Formatowanie Wskazówki na Curriculum Vitae (CV)

Posted on

Formatowanie Wskazówki na Curriculum Vitae (CV)

Czy trzeba napisać życiorys? Życiorys, powszechnie znany jako CV, jest alternatywą do pisania CV do ubiegania się o pracę. CV są najczęściej wykorzystywane w środowisku akademickim, badania i medycyny – nie wspominając już o większości zadań poza granicami Stanów Zjednoczonych.

Choć CV jest zazwyczaj tylko stronę lub dwie długości, CV jest bardziej szczegółowy, a więc dłużej, często zawierający więcej informacji o osiągnięciach akademickich niż CV. CV różnić w zależności od dziedziny i doświadczenia, ale istnieje szereg formatu ogólnego i styl wytycznych można śledzić podczas tworzenia CV. Istnieją również pewne odcinki większość ludzi zawierają w swoim życiorysie.

Jeśli planujesz używać papierową kopię swojego CV, należy go wydrukować na papierze CV o wysokiej jakości. Korzystanie z papieru, który jest lepszej jakości pomaga przedstawiać swój profesjonalizm.

Dowiedz się, jak sformatować swój życiorys i co należy uwzględnić. Przegląd wskazówek CV i posłużyć się przykładem formatu jako szablon do swojego CV.

Program vitae Przykładowy format

Twoje informacje kontaktowe
Imię
Adres
Telefon
Telefon komórkowy
E-mail

Opcjonalnie Personal Information
informacja ta nie jest zawarta w CV amerykańskich. Może to być wymagane w innych krajach.
Data urodzenia
miejsce urodzenia
obywatelstwo
Visa status
Płeć
Stan Cywilny
małżonka Nazwa
Dzieci

Zatrudnienie Historia
Lista w kolejności chronologicznej, zawierać dane o pozycji i daty.
Praca Historia
stanowisk akademickich
badań i szkoleń

Edukacja
Dołącz dat, kierunki i szczegóły stopni, szkoleń i certyfikacji.
Post-doktoranckie szkolenia
Graduate School
University
High School (w zależności od kraju)

Kwalifikacji zawodowych
Certyfikaty i Akredytacje

Znajomość obsługi komputera

nagrody

publikacje

Książki

profesjonalne członkowstwo

Zainteresowania

Życiorys formatowanie Szybkie porady

CV Długość: Podczas CV są zazwyczaj jedna strona długo, większość CV są co najmniej dwie strony, a często znacznie dłużej.

Wybór czcionki i rozmiar czcionki: Nie ma potrzeby korzystania ozdobne czcionki, które są trudne do odczytania; Times New Roman, Arial, Calibri lub czcionki takie jak te są najlepsze. Twój rozmiar czcionki powinna wynosić między 10 a 12 punktów, choć imię i nazwisko oraz Nagłówki sekcji może być trochę większy i / lub pogrubione.

Format: Jednak zdecydujesz się zorganizować sekcje CV, należy zachować każdy jednolity przekrój. Na przykład, jeśli umieścić nazwę jednej organizacji kursywą, każda nazwa organizacja musi być kursywą. Jeśli to zdanie lub dwa o swoich osiągnięciach w określonym położeniu, społeczności, itp, zrób listę punktowaną każdej realizacji. Pozwoli to zachować swoje CV zorganizowane i łatwe do odczytania.

Dokładność: Pamiętaj, aby zmieniać swoje CV przed wysłaniem. Sprawdzanie pisowni, gramatyki, czasy, nazwy firm i ludzi, etc.

Co zawrzeć w CV

Nie wszystkie CV wyglądają tak samo. Możesz zdecydować się na to tylko niektóre z tych odcinków, bo inni nie mają zastosowania do tła lub branży. Zawierać co wydaje się właściwe dla danego obszaru specjalizacji.

Uwaga : Twoje CV powinno się zmieniać w stylu i treści na podstawie pozycji i organizacji, które się ubiegamy się.

Informacje kontaktowe: Na górze CV, podać swoje imię i nazwisko oraz dane kontaktowe (adres, numer telefonu, adres e-mail, itp.) Poza USA, wiele CV to jeszcze bardziej osobiste informacje, takie jak płeć, datę urodzenia, stan cywilny, a nawet imiona dzieci. Chyba że stosują się do zewnętrznej pracy w Stanach Zjednoczonych, nie ma potrzeby uwzględniania tych informacji.

Wykształcenie: To może obejmować badania uczelni i absolwentów. Obejmują szkoły uczęszczanej, termin badania i stopień odebrany.

Nagrody i wyróżnienia: Zapraszam do LIST klasyfikacji swojego dziekana, resortowe, nagrody, stypendia, stypendia, oraz przynależność do stowarzyszeń wyróżnieniem.

Teza / Rozprawa: Dołącz tezę lub tytuł pracy doktorskiej. Użytkownik może także zawierać krótkie zdanie lub dwa na swojej pracy i / lub nazwę swojego doradcy.

Badania Doświadczenie: Lista każde doświadczenie badawcze masz, w tym, w którym pracował, kiedy iz kim. Obejmować wszelkie publikacje wynikające z badań.

Doświadczenie zawodowe: Lista odpowiednie doświadczenie zawodowe, w tym zakaz pracy akademickiej, że czujesz się związany. Listy pracodawcy, stanowisko oraz termin zatrudnienia. Zawierać listę krótkie swoich obowiązków i / lub osiągnięcia.

Doświadczenie uczy: Lista jakieś pozycje dydaktyczne zostały przeznaczone. Zawierać nazwę szkoły, oczywiście, i semestru. Można także wszelkie inne istotne nauczania lub grupy doświadczenie lidera.

Umiejętności: Lista wszelkie odpowiednie umiejętności, które nie zostały jeszcze wymienione do tej pory, jak umiejętności językowe, umiejętności obsługi komputera, umiejętności administracyjnych, etc.

Publikacje i prezentacje: Lista wszelkie publikacje masz napisane, współautorem lub przyczyniły się do. Zawierać wszystkie niezbędne informacje bibliograficzne. Należy również zawierać żadnych elementów aktualnie pracujemy. Obejmują papiery ty prezentowane na konferencjach i / lub stowarzyszenia: lista nazwa papieru, nazwę konferencji oraz lokalizacji i daty.

Profesjonalne Przynależność: Lista wszelkie stowarzyszenia zawodowe, do których należą. Jeśli jesteś członkiem zarządu stowarzyszenia, listy swój tytuł.

Zajęcia pozalekcyjne: Dołącz Każdy wolontariusz lub Work Service zostały zrobione, jak również żadnych klubów lub organizacji, do których należały. Można również dołączyć dowolny studia za granicą doświadcza tutaj, jeśli nie już o nich.

Myślenia poprzez swoje CV

Bądź pewien, że CV jest właściwym wyborem dla Ciebie: W zależności od otwarcia pracy i swojej historii pracy, CV może być lub nie być najlepszym sposobem, aby podkreślić swoje umiejętności i doświadczenia. Na przykład, jeśli twoje doświadczenie mieści się na jednej stronie, życiorys może być lepszym wyborem.

Przykładowa opinia Curriculum Vitae przed zapisem: Jeśli zaczynasz swoje CV od podstaw, próbki vitae ocena programowych pierwszy i korzystać z szablonu, aby zbudować swoje pisanie. Pamiętaj, aby spersonalizować swoje CV, aby odzwierciedlić swoje unikalne doświadczenie i kwalifikacje.

Napisz Curriculum Vitae niestandardowy dla każdego zadania Otwarcie : Tak, to zajmuje więcej czasu niż po prostu wysyłając CV rodzajowe – ale warto. Napisz własny CV podkreślając umiejętności i doświadczenie zawodowe, które sprawiają, że idealnie pasuje do roli, a będziesz zwiększyć swoje szanse na uzyskanie wywiadu.

Program vitae Przykład

EMILY WILLIAMS
42 Oak Drive, Centrum miasta, Indiana, 46278
Telefon: 555-555-5555
komórkowy: 555-666-6666
email@email.com

EDUKACJA

Ph.D. , History, University of centrum miasta, 2018
Rozprawa: „Podróżowanie West: A History of Railroad, 1850/00”
Rozprawa Advisors: William James (pierwszy czytnik), Tatiana Ayole (drugi czytnik)

MA , History, University of centrum miasta, 2015
Rozprawa: „The Golden Spike: Rola kolejowe w rewolucji przemysłowej”
Dissertation Advisor: John Murray

BA, American Studies, Rogers College, 2010
Ukończyła z wyróżnieniem

HONORY I NAGRODY

Najlepsza praca dyplomowa Award, Uniwersytet Center City, 2018
Otrzymane wyróżnienie dla najlepszej pracy doktorskiej w naukach humanistycznych. Trzy nagrody przyznawane są corocznie Ph.D. absolwentów humanistycznych, nauk fizycznych oraz nauk społecznych i behawioralnych.

James Doe Award, Uniwersytet Center City, 2017
Zważywszy na student, który uzyskał najwyższą GPA w ich szkole.

Phi Beta Kappa, zaprosił Junior Rok Rogers College, 2009

Lista Deana, Rogers College, 2007-2010

PUBLIKACJE

„Rola Kolej w rozwoju Filadelfii, 1840-1860.” Journal of American History i Technologii tom 71, nr 8 (wiosna 2018)… 88-101.

„Recenzja książki:. Michael Weston przemierza Filadelfii” Filadelfia Historia Dz. Cz. 71, nr 2 (jesień 2017): 121-123.

DOŚWIADCZENIE NAUCZYCIELSKIE

Instruktor, Uniwersytet centrum miasta, 2016-2018

  •  Więzień, 1865-obecnie
  •  History of Technology

Asystent, Uniwersytet w centrum miasta, 2014-2016

  • Historii świata
  • Kultura popularna w Ameryce

prezentacji konferencyjnych

„The Rise of the Easton Railroad Company.” History of America Konferencji. Philadelphia, PA, 2018.

„Kolej w literaturze amerykańskiej.” American History Railroad Conference. Trenton, NJ, 2017.

PROFESJONALNY SERWIS

Prezydent Uniwersytetu w centrum Graduate Student Association, 20XX
Organizator konferencji, absolwent Historii Konferencji, Uniwersytet Center City, 20XX

PRACA SPOŁECZNA

Współorganizator dba centrum miasta, Uniwersytet Center City Outreach Program, 20XX

PROFESSIONAL afiliacje

Amerykańscy historycy Organizacja
Organizacja amerykańskiej Technologii

Języki

Angielski: Język Język
hiszpański: Płynna, zaawansowane Czytanie i Pisanie
Mandarin: Novice Głośnik

ZNAJOMOŚĆ OBSŁUGI KOMPUTERA

Microsoft Office, WordPress, Google Analytics, Social Media

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *