Geriausias laikas kreiptis dėl stažuotės

Posted on

Geriausias laikas kreiptis dėl stažuotės

Kada geriausias laikas kreiptis dėl stažuotės? Priklauso. Jei jus domina stažuotė su kreditais, turėsite patikrinti paraiškos pateikimo terminą savo mokykloje.

Konkurencingos stažuotės su oficialiu paraiškų teikimo procesu turės terminus, kurie yra ankstesni tais metais nei stažuotės mažoje organizacijoje arba toje, kurią organizuojate patys.

Ar gali pirmakursiai kreiptis dėl praktikos?

Dauguma studentų atliks stažuotę jaunesniaisiais ar vyresniaisiais metais, kad padidintų tikimybę, kad stažuotei bus pasiūlytas darbas. Tačiau vis dažniau studentai, siekdami įgyti patirties, stažuojasi per visą kolegijos karjeros laikotarpį. Jei jus domina stažuotė pirmaisiais metais, eikite į priekį ir pateikite paraišką.

Daugeliui stažuočių, ypač konkurencingų, mokamų programų didelėse įmonėse, reikia turėti ankstesnę stažuotę arba užklasinę patirtį, todėl svarbu pradėti anksti, jei galite.

Kada kreiptis dėl stažuotės kreditui gauti

Studentai, svarstantys galimybę atlikti praktiką, turėtų patikrinti savo kolegijos paraiškų pateikimo terminą, jei jie nori gauti kreditą už stažuotę.

Pastaba: dauguma kolegijų nesuteiks kredito po to, jei iš anksto neužsiregistravote stažuotei.

Kadangi dauguma kolegijų neužtikrins konkrečios praktikos studentams, taip pat turėsite susisiekti su darbdaviais gerokai prieš semestrą, kai planuojate atlikti praktiką, kad gautumėte poziciją.

Kada kreiptis dėl rudens ir pavasario stažuočių

Rudens praktikos atveju turėtumėte apsvarstyti galimybę susisiekti su darbdaviais prieš išvykdami iš kolegijos srities pavasarį, jei negalėsite grįžti iki rudens semestro. Spalio mėnuo yra tinkamas metas pradėti kreiptis į darbdavius ​​dėl pavasario stažuotės.

Jei darbdavys nurodo, kad jis dar nėra pasirengęs svarstyti kandidatų, paklauskite, kada anksčiausiai į jus gali būti atsižvelgta, atsižvelgiant į jūsų didelį susidomėjimą šia galimybe. Vietos nemokamos stažuotės vietos dažnai užpildomos pirmumo principu, todėl anksti pateikus prašymą atsiras daugiau galimybių.

Kada kreiptis dėl mokamos vasaros stažuotės

Konkurencingos apmokamos vasaros stažuotės turės terminus jau vėlyvą rudenį. Dažniausias laikotarpis, per kurį darbdaviai tikrins pretendentus į apmokamą stažuotę, bus nuo sausio iki kovo.

Daugelis kolegijų turi išteklių, kad padėtų finansuoti studentus, kurie dirbs nemokamoje vasaros stažuotėje. Pasitarkite su savo kolegijos karjeros biuru dėl šių terminų rudenį.

Pavėluotas prašymas atlikti stažuotę

Paprastai patartina kreiptis dėl stažuočių anksti, likus šešiems mėnesiams iki jų pradžios datos.

Patarimas: nesijaudinkite, jei pavėlavote, nes daugelis stažuočių, ypač neapmokamų, gali būti suplanuotos likus mėnesiui iki vasaros ar semestro, į kurį taikote.

Dažnai tai reiškia, kad studentai susisiekia su darbdaviais, kurie galbūt net nepaskelbė galimybės (kadangi daugelis paskelbtų praktikos vietų šiuo metu bus užpildytos) ir įtikins juos, kad jums būtų verta įsidarbinti kaip praktikantas.

Tinklas  su absolventais, mokytojais, treneriais, šeimos kontaktais, kaimynais ir vietos specialistais taip pat yra puikus būdas rasti stažuotę. Jei jums reikia užsidirbti pajamų, galite susitarti dėl ne visą darbo dieną atliekamo stažuotės grafiko ir susieti jį su apmokamu ne visą darbo dieną dirbančiu darbu.

Suplanavę stažuotę, būtinai sudarykite planą, kaip iš to  išnaudosite visas įmanomas galimybes . Be  gyvenimo aprašymo kūrimo , stažuotės suteiks vertingos darbo patirties.

Patarimai, kaip sėkmingai taikyti 

Laikykitės šių strategijų, kad paraiškų teikimo procesas būtų sėkmingas:

  • Būti organizuotam.  Sekite savo kolegijos ir įmonių, kuriose norėtumėte stažuotis, terminus. Taip pat galite nustatyti kalendoriaus priminimus, kad galėtumėte stebėti programas.
  • Taikyti daugeliui vaidmenų. Negalite tikėtis, kad gausite savo svajonių stažuotę, todėl būtinai pateikite paraišką dėl kelių.
  • Atkreipkite dėmesį į praktines detales.  Pavyzdžiui, jei vasarą stažuojatės kitoje vietoje nei jūsų namai ir (arba) kolegija, turėsite nustatyti, kur gyvensite ir kaip mokėsite už būstą. Taip pat pagalvokite apie finansus, ypač jei kreipiatės dėl nemokamos stažuotės.
  • Paruoškite profesinį gyvenimo aprašymą ir motyvacinį laišką.  Abu dokumentai turėtų būti pritaikyti pagal atliekamą vaidmenį. Štai  kolegijos gyvenimo aprašymo pavyzdys kartu su rašymo patarimais, o čia –  stažuotės motyvacinis laiškas .
  • Vykdykite taikymo instrukcijas. Gali reikėti  dalytis nuorodomis , pateikti savo darbų pavyzdžių arba atsakyti į klausimus. Atidžiai perskaitykite instrukcijas. Jei per mažai dėmesio kreipiate į instrukcijas, nuomos vadovai gali nepaisyti jūsų prašymo.

Pasiruoškite interviu

Kai pasieksite interviu, būtinai pasimokykite atsakyti į  įprastus interviu klausimus . Į pokalbį atvykite anksti ir  apsirengę profesionaliai . Vėliau nepamirškite išsiųsti  padėkos rašto .

Jūsų pokalbis vyks asmeniškai arba vaizdo įrašu. Jei virtualus interviu jums naujas dalykas, sužinokite, kaip pasiruošti vaizdo interviu .

Taip pat atminkite, kad jūsų stažuotė taip pat gali būti nuotolinė. Sužinokite, kaip maksimaliai išnaudoti nuotolinės stažuotės teikiamas galimybes , ir pasinaudokite sėkminga patirtimi.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *