Sedem základných pravidiel práce, ktoré zvyšujú vašu produktivitu

Posted on

Sedem základných pravidiel práce, ktoré zvyšujú vašu produktivitu

Ak sa snažíte vyrovnať svoj osobný profesionálny život na jednom mieste, vždy môže existovať niekoľko neočakávaných vrások, ktoré znižujú vašu profesionálnu produktivitu. Väčšine problémov, s ktorými sa stretávajú domáci pracovníci (napr. Prerušenia, rozptýlenie atď.), Sa však dá vyhnúť stanovením niektorých pravidiel pre prácu v domácnosti pre vašu rodinu, pre seba a dokonca aj pre vašich spolupracovníkov. Aj keď sa špecifiká pravidiel rodiny v každej domácnosti budú líšiť, vyriešite týchto sedem problémov, aby ste zaistili svoju produktivitu

1. Nastavte (a sledujte) pracovné hodiny

Keď pracujete v externej kancelárii, ísť domov je signálom, že váš pracovný deň je u konca. Ak už ste doma, práca sa môže ľahko natiahnuť do večera alebo cez víkendy. Spolupracovníci si môžu myslieť, že pretože pracujete doma, ste vždy k dispozícii. Alebo na druhú stranu, je možné nechať rozptýlenie jesť preč v čase, keď máte pracovať. Jedným z riešení je nastavenie pracovnej doby vopred.

Môže to byť také jednoduché ako vytvorenie mentálneho plánu na začiatku každého dňa alebo zložité, ako vyplnenie mesačného plánu, v závislosti od vašich potrieb. Kľúčom musí byť realita.

Tip: Ak ste zamestnancom telekomunikácií, váš zamestnávateľ vám mohol nastaviť pracovný čas. Ak ste nezávislým dodávateľom alebo vlastníkom domácich firiem, možno budete chcieť vo svojom dni zohľadniť určitú úroveň flexibility. Uistite sa, že plánovaná pracovná doba je známa pre celú vašu domácnosť. Ak deti nerozumejú vášmu rozvrhu, nepochopia svoje miesto v ňom.

Aby ste sa ubezpečili, že pracujete, keď by ste mali, zvážte vedenie denníka alebo použitie časovača, aj keď sa to od vás nevyžaduje. Váš dojem, koľko hodín pracujete, nemusí byť taký presný, ako si myslíte.

2. Nastavte (a dosiahnite) ciele

Nestačí len nastaviť časový plán; musíte si stanoviť ciele toho, čo v tom čase dosiahnete.

Možno, že stanovenie cieľov, či už krátkodobých, strednodobých alebo dlhodobých, je už súčasťou vašej dohody o spolupráci so zamestnávateľom. Ak nie, mali by ste to urobiť pre seba a uistiť sa, že sú založené na pevných základoch vašich hodnôt.

Dôležitá informácia : Pri vytváraní cieľov začnite dlhodobejšie a pracujte späť. Kde by ste chceli, aby bol váš domáci podnik za rok? Aké projekty chcete v najbližších šiestich mesiacoch vykonávať vo svojej práci? Potom sa obráťte, aby ste identifikovali kroky, ktoré musíte podniknúť na dosiahnutie týchto cieľov, a zapracovajte ich do svojej každodennej alebo týždennej rutiny. Pravidelne vyhodnoťte svoj pokrok.

3. Obmedzte prerušenia zo strany rodinných príslušníkov

To, čo si zaslúži prerušenie počas pracovného času, by malo byť jasné každému vrátane dospelých. Deti majú tendenciu zabúdať na pravidlá, zatiaľ čo dospelí si myslia, že sa na ne neuplatňujú.

Ak sú vaše deti malé, vaše pravidlá budú musieť byť voľnejšie, ako keby boli vaše deti dosť staré na to, aby sa postarali o svoje vlastné potreby. Ale aj keď sú schopní, to neznamená, že budú chcieť. Držte riadok pri odpovedaní na prerušenia a nakoniec sa prestanú pýtať alebo aspoň pýtať toľko.

Tip : Jedným zo spôsobov, ako minimalizovať prerušenia detí, je naplánovať si čo najviac deň. Občerstvenie, oblečenie atď. Vopred rozložte. Naplánujte veci, ktoré majú deti robiť, keď pracujete. Počas dňa si urobte malú prestávku. Ak deti vedia, že sa v určitom okamihu objavíte z vašej kancelárie, je ľahšie čakať, až vám poviem najnovšie správy.

Ak máte starostlivosť o deti, poskytnite svojmu opatrovateľovi oprávnenie tým, že vám nebude počuť volanie, keď budete počuť plač vášho dieťaťa. Verte, že to váš sitter zvládne.

Ak je vaším opatrovateľom váš manželský partner, autorita nemusí byť problémom, ale môže sa cítiť voľnejší, aby vás prerušil, ako by mala opatrovateľka. Bez ohľadu na to, kto je vaším opatrovateľom, vopred sa porozprávajte o tom, čo si vyžaduje prerušenie.

4. Znížte rozptýlenie

Prerušenia inými nie sú jedinou formou rozptýlenia, s ktorou sa domáci pracovníci stretávajú. Všetci nás môžu rozptýliť e-mailom, sociálnymi médiami, domácimi prácami, televíziou a oveľa viac. Aby ste sa vyhli rozptyľovaniu, keď pracujete doma, potrebujete sebadisciplínu. Kľúčom k rozvoju je pochopenie vašich slabostí. Ako už bolo spomenuté vyššie, vedenie denníka o vašich hodinách a činnostiach môže byť užitočné pri odhaľovaní miesta, kde ste mimo cesty. Akonáhle budete vedieť, čo vás rozptyľuje, stanovte si pravidlá, hodiny, postupy a ciele pre seba.

5. Vytvorte produktívne pracovné prostredie

Vytvorenie produktívneho prostredia sa začína fyzickým pracovným priestorom, ale presahuje to. Samostatná domáca kancelária s dverami je ideálna, ale my všetci nemáme na to priestor. Kdekoľvek pracujete, či už je to roh v jedálni alebo v spálni, mal by byť na tento účel vyhradený. Je neefektívne nastavovať a rušiť váš pracovný priestor každý deň. Malo by to byť miesto, kde budete najmenej prerušení.

Ak máte vyhradenú domácu kanceláriu, je jedným z najzákladnejších rozhodnutí, ktoré musíte urobiť, či sú vo vašej kancelárii povolené deti počas pracovnej doby. Ak máte časté telefonické alebo video stretnutia, možno budete potrebovať politiku uzavretých dverí. Ak povolíte deťom vo vašej kancelárii, pravdepodobne budete potrebovať nejaké pravidlá. Môžu byť dosť jednoduché na to, aby ich mohli sledovať aj batoľatá: zaklopať pred vstupom alebo nikdy nevstúpiť, keď ste na telefóne alebo vždy používajte tiché hlasy.

Súčasťou nastavenia produktívneho prostredia je aj to, ako sa prezentujete za prácou. Aj keď ste nikdy nemali videozáznamy, pred začiatkom práce sa vyčistite a oblečte. Práca vo vašich PJ by mohla znieť tak, ako by to bolo skvelé, ale neprináša vám to v správnom rámci mysle, aby ste pracovali efektívne.

6. Primerane multitask

Všetci niekedy robíme viac vecí naraz, ale keď pracujete doma (najmä s deťmi), môže byť lákavé urobiť to príliš veľa. Môže vám zanechať reťazec rozpracovaných projektov a deti, ktoré cítia, že nikdy vašu úplnú pozornosť nemajú.

Trik spočíva v efektívnom multitaskingu a v obmedzenom rozsahu. Počas audiokonferenčného hovoru je v poriadku zložiť bielizeň alebo skontrolovať e-mail, kým čakáte na vyzdvihnutie dieťaťa z nejakej aktivity. Pri interakcii s dieťaťom však chcete byť úplne prítomní alebo odložiť, kým nebudete venovať všetku pozornosť.

7. Buďte prístupní

Ak pracujete na diaľku, váš zamestnávateľ, klienti alebo zákazníci musia veriť, že pracujete v ich mene tak, ako očakávajú. Aby ste si túto dôveru vybudovali, musíte byť prístupní. To znamená, že budete písať efektívne e-maily a rýchlo odpovedať ostatným. Znamená to zdvihnúť telefón a v prípade potreby zavolať. Môže to dokonca znamenať príležitostne ísť do kancelárie.

 

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *