinklą, kuris gali trukti visą gyvenimą. Praktikos patirtis gali padėti jums patogiai ir pasitikėti biuro aplinkoje. Bet jūs negausite visų šių privalumų, jei tik pasirodysite ir skaičiuosite dienas, kol baigsis jūsų praktika.

Štai kaip maksimaliai išnaudoti savo stažuotės patirtį ir sutelkti dėmesį į visą savo karjerą, o ne tik į pradinę darbo vietą.

Išplėskite savo žinias

Per savo stažuotę stenkitės sužinoti apie įvairius dalykus. Susipažinkite su pramone ir darbo galimybių įvairove joje. Jei stažuojatės rinkodaros skyriuje, ieškokite redakcinės komandos arba programavimo skyriaus darbuotojų. Stebėkite, kuo jų darbas skiriasi nuo jūsų.

Siekite suprasti įmonę kaip visumą. Kaip tai organizuojama? Kokia įmonės kultūra ? Kurie darbuotojai laikomi žvaigždėmis? Kas daro gerą darbuotoją? Turėkite omenyje savo ateitį: ar norėtumėte dirbti tokioje įmonėje, kurioje stažuojatės, ar norėtumėte kitokios valdymo ar organizacinės struktūros? Interviu metu gausite klausimų apie tai, kaip jums patinka dirbti ir kokia aplinka jums tinka . Praktikos metu įgytos žinios atspindi jūsų atsakymą.

Praktikos metu galite sužinoti, kad įmonė ar pramonė ne jums. Jei taip yra, nežiūrėkite į stažuotę kaip į sugaištą laiką. Kuo anksčiau atrasite, kurie keliai jums netinka , tuo geriau.

Ugdykite pasitikėjimą praktika darbo vietoje

Jei visada lankėtės mokykloje ir dirbote ne visą darbo dieną mažmeninės prekybos ar maitinimo paslaugų srityje, stažuotė gali būti jūsų pirmasis susidūrimas su biuro kultūra. Tai… kitaip. Kuo daugiau sužinosite, kaip veikia biurai, pradedant pokalbiais prieš susitikimą ir baigiant žinojimu, kam kopijuoti į el. laiškus (ir kada), tuo patogiau jausitės, kai jūsų treniruokliai bus išjungti personalo vietoje.

Taip pat atminkite, kad pramonės žargono žinojimas yra labai naudingas, kai reikia iššifruoti darbo skelbimus , rašyti veiksmingus motyvacinius laiškus ir pokalbių metu atrodyti kaip patyręs profesionalas. Taigi sekite biure naudojamus įrankius ir susitikimų metu iškylančius madingus žodžius.

Išplėskite savo įgūdžius ir registruokite, ką darote

Stažuotės metu galite parašyti pirmąjį informacinį biuletenį ar kompiuterinę programą, sudaryti tvarkaraštį ar net vykdyti projektą. Tačiau kai kuriose stažuočių programose praktikantams skiriamas nuobodus darbas. Būkite tikri, kad ir kokį darbą dirbtumėte, įgyjate žinių ir įgūdžių, kurie skiriasi nuo to, ko išmokote klasėje.

Netgi paprastos užduotys, pvz., susisiekti su darbuotojais dėl informacijos, kuri būtų įtraukta į kasdienį el. laišką, vis tiek gali atrodyti efektyviai jūsų gyvenimo aprašyme . Tuo tikslu sekite viską, ką išmokote ir darote stažuotės metu. Gali būti naudinga vesti žurnalą. Arba tiesiog išsaugokite skaitmeninį užrašą arba el. laiško juodraštį su data kiekvieną kartą, kai atliekate naują užduotį. Pavyzdžiui, „11/9 – išmokau naują Excel formulę“; “11/22 – dalyvavo konferencijoje ir pristatė pagrindinius dalykus viso personalo susitikime.” Šios pastabos bus neįkainojamos, kai rašysite darbo aprašymą savo gyvenimo aprašyme .

Galiausiai atminkite, kad stažuotės tikslas yra ne tik padėti įmonei, bet ir mokytis. Susitikimų metu užsirašykite pastabas ir, jei kas nors neaišku, užduokite klausimus, kad paaiškintumėte vėliau. Jei kolegos mini įdomias, aktualias naujienas, išteklius ar patarimus, turėtumėte sekti ir sužinoti daugiau. Dėl visų šių tyrimų ir tolesnių veiksmų būsite geresnis, labiau informuotas kandidatas pokalbių metu.

Prašyti Atsiliepimų

Kaip praktikantas, jūsų pavadinime praktiškai yra „naujokas“. Tai gali būti nelinksma ir kartais apriboti jus nuo įdomesnių projektų, tačiau tai taip pat reiškia, kad tikimasi, kad nežinosite visko. Išnaudokite šiuos lūkesčius užduodami daug klausimų.

Taip pat ieškokite vadovų ir kolegų atsiliepimų. Sužinokite, ką galite padaryti geriau. Nors sunku išgirsti kritiką, šios žinios padės tobulėti. Be to, geriau tai sužinoti dabar, o ne dirbant visą darbo dieną, kai prastas darbas gali reikšti, kad esate išsiųstas pakuoti. Plius, jūs turite ką pasakyti, kai Interviuotojas paklausti: ” Koks jūsų didžiausia silpnybė?

Galiausiai, jei kada nors jūsų karjeroje klaidos nėra niokojančios, tai dabar. Idealiu atveju, žinoma, nepadarysite klaidų. Bet greičiausiai tai padarysi. Jei tai padarysite, tiesiog pripažinkite klaidą tiesiai šviesiai ir paklauskite vadovo, ką galite padaryti, kad ištaisytumėte situaciją. Tada pateikite jį pagal išmoktas pamokas.

Atiduok viską

Geriausios praktikos siūlo iššūkių kupiną, įdomų darbą. Bet, deja, taip būna ne visada. Štai keletas dalykų, kuriuos reikia atsiminti, jei jums sunku išlaikyti ryšį:

  • Klauskite daugiau: Savanoriaukite papildomam darbui ir projektams, jei atlikote paskirtas užduotis. Arba, dar geriau, sukurkite naudingų projektų ar užduočių sąrašą ir paklauskite savo vadovo, ar tinkama juos įgyvendinti.
  • Būkite atkaklus: jei įmanoma, anksti susitikite su savo vadovu, kad pamėgintumėte suprasti, kokių lūkesčių. Atminkite, kad dalis jų darbo yra užtikrinti, kad turėtumėte prasmingą patirtį. Jei žinote, kad norite susitikti su tam tikrais žmonėmis arba siekti tam tikrų gyvenimo aprašymo vertų tikslų, paminėkite tai savo viršininkui. Tiesiog atkreipkite dėmesį į jų tvarkaraštį – dauguma biuro darbuotojų yra pervargę.
  • Neatrodykite nuobodu: priklausomai nuo jūsų pareigų, tai gali būti iššūkis. Kad ir koks varginantis bebūtų darbas, neleiskite to matyti iš jūsų veido ar požiūrio. Netikrinkite telefono per susitikimus ar socialiniuose tinkluose prie savo stalo (žinoma, nebent tai yra jūsų darbo pareigų dalis).

Užmegzkite ryšius ir suraskite mentorių

Jei esate stažuotojų grupės dalis, galite užmegzti santykius, kurie tęsis visą gyvenimą. Nepraleiskite progos pabendrauti su bendraamžiais tinkamu laiku. Išplėskite savo socialinį ratą ne tik stažuotojų. Paprašykite bendradarbių išgerti kavos arba pasėdėti su jais per pietus. Dalyvaukite visos įmonės socialiniuose renginiuose ir bendraukite. (Įspėjimas: jei patiekiamas gėrimas, net jei esate pilnametis, valgykite saikingai. Būti apsvaigusiu praktikantu darbo renginyje nėra gera išvaizda.)

Galiausiai, ieškokite karjeros mentorių, kurie galėtų patarti, parašyti rekomendacijas ir padėti užmegzti svarbius ryšius. Jei turite bendradarbį, kuris išmano savo kelią, paklauskite, kaip jis atsidūrė ir ką jums patartų. Šie pokalbiai yra mentoriaus tipo santykių pradžia, kuri gali būti galinga jėga per visą jūsų karjerą.

Karjeros kelionės pradžia

Stažuotė yra daugiau nei dar viena užduotis, kurią reikia patikrinti norint įgyti kolegijos laipsnį. Kai išnaudojate visas savo stažuotės galimybes, žengiate pirmąjį žingsnį prasmingos ir naudingos karjeros link.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *