5 Sociālās prasmes darbavietā Success

Posted on

5 Sociālās prasmes darbavietā Success

Kādas ir sociālās prasmes, un kāpēc tie ir svarīgi darba vietā gūtu panākumus? Sociālās prasmes, ko sauc arī par “starppersonu prasmes,” ir tie, mēs izmantojam, lai sadarboties un komunicēt ar citiem cilvēkiem. Šīs prasmes ietver gan verbālās prasmes (tā, kā jūs runāt ar citiem cilvēkiem) un neverbālās prasmes (jūsu ķermeņa valodu, žestus un acu kontakts).

Kāpēc darba devēji vērtība Sociālās prasmes

Sociālās prasmes ir svarīgas mīkstās prasmes – personiskās īpašības (atšķirībā iegūtas izglītības, mācību vai darba pieredze profesionālās cieto prasmes), kas ir galvenais, lai mijiedarboties arī ar citiem. Gandrīz katrs darbs prasa sociālās prasmes. Ja strādājat komandā, jums ir nepieciešams, lai varētu iztikt ar citiem. Ja jūs strādājat ar klientiem, jums ir uzmanīgi klausīties viņu jautājumiem un problēmām. Ja esat vadītājs, jums tiks aicinātas motivēt darbiniekus.

Piezīme : pat tad, ja jūsu darbs nav saistīts ar mijiedarbību ar citiem cilvēkiem ir ļoti daudz, jums joprojām ir nepieciešams, lai piemīt dažas sociālās prasmes sadarboties ar darba devēju un kolēģiem.

Tā kā sociālās prasmes, ir tik svarīgi, gandrīz katrs darba devējs meklē darba kandidātus ar šīm kompetencēm. Tādēļ ir svarīgi, ka jūs apliecināt, ka jums ir spēcīgs sociālās iemaņas Jūsu CV, motivācijas vēstuli un interviju.

Šeit ir saraksts ar top pieci sociālās prasmes, darba devēji meklē ar darba pretendentu. Arī apskatīt turpmākos padomus par to, lai pierādītu, ka jums ir sociālās prasmes visā jūsu darba meklēšanu.

Top 5 Sociālās prasmes

1. Empātija

Empātija ir ļoti svarīga prasme. Lai sazinātos arī ar citiem, jums ir jāspēj saprast, kā viņi jūtas. Empātija ir īpaši kritisks, saskaroties ar klientiem, kas nāk pie jums ar jautājumiem vai problēmām. Jums ir nepieciešams, lai paustu patiesas rūpes par saviem jautājumiem, kā arī palīdz tās risināt.

2. Sadarbība

Sadarbība ir īpaši svarīgi, ja jūs strādāt komandā, kur jums būs nepieciešams, lai partneris ar citiem, lai sasniegtu kopīgu mērķi. Tomēr, pat ja jums nav strādāt komandā, sadarbība joprojām ir nepieciešama tajos gadījumos, kad tiek prasīts strādāt kopā kolēģiem, lai palīdzētu sasniegt mērķus jūsu organizācijā.

3. Verbālā un Rakstiskā komunikācija

Verbālā komunikācija ir spēja izteikt sevi, izmantojot skaidru valodu, citi var saprast. Jums būs nepieciešams cietas verbālās komunikācijas prasmes, kad tu runā ar citiem personīgi vai pa tālruni. Rakstiskā komunikācija sāk spēlēt, kad jūs rakstīt e-pastu, tekstu, vēstules, ziņojumu vai prezentāciju – šeit, gadījumā gramatikas, pareizrakstības un formātu ir nepieciešami.

4. klausīšanās

Vēl viens svarīgs komunikācijas prasmes, kas palīdz jums mijiedarboties arī ar citiem, ir klausīšanās. Jums ir nepieciešams, lai varētu klausīties uzmanīgi, ko darba devējs stāsta jums darīt, lai to, ko jūsu kolēģi saka sanāksmē, un to, ko jūsu darbinieki jautāt jums. Jums ir uzklausīt klientu bažām un izteikt viņiem, ka esat sapratis tos. Cilvēki arī atbildēt uz citiem, kad viņi jūtas viņi tiek uzklausīti.

5. Neverbālā komunikācija

Kaut verbālā komunikācija ir svarīga prasme, tāpēc ir neverbālā komunikācija. Caur jūsu ķermeņa valodu, acu kontakts, un sejas izteiksmes, jūs varat izteikt, ka esat iejūtīgs cilvēks, kurš uzmanīgi klausās citiem.

Kā rādīt sociālo palodzes ar darba meklēšanu

Centieties, lai pierādītu, ka jums ir visas šīs sociālās prasmes visā savā darba meklēšanas procesā. Pirmkārt, pārliecinieties, lai iekļautu sociālo prasmju vārdus apspriestos ( “empātija”, “sadarbība”, “verbālā un rakstveida komunikācija”, “klausīšanās”, “neverbālā komunikācija”) savā CV. Laba vieta, kur izmantot šos atslēgvārdus ir jūsu darba vēsturi vai jūsu atsākt kopsavilkumā (ja jums tāds ir).

Otrkārt, jūs varat izmantot šos vārdus savā pavadvēstuli. Organismā Jūsu vēstuli, nerunājot par vienu vai divas no šīm prasmēm, nodrošinot konkrētus piemērus, kad jūs demonstrēja tos darbā.

Treškārt, jūs varat izmantot šos prasmju vārdus intervijā. Pārliecinieties, ka jums ir vismaz viens piemērs ir, kad jūs izmantotā katru no pieciem šeit uzskaitītajiem prasmes. Protams, katrs darbs prasīs dažādas prasmes un pieredzi, tāpēc pārliecinieties, ka jums izlasīt darba aprakstu uzmanīgi un koncentrēties uz darba devēja uzskaitītajām prasmes.

Padoms : Intervijas arī sniedz lielisku forumu, lai parādītu savu starppersonu talantus.

Pārliecinieties, lai izmantotu neverbālā komunikācija, kas izsaka savu interesi intervijā, darba devējam, un darbu. runā skaidri, un klausīties uzmanīgi jautājumi tiek lūgts. Rāda šīs saskarsmes prasmes personīgi, ir labākais veids, kā pārliecināt darba devēju, ka jums ir, ko tā veic, lai Excel šajā situācijā viņi piedāvā.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *