Kā gūt maksimālu labumu no savas prakses

Posted on

Kā gūt maksimālu labumu no savas prakses

Daudziem koledžas studentiem un nesenajiem absolventiem prakse ir gandrīz obligāta prasība turpmākai pilnas slodzes darbam. Bez prakses pat dažas sākuma līmeņa pozīcijas ir nepieejamas. Tāpēc var būt viegli uzskatīt, ka prakse ir nekas vairāk kā atspēriena punkts ceļā uz “īstu” darbu — kaut ko tādu, kas jāiztur, nevis jāizbauda.

Bet prakse piedāvā visa veida priekšrocības, kas pārsniedz darbu pēc koledžas. Dažreiz prakse var atklāt, ka plānotais karjeras ceļš vai nozare patiesībā nav jums piemērotākā. Prakse var palīdzēt jums izveidot kolēģu un draugu tīklu, kas var ilgt visu mūžu. Prakses pieredze var padarīt jūs ērti un pārliecināti biroja vidē. Bet jūs nesaņemsit visas šīs priekšrocības, ja tikai parādīsities un skaita dienas līdz prakses beigām.

Lūk, kā maksimāli izmantot savu prakses pieredzi un koncentrēties uz visu savu karjeru, nevis tikai uz sākotnējo darba vietu.

Paplašiniet savas zināšanas

Prakses laikā mēģiniet uzzināt par dažādām lietām. Izglītojieties par nozari un darba iespēju dažādību tajā. Ja stažējaties mārketinga nodaļā, meklējiet darbiniekus redakcijas komandā vai programmēšanas nodaļā. Ievērojiet, kā viņu darbs atšķiras no jūsu darba.

Mērķis ir izprast uzņēmumu kopumā. Kā tas tiek organizēts? Kāda ir uzņēmuma kultūra ? Kuri darbinieki tiek uzskatīti par zvaigznēm? Kas padara labu strādnieku? Paturiet prātā savu nākotni: vai vēlaties strādāt tādā uzņēmumā kā tas, kurā strādājat, vai arī jūs dotu priekšroku citai vadības vai organizatoriskajai struktūrai? Interviju laikā jūs saņemsiet jautājumus par to, kā jums patīk strādāt un kāda vide jums ir piemērota . Prakses laikā iegūtās zināšanas atspoguļo jūsu atbildi.

Prakses laikā jūs varat atklāt, ka uzņēmums vai nozare nav domāta jums. Ja tas tā ir, neskatieties uz praksi kā uz velti iztērētu laiku. Jo ātrāk atklāsit, kuri ceļi nav piemēroti jums, jo labāk.

Veidojiet pārliecību par praksi darba vietā

Ja vienmēr esat mācījies skolā un strādājis nepilnu darba laiku mazumtirdzniecībā vai ēdināšanas pakalpojumu jomā, prakse var būt jūsu pirmā saskarsme ar biroja kultūru. Tas ir… savādāk. Jo vairāk jūs saskaraties ar to, kā darbojas biroji, sākot no pirmssanāksmes sarunām un beidzot ar zināt, kam kopēt e-pastos (un kad), jo ērtāk jūs jutīsities, kad jūsu apmācības riteņi būs nospiesti personāla vietā.

Ņemiet vērā arī to, ka nozares žargona pārzināšana ir ļoti noderīga, lai atšifrētu darba sludinājumus , rakstītu efektīvas pavadvēstules un interviju laikā izklausītos kā pieredzējis profesionālis. Tāpēc sekojiet līdzi birojā izmantotajiem rīkiem un sapulču laikā izskanējušajiem modes vārdiem.

Paplašiniet savas prasmes un reģistrējiet savu darbu

Prakses laikā jūs varat rakstīt savu pirmo biļetenu vai datorprogrammu, izveidot grafiku vai pat vadīt projektu. Bet dažas prakses programmas praktikantiem paredz nogurdinošu darbu. Esiet drošs, neatkarīgi no tā, kādu darbu jūs veicat, jūs iegūstat zināšanas un prasmes, kas atšķiras no klasē apgūtajām.

Pat vienkārši uzdevumi, piemēram, sazināšanās ar darbiniekiem, lai saņemtu informāciju, kas jāiekļauj ikdienas e-pastā, joprojām var izskatīties efektīvi jūsu CV . Šajā nolūkā sekojiet līdzi visam, ko mācāties un darāt prakses laikā. Var būt noderīgi saglabāt dienasgrāmatu. Vai arī vienkārši saglabājiet digitālu piezīmi vai e-pasta melnrakstu, iekļaujot datumu katru reizi, kad veicat jaunu uzdevumu. Piemēram, “11/9 — uzzināju jaunu Excel formulu”; “22. 11. — apmeklēja konferenci un iepazīstināja ar galvenajiem jautājumiem personāla mēroga sanāksmē.” Šīs piezīmes būs nenovērtējamas, rakstot darba aprakstu savam CV .

Visbeidzot, atcerieties, ka prakses mērķis nav tikai jums palīdzēt uzņēmumam, bet arī jums jāmācās. Sapulču laikā veiciet piezīmes un, ja kaut kas nav skaidrs, uzdodiet jautājumus, lai tos noskaidrotu vēlāk. Ja kolēģi piemin interesantus, atbilstošus jaunumus, resursus vai padomus, jums vajadzētu sekot līdzi un uzzināt vairāk. Visi šie pētījumi un turpmākie pasākumi padarīs jūs par labāku, informētāku kandidātu interviju laikā.

Lūdziet atsauksmes

Kā praktikante jūsu amatā praktiski ir “iesācējs”. Tas var būt apgrūtinoši un dažkārt var ierobežot jūs no aizraujošākiem projektiem, taču tas arī nozīmē, ka jūs nezināt visu. Izmantojiet šīs cerības, uzdodot daudz jautājumu.

Tāpat meklējiet atsauksmes no vadītājiem un kolēģiem. Uzziniet, ko jūs varat darīt labāk. Lai gan ir grūti dzirdēt kritiku, šīs zināšanas palīdzēs jums pilnveidoties. Turklāt labāk to uzzināt tagad, nevis pilnas slodzes darbā, kur slikta darba izpilde var nozīmēt, ka esat nosūtījis mantas. Turklāt jums būs ko teikt, kad intervētāji jautās: ” Kāda ir jūsu lielākā vājība?

Visbeidzot, ja jūsu karjerā ir kāds brīdis, kad kļūdas nav postošas, tas ir tagad. Ideālā gadījumā, protams, jūs nepieļausit kļūdas. Bet, visticamāk, jūs to darīsit. Ja un kad to darāt, vienkārši atzīstiet kļūdu tieši un jautājiet savam vadītājam, ko varat darīt, lai situāciju labotu. Pēc tam noformējiet to saskaņā ar gūtajām atziņām.

Atdodiet visu

Labākās prakses vietas piedāvā izaicinošu, interesantu darbu. Bet diemžēl tas ne vienmēr tā ir. Tālāk ir norādītas dažas lietas, kas jāpatur prātā, ja jums ir grūtības saglabāt saderināšanos:

  • Jautājiet vairāk: brīvprātīgi piesakieties papildu darbam un projektiem, ja esat pabeidzis uzticētos uzdevumus. Vai, vēl labāk, izveidojiet noderīgu projektu vai uzdevumu sarakstu un pajautājiet savam vadītājam, vai ir pareizi tos turpināt.
  • Esiet pārliecinošs: ja iespējams, laicīgi satikieties ar savu vadītāju, lai mēģinātu saprast, ko gaida. Atcerieties, ka daļa no viņu darba ir nodrošināt jums nozīmīgu pieredzi. Ja zināt, ka vēlaties tikties ar noteiktiem cilvēkiem vai sasniegt noteiktus CV cienīgus mērķus, pieminiet to savam priekšniekam. Vienkārši ievērojiet viņu grafiku — lielākā daļa biroja darbinieku ir pārslogoti.
  • Neizskatieties garlaicīgi: atkarībā no jūsu pienākumiem tas var būt izaicinājums. Neatkarīgi no tā, cik nogurdinošs ir darbs, neļaujiet tam parādīties jūsu sejā vai attieksmē. Nepārbaudiet tālruni sapulču vai sociālo tīklu laikā pie sava galda (ja vien tas, protams, nav jūsu darba pienākumu daļa).

Veidojiet savienojumus un atrodiet mentoru

Ja esat daļa no praktikantu grupas, jūs varētu izveidot attiecības, kas ilgs visu mūžu. Nepalaidiet garām iespēju sazināties ar vienaudžiem piemērotā laikā. Paplašiniet savu sociālo loku arī ārpus praktikantiem. Palūdziet kolēģiem iedzert kafiju vai pasēdiet pie viņiem pusdienās. Apmeklējiet visa uzņēmuma sociālos pasākumus un sajaucieties. (Brīdinājums: ja tiek pasniegts alkohols, pat ja esat pilngadīgs, ēdiet to taupīgi. Būt iereibušam praktikantam darba pasākumā nav labs izskats.)

Visbeidzot, meklējiet karjeras mentorus, kas var sniegt jums padomu, rakstīt ieteikumus un palīdzēt jums izveidot svarīgus sakarus. Ja jums ir kāds kolēģis, kurš zina, kā rīkoties, jautājiet, kā viņš nokļuva tur, kur atrodas, un kādu padomu viņi jums dotu. Šīs sarunas ir sākums mentora tipa attiecībām, kas var būt spēcīgs spēks visas jūsu karjeras laikā.

Sāciet savu karjeras ceļojumu

Prakse ir vairāk nekā tikai vēl viens uzdevums, lai pārbaudītu savu ceļu uz koledžas grādu. Kad jūs pilnībā izmantojat savas prakses iespējas, jūs sperat pirmo soli ceļā uz jēgpilnu un atalgojošu karjeru.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *