Kā Izmantot pašnovērtējums Tools izvēlēties karjeru

Posted on

Kā Izmantot pašnovērtējums Tools izvēlēties karjeru

Personām, kas mēģina izvēlēties karjeru bieži brīnums, ja viņi var veikt testu, kas var pastāstīt viņiem ko nodarbošanās ir tiesības uz tiem. Diemžēl, nav viens tests, kas būs maģiski pateiks, ko darīt ar pārējo savu dzīvi. A kombinācija pašnovērtējuma instrumentu , tomēr, palīdzēs ar lēmumu.

Pašnovērtējuma fāzē laikā karjeras plānošanas procesā , apkopot informāciju par sevi, lai informētu lēmumu. Pašnovērtējumu jāiekļauj rūpīgi pārbaudīt jūsu vērtības , intereses , personība un spējas .

  • Vērtības: lietas, kas ir svarīgas, piemēram, sasniegumiem, statusu un autonomiju
  • Intereses: kas jums patīk darīt, ti, spēlējot golfu, ņemot garās pastaigās, un piekārtiem ar draugiem
  • Personība: cilvēka iezīmes, motivācijas diskus, vajadzības, un attieksme
  • Spēju: darbības jums ir labi, piemēram, rakstiski, datorprogrammēšana , un mācību. Tie var būt iegūtas apmācības un izglītības fiziskās prasmes vai tiem.

Daudzi cilvēki noma karjeras konsultants, lai palīdzētu viņiem ar šo procesu un pārvaldīt dažādus pašnovērtēšanas krājumu. Kas šādi ir diskusijas par dažāda veida instrumentus, kā arī dažas citas lietas, kas jāņem vērā, izmantojot savus rezultātus, lai izvēlētos karjeru.

vērtību Krājumi

Jūsu vērtības ir iespējams, vissvarīgākā lieta, kas jāņem vērā , izvēloties profesiju . Ja jums nav ņemt tos vērā, plānojot savu karjeru, tur ir laba iespēja jums nepatīk savu darbu, un tāpēc nevar gūt panākumus tajā. Piemēram, kāds, kurš izvēlas autonomiju nebūtu laimīgi darbu, kurā viņš vai viņa nevar būt neatkarīgs.

Ir divu veidu vērtības: iekšējo un ārējo. Raksturīgās vērtības ir saistītas ar pašu darbu, un to, ko tas dod ieguldījumu sabiedrībai. Neraksturīgo vērtības ir ārējās pazīmes, piemēram, fiziskā vidē un peļņas potenciāls. Vērtību inventarizācija uzdos jautājumus, piemēram, šādi:

  • Ir liela alga ir svarīgi jums?
  • Vai tas ir svarīgi, lai jūsu darbs saistīts ar mijiedarbību ar cilvēkiem?
  • Vai tas ir svarīgi, lai jūsu darbs, lai veicinātu sabiedrības?
  • Vai ar prestižu darbu svarīgu jums?

Pašnovērtējums laikā tiek  karjeras konsultants  var ievadīt vienu no šādām vērtību krājumos:  Minesotas nozīmīgums anketa (Miq)aptauja starppersonu vērtību  (SIV), vai  temperamenta un vērtībām inventāru  (TVI).

procentu Krājumi

Karjeras attīstības speciālisti arī bieži administrēšana interešu krājumus , piemēram, lielu interesi Inventory  (SII), agrāk saukta par  Strong-Campbell Procentu inventarizācija. Šie sevis novērtēšanas instrumentus lūgt cilvēkus atbildēt uz virkni jautājumu par to ( pārsteiguma ) interesēm. EK Strong, psihologs, aizsāka savu attīstību. Viņš atrada, izmantojot datus, viņš pulcējās ap cilvēku simpātijām un antipātijām par dažādām aktivitātēm, objektu un personu veidiem, ka cilvēki tajā pašā karjerā (un apmierināti šajā karjerā) bija līdzīgas intereses.

Dr John Holland  un citi sniedza sistēmu atbilstošas intereses, ar vienu vai vairākām no sešām veidiem: reāli, izmeklēšanas, mākslas, sociālajā, uzņēmīgs un parastās. Pēc tam viņš saskaņota šos veidus ar profesijām. Kad jūs veikt procentu uzskaiti, rezultāti tiek salīdzināti ar šo pētījumu, lai redzētu, kur jūs fit in-ir jūsu intereses, līdzīgi kā  policists  vai tiem grāmatvedi, piemēram?

personības Krājumi

Daudzi personības krājumus, kurus izmanto karjeras plānošana ir balstīta uz Psihiatrs Carl Jung personības teorijas. Viņš ticēja četriem pāriem pretējos vēlmēm, veidu, kā cilvēki izvēlas darīt things- veido cilvēku personības. Tie ir  ekstraversija  un  introvertums  (cik viens piešķir enerģiju), jūtot un intuīcija (kā viens apzinātos informācija), domāšanas vai sajūta (kā viens pieņem lēmumus), un, spriežot un uztverot (kā cilvēks dzīvo savu dzīvi). Viens priekšroka no katra pāra veido indivīda personības tipu.

Karjeras konsultanti bieži izmanto rezultātus novērtējumiem, balstoties uz Junga personības teorijas, piemēram,  Myers-Briggs Type Indicator  (MBTI), lai palīdzētu klientiem izvēlēties karjeru. Viņi tic cilvēki ar īpašu personības tipu ir labāk piemēroti konkrētām profesijām. Piemērs varētu būt, ka intraverts nevarētu darīt arī karjeru, kas prasa viņam vai viņai būtu ap citiem cilvēkiem visu laiku.

piemērotības novērtējumi

Izlemjot, kādā jomā, lai ievadītu, jums ir nepieciešams, lai atklātu savas spējas . Kvalifikācijas atbilstības ir dabas vai iegūtās spējas. Papildus tam meklē to, ko jūs esat labi dara, arī apsvērt to, kas jums patīk. Tas ir iespējams, ir diezgan lietpratīgs pie konkrētā prasmju, tomēr nicināt katru sekundi pavadīts to izmanto. Vispārīgi runājot, lai gan, cilvēki parasti patīk tas, ko viņi ir labi.

Kamēr jūs novērtētu savas prasmes, domā par to, kad jūs esat ar mieru tērēt, lai iegūtu vairāk uzlabotas vai jaunas  prasmes . Jautājums, kas jāuzdod sev tas ir, ja karjeras pieder visas īpašības man pievilcīgi, bet tas prasa X gadi, lai sagatavotos tam, man būs gatavs un spēj veikt šo laika periodu?

Papildu Things to Apsveriet

Kamēr iet cauri pašnovērtējuma procesā, jāņem vērā arī citi faktori, kas ietekmē jūsu karjeras izvēli. Piemēram, padomājiet par saviem ģimenes pienākumiem un savu spēju maksāt par izglītību vai apmācību. Neaizmirstiet, ka pašnovērtējumu ir pirmais solis karjeras plānošanas procesā, nevis pēdējā.

Pabeidzot šo posmu, dodieties uz nākamo, karjeras izpētei . Ar savu pašnovērtējuma rezultātiem prātā, nākamais, novērtēt dažādas nodarbošanās, lai redzētu, kādi ir vispiemērotākie. Kamēr jūsu pašnovērtējums var norādīt konkrētu karjera ir piemērots kāds ar jūsu interesēm, personības, vērtības un spējas, tas nenozīmē, ka tas ir viens, kas ir visvairāk piemērots tieši Jums. Līdzīgi, nav atlaide profesijas tikai tāpēc, ka tas nav parādās kādas pašnovērtēšanas rezultātiem. Vai daudz pētījumu par jebkuru profesiju, kurā jūs interesē.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *