Kā Make karjeras izvēli Kad esat Neizšķirts

Posted on

Kā Make karjeras izvēli Kad esat Neizšķirts

Ar tūkstošiem iespēju, kā jūs izvēlēties karjeru,  kas ir piemērots tieši Jums? Ja jums nav nekādu ideju, ko jūs vēlaties darīt, uzdevums var šķist nepārvaramas. Par laimi, tas nav. Sekojiet organizētu procesu, un jūs palielināt jūsu izredzes lēmuma pieņemšanas labs.

Novērtēt sevi

Pirms jūs varat izvēlēties pareizo karjeru, jums ir uzzināt par sevi. Jūsu vērtības, intereses, sociālās prasmes un spējas, kopā ar savu personības tipu, veikt dažas profesijas, labi piemērots jums un citiem, pilnīgi nepiemērota.

Izmantojiet pašnovērtēšanas instrumenti un  karjeras testi  , lai apkopotu informāciju par jūsu īpašībām un pēc tam izveidotu sarakstu ar profesijām, kas ir labi piemērots, pamatojoties uz tiem. Daži cilvēki izvēlas darbu ar  karjeras konsultantu  vai citu karjeras attīstības speciālisti, kas var palīdzēt viņiem orientēties šo procesu.

Izveidojiet sarakstu ar profesiju pārlūkojamā

Jūs, iespējams, ir vairāki saraksti profesijām priekšā no jums šajā brīdī-one, katrs no pašnovērtējuma instrumentu tu izmanto radīto. Lai saglabātu sev organizē, jums vajadzētu apvienot tos vienā galvenajā sarakstā.

Pirmkārt, izskatās karjerai, kas parādās vairākos sarakstos, un kopēt tos uz tukšu lapu. Title tas “profesijas izpētīt.” Jūsu pašnovērtējumi  norādīja, ka tās ir labi piemērots jums, balstoties uz vairākiem no jūsu īpašības, tāpēc viņi noteikti vērts izpētīt.

Tālāk, atrast nodarbošanos uz jūsu sarakstos, kas apelācijas jums. Tie var būt karjeras jūs zināt mazliet par un vēlas, lai izpētītu tālāk. Arī ietver profesiju, par ko jūs nezināt, daudz. Jūs varētu uzzināt kaut ko negaidītu.

Izpētīt profesijas jūsu sarakstā

Šajā brīdī, jums tiks saviļņots jums izdevās sašaurināt savu sarakstu uz leju, lai tikai 10 līdz 20 iespējas. Tagad jūs varat saņemt pamatinformāciju par katru no profesijām jūsu sarakstā.

Atrast darba aprakstus un izglītības, apmācības un licencēšanas prasības publicētajos avotos. Uzziniet par karjeras izaugsmes iespējām. Izmantojiet valdības ražots darba tirgus informāciju  , lai iegūtu datus par ienākumiem un darba perspektīvu.

Izveidot “Short saraksts”

Tagad jums ir vairāk informācijas, sāk sašaurināt savu sarakstu vēl. Pamatojoties uz to, ko esat iemācījušies no jūsu pētniecībā līdz šim, sāk novēršot karjeru jūs nevēlaties turpināt tālāk. Jums vajadzētu beigties ar diviem līdz pieciem nodarbošanās jūsu “īso sarakstu”.

Ja jūsu iemesli, lai atrastu karjeru nepieņemams ir nav apspriežami, šķērsot to pie sava saraksta. Noņemiet visu ar pienākumiem, kas nav apelācijas jums. Novērst karjeru, kas ir vājās darba apskatus . Atbrīvoties no jebkura nodarbošanās, ja jūs nespēj vai nevēlas pildīt izglītības vai citām prasībām, vai arī, ja jums trūkst daži mīksto prasmēm, kas nepieciešamas, lai gūtu panākumus tajā.

Uzvedība Informatīvie Intervijas

Ja jums ir tikai dažas profesijas, pa kreisi uz savu sarakstu, sāciet darīt padziļinātu izpēti. Sakārtot tikties ar cilvēkiem, kuri strādā profesijās, kurās jūs interesē. Tie var sniegt firsthand zināšanas par karjeras jūsu īsu sarakstu. Piekļūstiet savu tīklu, tai skaitā LinkedIn, lai atrastu cilvēkus, ar kuriem ir šīs informatīvās intervijas.

Padariet savu karjeras izvēle

Visbeidzot, pēc tam dara visu savu pētījumu, jūs, iespējams, ir gatavi veikt savu izvēli. Pick nodarbošanos, jūsuprāt, dos jums visvairāk gandarījumu, pamatojoties uz visu informāciju, jums ir savākta. Saprast, ka jums ir atļauts darīt puloveri, ja jūs maināt savas domas par savu izvēli jebkurā brīdī savā dzīvē. Daudzi cilvēki maina savu karjeru vismaz pāris reizes.

Noteikt mērķus

Kad jūs pieņemt lēmumu, noteikt savu ilgtermiņa un īstermiņa mērķus . Tas palīdz nospraust kursu pret beidzot izvietošanas darbu savā izvēlētajā jomā. Ilgtermiņa mērķi parasti ilgst apmēram trīs līdz pieciem gadiem, lai sasniegtu, bet jūs parasti var izpildīt īstermiņa mērķi sešos mēnešos līdz trim gadiem.

Ļaujiet pētījums jūs par nepieciešamo izglītību un apmācību, ir jūsu ceļvedis. Ja jums nav visas detaļas, darīt daži vairāk pētījumu. Kad esat visu informāciju, jums ir nepieciešams, noteikt savus mērķus. Piemērs ilgtermiņa mērķis būtu pabeigt savu izglītību un apmācību. Īstermiņa mērķi ir, kas attiecas uz koledžu, mācekļu, citas apmācības programmas, un stažēšanos.

Uzrakstiet Karjeras rīcības plānu

Put kopā  karjeras rīcības plānu rakstisks dokuments, kas dēj visas darbības, kas būs jāveic, lai sasniegtu savus mērķus. Domājiet par to kā ceļa karti, kas aizvedīs jūs no punkta A uz B, tad C un D. pierakstīt visu savu īstermiņa un ilgtermiņa mērķiem un pasākumiem, jums būs nepieciešams, lai sasniegtu katru no tām. Iekļaujiet visi paredzamie šķēršļus, kas varētu iegūt tādā veidā sasniegt savus mērķus-un veidus, kā jūs varat pārvarēt.

Tas var izklausīties daudz darba, un tas ir. Bet tas ir daudz vieglāk veidot karjeru, kad jūs zināt, ko jūs vēlaties. Ņemot vērā šos soļus agri ietaupīs jums daudz cīņas un nedrošību ilgtermiņā.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *