Klausīšanās ir mīksts prasme, kas ļauj cilvēkiem, lai saprastu informāciju citiem nodot uz tiem. Tā ir daļa no komunikācijas prasmju kopumu, kas ietver runas iemaņas, kas pazīstami arī kā verbālās komunikācijas un saskarsmes prasmes.
Lai gan dzirde ir fiziska spēja vienu no mūsu piecām sajūtām-klausīties ir prasme, ka indivīds var iegūt un uzlabo gaitā mūžā. Labas klausīšanās prasmes palīdzēs jums izcelties vairumā profesijās, bet izcilas klausīšanās prasmes ir būtiska daži.
Piezīme : Personas, kas ir pieejams vājdzirdīgām var būt liels klausītāju, un tiem, kam ir lieliska dzirde var būt sliktas klausītāji. Klausīšanās prasmes nepieciešama spēja saņemt un interpretēt informāciju, neatkarīgi no tā, kā viens saņem to.
Cik labi klausīšanās prasmes var uzlabot savu karjeru
Labas klausīšanās prasmes ir obligāti panākumi darbā. Tie ļauj veiksmīgi veikt savus darba pienākumus, iegūt kopā ar savu priekšnieku un kolēģiem, un kalpot saviem klientiem un klientiem.
Kad vadītājs dod norādījumus par to, lai pabeigtu uzdevumu, labas klausīšanās prasmes ļaus jums saprast viņu vēlmes. Jūsu spējas, lai pabeigtu uzdevumu veiksmīgi palielinās.
Izcilas komunikācijas prasmes, tai skaitā klausīšanās prasmes, ir par pamatu visiem labas attiecības. Darba attiecības nav izņēmums. Spēja saprast, ko jūsu kolēģiem ļauj veidot rapport ar tiem. Tas ir noderīga, strādājot komandā balstīta vide.
Klienti un klienti arī gūs labumu no jūsu labas klausīšanās prasmes. Lai izpildītu savas vajadzības, jums ir jāspēj saprast, kas viņi ir.
7 veidi, kā uzlabot jūsu klausīšanās prasmes
Ievērojiet šos padomus, lai uzzinātu, kā būt liels klausītājs:
- Uzturēt acu kontaktu: Skatoties kādam acīs sarunas laikā liek jums pievērst uzmanību, kā arī signālu runātājam, ka jums ir vērsta uz to, ko viņi saka.
- Izvairieties pārtraucot: Saglabājiet savus jautājumus un komentārus, kamēr runātājs beidz runāt. Kāds labi piedzīvojis par verbālās komunikācijas tiks apturētu regulāri ļaut klausītājam uzdot jautājumus. Tas ir labi to darīt šajos punktos, bet, ja tas nenotiek, pagaidiet.
- Nosēdēt: fidgeting liek jums izskatīties garlaicīgi.
- Nod savu galvu: Tas norāda uz skaļruni, ka jūs lietojat uz informāciju, ko viņš vai viņa ir transportēšanas.
- Esi uzmanīgs uz neverbālas nianses: Pievēršot uzmanību tam, ko runātājs nepasaka ir tikpat svarīga kā uzmanīgi viņa vai viņas vārdu. Meklējiet neverbālas nianses, piemēram, sejas izteiksmes un pozas, lai pilnībā izprastu visu.
- Liesās pret spīkera : Tas viss norāda uz citu personu, ka jūs nodarbojas sarunā.
- Atkārtojiet instrukcijas un Ask atbilstošus jautājumus: Kad runātājs ir beidzis runāt, atkārtot savus norādījumus, lai apstiprinātu, ka jūs saprotat to. Tas ir arī laiks uzdot jebkādus jautājumus.
Šķēršļi klausīšanās un kā tos pārvarēt
Šķēršļi var traucēt jūsu spēju saprast to, ko kāds saka. Tie ietver gan ārējos un iekšējos faktorus.
Runātāja ārvalstu akcents vai runas šķērslis var padarīt to grūti izprast. Fona troksnis, piemēram, skaņas satiksmes vai skaļu mūziku, var arī kavēt spēju klausīties.
Iekšējie faktori var kavēt arī jūs. Jūsu pašu aizspriedumi un aizspriedumi var radīt būtisku šķērsli. Piemēram, jūs nedrīkstat lietot kādu nopietni, jo jūsu pieņēmumiem par tiem. Nemiers vai dusmas, var arī padarīt to grūtāk saprast, ko kāds saka. Savu uzmanību grūtības varētu būt arī problēma.
Ja jums rodas viens vai vairāki no šiem ceļu bloķēšanas mēģiniet vislabāk tikt galā ar tiem. Piemēram, palūdziet, lai kāds ar smago akcentu runāt lēnāk. Pārvietot uz klusāku vietu, ja fona troksnis traucē ar savu spēju uzņemt informāciju. Iekarošana jūsu aizspriedumi un aizspriedumus, ir grūtāk, bet apzinoties viņiem ir laba vieta, kur sākt.
Karjera, kas prasa Teicami klausīšanās prasmes
Izcilas klausīšanās prasmes ir nepieciešamas, lai veiktu primāro darba pienākumus šīm un citām profesijām:
- Garīgās veselības konsultants
- tiesnesis
- Sociālais darbinieks
- psihologs
- garīdznieks
- Gaisa satiksmes kontrolieris
- ārsts
- Advokāts
- starpnieks
- Skolas direktors
5 Galvenie ieguvumi no Būt Active klausītājs
Lieliskas klausīšanās prasmes jums palīdzēt:
- Veikt savu darbu labi
- Veidot labas attiecības ar saviem kolēģiem un boss
- Darbs kā loceklis komandā
- Atbildēt uz klientu vai klientu vajadzības un atrisināt savas problēmas
- Satieciet kvalifikāciju konkrētu profesiju
Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor’s degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.