Kā informatīva intervija var uzlabot jūsu karjeru

Posted on

Kā informatīva intervija var uzlabot jūsu karjeru

Prasmīgi izmantota informatīvā intervija ir viens no vērtīgākajiem darba informācijas avotiem. Lai gan saruna var aptvert daļu no vienas un tās pašas pamatinformācijas uzņēmuma tīmekļa vietnē, tā sniedz iespējas elastīgam iekšējam skatījumam uz darba jomu, kam nav līdzvērtīgas citiem avotiem.

Kas ir informatīvā intervija?

Šāda veida intervija tiek veikta, lai savāktu informāciju par darbu, karjeras jomu, nozari vai uzņēmumu. Tā nav darba intervija. Tā vietā tā ir iespēja runāt ar personu, kas strādā jomā, par kuru vēlaties uzzināt vairāk.

Padoms: izmantojot informatīvu interviju, varat uzzināt par konkrētu darba veidu, personas karjeras ceļu vai informāciju par nozari vai uzņēmumu.

Sarunas laikā varat (cerams) atklāt, kāds ir cilvēka darbs, ko viņš dara, kādi pienākumi viņam ir un kā ir strādāt savu darbu savā uzņēmumā.

Kā atrast cilvēkus, ar kuriem runāt

Jūsu tīkls var palīdzēt. Varat sazināties ar draugiem, ģimeni un paziņām, lai noskaidrotu, vai viņi pazīst kādu no nozarēm, kuru jūs interesē, un var izveidot savienojumu. Ja ir kāds konkrēts uzņēmums, kurā vēlaties strādāt, apsveriet iespēju slēgt līgumu ar kādu, izmantojot LinkedIn, lai pieprasītu informatīvu interviju. Varat arī sazināties ar cilvēkiem, kurus satikāt tīklošanās pasākumos vai darba gadatirgos.

Informatīvo interviju priekšrocības

Informatīvā intervija sniedz tiešu pieredzi un iespaidus par kādu profesijā, un to vada jūsu jautājumi.

Intervēšana bez stresa

Informatīvā intervija jums un darba devējam rada mazāku stresu nekā parasta darba intervija .  Jūs esat tas, kas kontrolē. Jūs varat apspriest ikdienā paveikto un saistīt to ar savām interesēm un jūtām. Papildus priekšrocībām, ko sniedz vērtīgas karjeras informācijas iegūšana, informatīvā intervija sniedz iespēju celt pašapziņu un uzlabot spēju tikt galā ar darba interviju .

Iekšējā informācija 

Tā kā šī saruna nav vērsta uz darbu, tā var būt nedaudz atklātāka. Ir pieņemami jautāt par tēmām, kas parasti ir tabu pirmajā oficiālajā intervijā (piemēram, alga, pabalsti un stundas). Jūs varat atklāt, ka persona, ar kuru jūs runājat, dalīsies sarežģītos nozares aspektos, kā arī pozitīvos aspektos. Varat arī saņemt padomus un padomus, kas palīdzēs nostiprināt jūsu pieteikumu. Piemēram, ja persona, ar kuru runājat, turpina lietot kādu konkrētu modes vārdu, iespējams, vēlēsities to iekļaut savā pavadvēstulē.

Attiecību veidošana

Liela daļa no veiksmīgas darba meklēšanas ir tas, ko jūs zināt. Jūsu kontaktpersonas var zināt par vakancēm, kas vēl nav publicētas vai var sniegt vērtīgu ievadu. Izmantojot šo informatīvo interviju, jūs paplašināt savu tīklu.

Kā veikt informatīvu interviju

Katra intervija jums jāuzskata par biznesa tikšanos un jāuzvedas profesionāli.

Ja iepriekš būsiet skaidri norādījis savas intervijas mērķi, visticamāk, jūs atradīsit ieinteresētu un izpalīdzīgu personu.

Atcerieties tikšanās laiku un nekavējoties nāciet uz interviju. Jums nevajadzētu būt ne pārāk brīvi ģērbtam, ne pārāk ģērbtam. Regulāra biznesa attire ir piemērots. Pārliecinieties, vai zināt tās personas vārdu, ar kuru tiekaties, pareizu viņa vārda izrunu un amata nosaukumu. Veiciet kādu personu un viņa uzņēmuma izpēti.

Nāciet ar jautājumiem un esiet gatavi vadīt sarunu. Noteikti ņemiet vērā personas laiku. Centieties sarunai būt īsai (apmēram 15 līdz 30 minūtes), ja vien iepriekš neesat vienojies par citu laika grafiku. Un atcerieties: arī jūsu kontaktpersona var uzdot jums jautājumus. Esiet gatavs ar liftu .

Informatīvie intervijas jautājumi

Tā kā informatīvajā intervijā varat uzdot tik daudz jautājumu, cilvēki sapulces laikā dažkārt veic piezīmes. Ierobežots piezīmju veikšanas apjoms ir attaisnojams ar nosacījumu, ka jūsu kontakts ir patīkams un tas nepārtrauc saziņu starp jums abiem.

Intervijas laikā mēģiniet uzdot jautājumus, kas pārsniedz to, ko varat uzzināt, ātri meklējot tiešsaistē. Varat jautāt personai par viņa ceļu uz šo amatu, ikdienas pienākumu aprakstu un padomus, ko viņš varētu piedāvāt jums kā personai, kuru interesē darbs šajā jomā.

Pēc intervijas izveidojiet īsu apskatīto tēmu un atklātās informācijas izklāstu. Tas prasīs tikai dažas minūtes un nodrošinās, ka atcerēsities apspriestos svarīgos punktus. Vēlāk, strādājot no sava izklāsta, varat izveidot detalizētāku intervijas atskaiti.

Profesionālie jautājumi, kas jāuzdod

  1. Kāds ir personas, kuru intervējat, tituls?
  2. Kādi ir citi amatam bieži lietotie nosaukumi?
  3. Kādi pienākumi tiek veikti parastajā dienā, nedēļā, mēnesī, gadā? Vai viņai vai viņam ir noteikta rutīna? Cik liela ir daudzveidība ikdienā? Kad cilvēks apraksta pienākumus, jautājiet, kādas prasmes ir nepieciešamas.
  4. Kāda izglītības programma ir ieteicama kā sagatavošanās? Jautājiet par atšķirību starp vēlamajiem kursiem un tiem, kas ir obligāti.
  5. Kādi kursi ir visvērtīgākie, lai iegūtu prasmes, kas nepieciešamas panākumiem šajā profesijā? Jautājiet par atšķirību starp vēlamajiem kursiem un tiem, kas ir obligāti.
  6. Kādu grādu vai sertifikātu darba devēji meklē?
  7. Kādu darba/prakses pieredzi darba devēji meklētu darba pretendentam, un kā cilvēks šo pieredzi iegūst?
  8. Vai ir ieteicamas kādas kopskolas aktivitātes?
  9. Kādi pasākumi (neskaitot izglītības un pieredzes prasības ) ir nepieciešami, lai ielauztos šajā profesijā (piemēram, eksāmens, intervija, dalība arodbiedrībā)?
  10. Kādi ir svarīgi atslēgvārdi vai modes vārdi, kas jāiekļauj  CV  vai  motivācijas vēstulē  , meklējot darbu šajā jomā?
  11. Kādas ir izaugsmes iespējas un kādā amatā? Vai ir nepieciešams augstāks grāds, un ja jā, tad kādā disciplīnā?
  12. Kuras prasmes ir vissvarīgākās apgūt (ti, kādas  prasmes meklē darba devēji)?
  13. Kādas ir galvenās vai vissvarīgākās personiskās īpašības, lai gūtu panākumus šajā jomā?
  14. Kādos dažādos apstākļos var strādāt šīs profesijas cilvēki (ti, izglītības iestādes, uzņēmumi, bezpeļņas organizācijas)?
  15. Kādi citi darbinieki bieži mijiedarbojas ar šo amatu?
  16. Vai ir pierādījumi par atšķirīgu attieksmi pret vīriešiem un sievietēm attiecībā uz darba pienākumiem, atalgojumu un izaugsmes iespējām?
  17. Kādas ir nodarbinātības izredzes padomdevēja ģeogrāfiskajā apgabalā? Kur ir labākās darba izredzes? Kādas ir nodarbinātības izredzes konsultanta uzņēmumā? Vai mobilitāte ir nepieciešams veiksmes faktors?
  18. Kādas ir dažas saistītās profesijas?
  19. Kādi ir dažādie algu diapazoni?
  20. Vai parastajam darbiniekam ir noteikts grafiks, vai arī darba laiks ir elastīgs?
  21. Kādas ir prasības un neapmierinātība, kas parasti pavada šāda veida darbu?
  22. Vai šajā jomā pastāv tipiska komandķēde?
  23. Kā jūs varat noteikt, ka jums ir spējas vai potenciāls gūt panākumus šajā konkrētajā profesijā?
  24. Vai šī ir strauji augoša joma? Vai ir iespējams paredzēt turpmākās vajadzības pēc darbiniekiem šajā jomā?
  25. Kāda veida tehnoloģijas tiek izmantotas un kā tās tiek izmantotas?
  26. Kur atrodami darba piedāvājumi?
  27. Kādas ir sākuma līmeņa pozīcijas šajā jomā, ko varētu apsvērt brīvās mākslas absolvents?
  28. Ko padomdevējs tagad zina, ko būtu bijis noderīgi zināt, kad viņa vai viņš atradās jūsu vietā?

Funkcionālie jautājumi, kas jāuzdod

  1. Cik stundas strādā konsultants?
  2. Kāda veida izglītība ir konsultantam?
  3. Kāds bija padomdevēja karjeras ceļš no koledžas līdz mūsdienām?
  4. Kādi ir padomdevēja darba apmierinošie aspekti?
  5. Kāds ir lielākais spiediens, spriedze vai satraukums darbā?
  6. Kādi ir galvenie darba pienākumi?
  7. Kādas ir grūtākās problēmas un lēmumi, ar kuriem konsultantam ir jātiek galā?
  8. Kas darbā rada vislielāko neapmierinātību? Vai tas ir raksturīgi šai jomai?
  9. Kā padomdevējs raksturotu darba vietas atmosfēru/kultūru?
  10. Vai padomdevējs domā, ka esat noklusējis kādu svarīgu jautājumu, kas būtu noderīgi, lai uzzinātu vairāk par darbu vai profesiju?
  11. Vai padomdevējs var ieteikt citus, kas varētu būt jums vērtīgi avoti?

Turpiniet ar pateicības piezīmi

Uzrakstiet  pateicības piezīmi  cilvēkiem, kurus intervējāt. Ziņojiet viņiem, ja esat ievērojis ieteikumus. Varat arī sazināties ar viņiem pakalpojumā LinkedIn, ja vēl neesat to izdarījis.

Veidojot ciešu saikni ar karjeras kontaktiem, jūs palielināsiet iespējamību, ka viņi piedāvās palīdzību jūsu darba meklējumos, kad būsit gatavs nākamajam solim darba meklēšanas procesā.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *