Cik stundas ir nepilna laika darbs?

Posted on

Cik stundas ir nepilna laika darbs?

Nostrādātās stundas var atšķirties, ja strādājat nepilna laika darbu, jo nav viena standarta, kas noteiktu, cik stundas dienā vai nedēļā veido nepilna laika darbu. Tas, vai jūsu amats tiek uzskatīts par nepilnu vai pilnu slodzi, var būt atkarīgs no tā, cik stundu nedēļā jums ir paredzēts strādāt un kā darba devējs nosaka nodarbinātības statusu.

Šajā rokasgrāmatā jūs uzzināsit, kā uzņēmumi un organizācijas definē nepilna laika darbu un kā tas varētu ietekmēt nepilna laika darbiniekus.

Kas ir nepilna laika darbs?

Parasti nepilna laika darbs ir tāds, kurā personai ir jāstrādā mazāk stundu nedēļā nekā darbiniekam, kurš tiek uzskatīts par pilnu slodzi. Saskaņā ar Likumu par godīgiem darba standartiem darba devēji nosaka, kā tiek klasificēti viņu darbinieki. Tas nozīmē, ka darba devēji (un tiesību akti) to var darīt dažādi.

Juridiskās definīcijas

Par nepilna laika darba definīcija var atšķirties. ASV Darba statistikas birojs darbiniekus, kuri strādā mazāk nekā 35 stundas nedēļā, uzskata par nepilnu darba laiku. Tomēr tas ir tikai statistikas nolūkos. Savukārt Valsts ieņēmumu dienests vairāk nekā 30 stundas nedēļā vai vairāk nekā 130 stundas mēnesī uzskata par pilnu slodzi. Pacientu aizsardzības un pieejamās aprūpes likumā tiek izmantots tāds pats 30 stundu nedēļas standarts kā IRS, lai noteiktu tiesības uz pabalstiem saskaņā ar likumu.

Uzņēmuma politika

Daudzi darba devēji savā uzņēmuma politikā iekļauj nepilnas slodzes darbinieka definīciju, kas nosaka stundu skaitu nedēļā nepilnas slodzes darbiniekiem. Piemēram, Amazon ir trīs kategorijas, ko tā izmanto, lai noteiktu, kuri darbinieki ir tiesīgi saņemt noteiktus pabalstus: nepilna laika darbinieki strādā 20–29 stundas; samazināta laika darbinieki strādā 30-39 stundas; un pilnas slodzes darbinieki ir tie, kas strādā 40 vai vairāk stundas nedēļā.

Pilna laika un nepilna laika darbi

Lai vēl vairāk sarežģītu atšķirības starp nepilna laika un pilnas slodzes darbu, var atšķirties arī stundas, kas tiek uzskatītas par pilnas slodzes darbu. Lai gan tradicionālais pilnas slodzes darba laiks kādreiz tika uzskatīts par 40 stundām nedēļā, tas ir mainījies, un daži darba devēji pieprasa mazāk stundu, bet citi vairāk.

Tāpat kā nepilna laika darbu gadījumā, Likums par godīgiem darba standartiem nedefinē pilnas slodzes nodarbinātību. Tomēr likums paredz virsstundu apmaksu tiem darbiniekiem, kuri strādā vairāk nekā 40 stundas vienā darba nedēļā.

Piezīme. Persona, kas ir daļa no koncerta ekonomikas, tiek uzskatīta par neatkarīgu darbuzņēmēju vai pašnodarbinātu personu, kas var strādāt pāris stundas nedēļā vai pilnu slodzi atkarībā no nozares un personīgajām vēlmēm. Ja neesat darba devēja algu sarakstā, varat iestatīt savu grafiku.

Nepilna laika darba grafiki

Nepilna laika darba grafiki atšķiras. Kad esat nolīgts nepilna laika darbam, stundas un dienas, kurās jums būs jāstrādā, var tikt norādītas iepriekš (bieži izmantojot darba sludinājumu), vai arī jūsu grafiks var būt elastīgs un iestatīts uz katru dienu, katru nedēļu. , vai katru mēnesi, kā noteicis jūsu darba devējs.

Piemēram, šeit ir daži iespējamie darba sludinājumi, kas attiecas uz grafikiem:

  • “Mēs varam būt ļoti elastīgi attiecībā uz nepilna laika darbinieka dienām un plānotajām stundām.”
  • “Jums būs iespēja izvēlēties no nepilna laika un pilna laika lomām ar agrām rīta, dienas un nakts maiņām.”
  • “Grafiks ir no pirmdienas līdz ceturtdienai, un ir pieejamas 10 stundu maiņas un pilnas un nepilnas slodzes amati.”

Kā uzzināt, cik stundas nedēļā strādāsit

Pirms piekrītat nepilna laika darbam, ir svarīgi saprast, kas no amata tiek prasīts un vai tas jums ir piemērots. Tālāk ir norādīti daži veidi, kā noskaidrot, cik stundu strādāsit, pieņemot darbā nepilna laika darbu.

  • Pārskatiet darba sludinājumu : pirms pieteikšanās amatam uzmanīgi izlasiet darba aprakstu. Iespējams, varēsiet pateikt, cik elastīgs ir darbs un cik stundu un dienu jums ir jāstrādā nedēļā.
  • Ziniet savu pieejamību : jums var jautāt, kad varat strādāt (dienas/stundas) saistībā ar darba pieteikumu, tāpēc pirms pieteikšanās uzziniet savu pieejamību. Daudzi darba devēji ir elastīgi un strādās atbilstoši studentu, vecāku, pensionāru un cilvēku ar citiem laika ierobežojumiem un saistībām.
  • Jautājiet darba intervijas laikā : ja grafiks nav minēts iepriekš, ir pieņemami jautāt par darba grafiku darba intervijas laikā, ja intervētājs vispirms nejautā par jūsu pieejamību. Izveidojiet sarakstu ar to, kad esat pieejams (un kad nebūsit), ko kopīgot. Elastīgums vienmēr ir pluss, jo tas ļauj darba devējam vieglāk plānot segumu.

Nepilna laika darbinieku pabalsti un priekšrocības

Dažos gadījumos nepilna laika darbinieki var saņemt uzņēmuma pabalstus. Daži pabalsti ir noteikti ar likumu un paredzēti likumā, savukārt citus nepilnas slodzes darbiniekiem piedāvā darba devēji.

Uzņēmuma nodrošinātās priekšrocības

Pabalsti, ko saņem nepilnas slodzes darbinieks, var atšķirties no tā, uz ko var pretendēt pilna laika darbinieki, taču daudzi uzņēmumi ir dāsni ar priekšrocībām, ko tie piedāvā visiem darbiniekiem. Piemēram, pārtikas preču veikalu ķēdei Publix ir garš priekšrocību saraksts, kas pieejams visiem atbilstīgajiem partneriem. Tie ietver akciju īpašumtiesību plānu, grupu veselības, zobārstniecības un redzes plānus, mācību palīdzību un izaugsmes iespējas. Tiesīgiem pilnas slodzes darbiniekiem tiek piedāvātas papildu priekšrocības, tostarp atvaļinājuma nauda un apmaksātas brīvdienas.

Piezīme. Darba devējiem ar likumu nav jānodrošina veselības apdrošināšana nepilnas slodzes darbiniekiem, pat ja viņi nodrošina segumu pilnas slodzes darbiniekiem. Nepilna laika darbinieki var būt tiesīgi iegādāties veselības apdrošināšanu veselības apdrošināšanas tirgū vai ar nozarei specifisku grupu un organizāciju starpniecību.

Pilnvaroto darbinieku pabalsti

Daži pabalsti ir paredzēti likumā neatkarīgi no jūsu nodarbinātības statusa. Priekšrocības var noteikt federālie, štata vai vietējie tiesību akti, un tās var atšķirties atkarībā no štata. Piemēram, Affordable Care Act (ACA) nosaka, ka darba devējiem ir jāpiedāvā veselības apdrošināšana tām personām, kuras strādā vismaz 30 stundas nedēļā.

Ģimenes un medicīnas atvaļinājums

Federālais ģimenes un medicīniskās atvaļinājuma likums paredz neapmaksātu, ar darbu aizsargātu atvaļinājumu tiem darbiniekiem, kuri strādāja 1250 stundas 12 mēnešu laikā tieši pirms atvaļinājuma izmantošanas. Tas ir aptuveni 24 stundas nedēļā, tāpēc nepilna laika darbinieki, kas atbilst arī citām prasībām (uzņēmuma lielums un nodarbinātības ilgums), var pretendēt uz neapmaksātu darba atvaļinājumu.

Dažās valstīs ir arī ģimenes atvaļinājuma programmas. Piemēram, Ņujorkas štatā darbinieki, kuri strādā pēc regulāra grafika mazāk nekā 20 stundas nedēļā, ir tiesīgi izmantot apmaksātu ģimenes atvaļinājumu pēc 175 dienu nostrādāšanas, kam nav jābūt pēc kārtas. Darbinieki, kuri strādā regulāru grafiku 20 vai vairāk stundas nedēļā, ir tiesīgi strādāt pēc 26 secīgām darba nedēļām.

Bezdarbnieka kompensācija

Bezdarbnieka pabalsti tiek administrēti valsts līmenī, un tiesības uz daļēju bezdarbu ir atkarīgas no valsts, kurā jūs strādājat. Tas ir atkarīgs arī no tā, vai jūs atbilstat bezdarbnieka kompensācijai, pamatojoties uz jūsu nodarbinātības vēsturi.

Darba ņēmēju atlīdzības un invaliditātes apdrošināšana

Darbinieki, kas definēti kā ievainoti vai piedzīvo nopietnu medicīnisku slimību, var saņemt darbinieku kompensāciju, izmantojot federāli pārvaldītas programmas. Katrai valstij ir arī savas vadlīnijas par darba ņēmēju kompensācijas tiesībām darbiniekiem, kuri ir cietuši vai saslimuši darba dēļ. Lielākajā daļā valstu visi darbinieki ir tiesīgi saņemt pabalstus.

Ir arī federālas un valsts programmas, kas nodrošina pabalstus darbiniekiem ar invaliditāti. Dažas valstis pieprasa, lai darba devēji nodrošinātu invaliditātes segumu, bet citi to nedara. Darba devēji, kas piedāvā segumu, var nodrošināt īstermiņa segumu, ilgtermiņa segumu vai abus.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *